Ulft, Netherlands

Studenten ook komende drie jaar bij politie

Ook de komende drie jaar kunnen studenten van de opleiding Handhaver toezicht en veiligheid van het Graafschap College stagelopen bij de politie. Op het bureau in Doetinchem is een nieuwe overeenkomst ondertekend met vertegenwoordigers van de school.
Regio8 | 1 maart 2019 13:20 | Aangepast op 1 maart 2019 13:20

“Wij kunnen kijken of er groeibriljanten tussen zitten”, zegt operationeel expert Wim Jansen bij de politie Achterhoek-West over het belang van de overeenkomst. Naast een maatschappelijke verantwoordelijkheid is het scouten van nieuwe talenten belangrijk. “Een hele hoop van de leerlingen willen later toetreden tot de politie, wij kunnen nu de supermensen er al uithalen voor onze opleiding.” De studenten, die in februari al zijn gestart met hun stagetraject, worden gedurende een periode van in totaal veertien weken ondergedompeld in politiewerk. “Ik vind het echt super”, aldus student Amy Elshof. “Het op straat zijn in de openbare orde is het beste, het leukste.”

De werkzaamheden tijdens de stageperiode zijn divers, van het helpen bij verkeerscontroles tot het meelopen tijdens horecadiensten in de binnenstad. “Ze moeten een goed beeld krijgen van hoe de politieorganisatie in elkaar steekt en hoe het werk is”, aldus Jansen. “In het begin merken we dat ze wat moeten schakelen, maar uiteindelijk willen ze deze kant en zullen ze daarmee kennis moeten maken.”

Foto: Graafschap College

Lees ook

Kerstspecial | Kerst 2025 met Okidoki

Het is inmiddels een ware traditie, de speciale radiouitzending van Kerst met Okidoki. In het Milky-...

Met Fellinger als ‘burgemeesterbakker’ komen Dames van Bergh in actie

Geen vuurwerk, wél koekjes. In het centrum van ’s-Heerenberg bakken de Dames van Bergh op dinsdag 30...

Járenlang gesteggel, kantelen speelveld lijkt dé oplossing voor dé splijtzwam in Ruurlo

Is het kantelen van een speelveld dé oplossing voor dé splijtzwam in de Ruurlose samenleving? Het vo...

Helder en Daadkracht samen de Montferlandse gemeenteraadsverkiezingen in

De fractie Daadkracht van Joost Gerritsen sluit zich bij de komende gemeenteraadsverkiezingen aan bi...

Twee auto's botsen op Aaltenseweg in buitengebied Zelhem

Bij een ongeval op de Aaltenseweg in het buitengebied van Zelhem, zijn twee auto’s in een bocht tege...

Nieuw zorggebouw naast Slingeland Ziekenhuis gaat 'IJsselbrink' heten

Het nieuwe zorggebouw van het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem krijgt de naam 'IJsselbrink'. De n...