Ulft, Netherlands

Streep door optredens in Openluchttheater

Het Buitengewoon Podium in het Openluchttheater Eibergen gaat alsnog niet door. De Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland (VNOG) geeft tot juli geen toestemming voor het ontvangen van meer dan dertig bezoekers.
Regio8 | 29 mei 2020 11:12 | Aangepast op 29 mei 2020 11:12
Het Openluchttheater dacht toestemming te hebben voor het organiseren van optredens met maximaal honderd bezoekers na een bericht van de Vereniging Nederlandse Openluchttheaters. De VNOG houdt volgens de organisatie vast aan de kabinetsvoorschriften, wat betekent dat er maximaal dertig man publiek aanwezig kan zijn. “Dat vinden wij te weinig”, aldus het bestuur van het Openluchttheater. “We schuiven het door naar juli. Dan zijn optredens tot honderd bezoekers namelijk wel toegestaan.”

De afgelasting van Buitengewoon Podium, kort na de aankondiging, is voor het Openluchttheater een klap. “Het is echt even slikken voor onze vrijwilligers”, laat het bestuur weten. “Achter de schermen is er zoveel werk verzet. Ook de artiesten hadden er zich op verheugd.” Mensen die een kaartje hadden gekocht voor het optreden op Tweede Pinksterdag zijn inmiddels op de hoogte gebracht.

Foto: Openluchttheater Eibergen

Lees ook

Winterswijk gaat zonder coalitie en met drie wethouders verder

Na weken van bestuurlijke onrust heeft de gemeenteraad van Winterswijk besloten om de bestuursperiod...

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...