gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Survivalrun Gendringen zet studenten in tegen vrijwilligerstekort

a5b27f760319aee8de0962ce997d9071.jpg

De survivalrun Gendringen vierde afgelopen weekend hun zevende lustrum. Voor de 35e keer trotseerden meer dan duizend deelnemers de hindernissen van atletiekvereniging Atletico tot Engbergen. Vooral het moment waarop de run jaarlijks gehouden wordt, maakt het een speciale op de agenda.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
"Het is in februari, dus je weet nooit wat je krijgt. Dit weekend hadden we fantastisch weer, maar we hebben ook edities gehad met vrieskou en regen. Dat maakt de uitdaging alleen maar groter", zegt Ciska Trouw namens de organisatie. Deelnemers kwamen uit het hele land om de Achterhoekse route te trotseren. Joris van Hooft uit Brabant was een van hen en genoot zichtbaar van de run: "Het was een heerlijke run, met lekker weer en een mooi parcours. Wel veel lopen, wat conditioneel zwaar was, maar qua kracht viel het mee."

Net als veel andere evenementen kampt ook de organisatie van de survivalrun met een tekort aan vrijwilligers. Dit jaar werd daar een creatieve oplossing voor gevonden door samen te werken met Aventus, een mbo-school uit Apeldoorn. "We hebben veertig leerlingen van Aventus ingezet als vrijwilliger bij de hindernissen. Zij logeren bij golfbaan ‘t Lohr en krijgen studiepunten voor hun inzet. We hopen dat we hen volgend jaar weer kunnen inzetten", aldus Trouw.

Voor de organisatie is dit een welkome oplossing, aangezien er per dag ongeveer 85 vrijwilligers nodig zijn. Daarnaast wordt er samengewerkt met de politie-sportbond om zowel meer deelnemers als vrijwilligers aan te trekken. "We brainstormen met hen over hoe we elkaar kunnen helpen. Voor de studenten is het een kans om ervaring op te doen, en voor ons is hun hulp onmisbaar."

Lees ook

BrandLeegstandeWoningWestendorp.jpeg

Brand in leegstaande woning Westendorp, oorzaak nog onbekend

In een leegstaande woning in Westendorp is zaterdagmiddag brand uitgebroken. De oorzaak van de brand is nog onbekend.

BotsingAalten.jpeg

Twee auto’s botsen op kruising in Aalten

Twee auto’s zijn zaterdagochtend met elkaar in botsing gekomen in Aalten. Beide voertuigen moesten worden afgesleept. Er raakte niemand gewond.

KledingbankDoetinchem.jpeg

Open dag Kledingbank Doetinchem laat werk achter de schermen zien

De kledingbank in Doetinchem vierde afgelopen weekend de opening van het nieuwe pand, waar ze sinds september gevestigd zijn. Dit deden ze onder andere door zaterdag een open dag te houden. Zo konden bezoekers een kijkje nemen in de wereld achter de kledingbank.

OG0.png

TALKSHOW | Achtste aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering staat armoede centraal. Samen met de gasten praten we over de uitdagingen van minderbedeelden, zoals beperkte toegang tot zorg, voedsel en sociale ondersteuning.

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.

Thomas0.png

De Graafschap aast op belangrijke punten in Tilburg: 'Nog twee maanden knallen'

Na de nederlaag tegen het al gepromoveerde ADO Den Haag wacht De Graafschap, de huidige nummer vier, een cruciale uitwedstrijd tegen nummer drie Willem II. Met het oog op de play-offs is een goed resultaat in Tilburg van groot belang. Tegelijkertijd speelt er meer binnen de selectie. Voor enkele spelers nadert het einde van hun tijd in Doetinchem.