Ulft, Netherlands

Supporters halen 15.000 euro op met actie

Supporters van De Graafschap hebben binnen twaalf uur vijftienduizend euro opgehaald met hun inzamelingsactie. De actie werd gestart om de boete te betalen die de Doetinchemmers kregen naar aanleiding van het gebruik van vuurwerk tijdens sfeeracties voorafgaande aan de nacompetitieduels met Cambuur Leeuwarden en Sparta Rotterdam.
Regio8 | 16 juli 2019 10:52 | Aangepast op 16 juli 2019 10:52
"De Graafschap is in beroep gegaan tegen deze belachelijke straf, maar gezien de straffen uit het verleden lijkt het onvermijdelijk dat de boete van 15.000 euro er gaat komen", gaf de Brigata Tifosi als reden waarom de inzamelingsactie werd gestart. De sfeergroep was ook de organisator van de sfeeracties. Niet alleen De Graafschap-supporters doneerden. Op de pagina van de inzamelingsactie valt te lezen dat voetbalsupporters vanuit het hele land gedoneerd hebben als statement tegen de KNVB. Er wordt nog overlegd hoe de boete precies wordt ingelost.

Naast de boete van 15.000 euro moest De Graafschap ook de vakken 22, 23 en 24 sluiten van de KNVB. De Graafschap is in beroep gegaan tegen de straf omdat de club volgens algemeen directeur Hans Martijn Ostendorp niet kon uitleggen waarom naast vak 22 - waar de Brigata Tifosi zit - ook de andere twee vakken gesloten moesten worden. Ostendorp gaf wel aan dat de kans aanwezig is dat de straf hoger uitvalt omdat de club in beroep is gegaan.

Foto: REGIO8

Lees ook

Gewilde Boersma klaar voor Almere: ‘Ik geniet heel erg hier in Doetinchem’

De Graafschap trapt zondagmiddag hun tweede seizoenshelft af in Almere. De Doetinchemmers willen de ...

Deelnemers Montferland Halve Marathon zetten zich in voor meer dan de finishlijn

Tijdens de Montferland Halve Marathon draait het zondag niet alleen om sport, maar ook om steun voor...

'Nieuwsgierige' Dijkhuizen kijkt uit naar aftrap tweede seizoenshelft in Almere

De Graafschap treft zondagmiddag in de eerste competitiewedstrijd van het jaar de huidige nummer zes...

Bouwplan voor 77 woningen Harfsen in de knel door spuitzone 

De bouw van 77 woningen in Harfsen Zuidwest en -West kan in de knel komen door een verplichte spuitz...

Wereldtoppers klaar voor Montferland Halve Marathon: 'Kenmerken van een echte klassieker'

Montferland ademt dit weekend hardlopen. Na een jaar van afwezigheid keert de hardloopwedstrijd, in ...

‘Pre-sale’ moet Montferlanders aan woning helpen in eigen dorp

Montferland heeft donderdag de eerste concrete woningbouwplannen gepresenteerd voor Nieuw-Dijk, Kild...