gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Stichting voor revalidatie van Zelhemmer 

00ceb3730fb7b0510359193d219ce785.jpg
Redactie REGIO8 |

“Ik heb 3 januari een ongeluk gehad met trampolinespringen”, blikt Carsten terug. “Ik ben op mijn nek gevallen tijdens een dubbelsalto. In het ziekenhuis bleek dat ik een dwarslaesie had opgelopen.” De Zelhemmer is sinds vijf weken weer thuis, nadat hij een zware periode kende van zeven weken Intensive Care, een terugval en in totaal al 24 weken revalidatie. Jansen kan inmiddels zijn armen buigen, maar is vanaf zijn borst verlamd. “Toch is hij altijd positief gebleven, dat is wel noemenswaardig”, zegt sportinstructeur en vriend Kevin de Voogt. “Het was een behoorlijke klap.”

Nu is er geld nodig om het volledige herstel te kunnen bekostigen. De Zelhemmer wil graag therapie volgen bij de Roode Draak in Biddinghuizen, waar met een speciaal pak de hersenen aangestuurd worden om bepaalde bewegingen te kunnen maken. “Dat is ons eerste doel”, zegt Sylvia Reindsen, voorzitter van de nieuwe stichting. “Al vrij snel had ik het idee van: dit gaat niet goed komen, mensen komen voor veel kosten te staan en spaarpotjes raken leeg.” Om die reden zocht Reindsen - die Carsten kent als personal trainer van de sportschool – contact met de familie. “Carsten zei uiteindelijk ja”, aldus de voorzitter over de komst van de stichting. Voor de revalidatie in Biddinghuizen is zeker 20.000 euro nodig. “Maar we hopen op veel meer.”

De eerste donaties voor Carsten kunnen rond de feestdagen worden gedaan. Vrijdag worden de details van de stichting bij de notaris afgerond. Het rekeningnummer wordt via Facebook bekend gemaakt.

Foto: REGIO8

Lees ook

e7e23284-0abe-4534-bb83-fdb161fb6516.jpg

Kwint weer goudhaantje als invaller: punt in Eindhoven

De Graafschap mag invaller Kyano Kwint bedanken. Door twee doelpunten van de negentienjarige spits kwamen de Doetinchemmers twee keer terug van een achterstand op bezoek bij FC Eindhoven. Een punt bleek het maximale: 2-2.

Tomesen10.jpg

Prijsstijging eieren trekt Achterhoekers naar lokale boeren

Wie tijdens de Paasdagen een brunch wil met een traditioneel eitje, merkt dat direct in de portemonnee. Uit een recente prijspeiling van de Consumentenbond blijkt dat de prijs per ei de afgelopen jaren aanzienlijk is gestegen. Boeren in de gemeente Doetinchem merken dit ook in de klandizie, doordat klanten rechtstreeks bij de boer hun eieren kopen.

WhatsApp Image 2026-04-03 at 14.09.03.jpeg

Weerboer Gerrit voorspelt een paasweekend met wisselvallig weer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit Meddo voorspelt de weerboer wisselvallige dagen. Vanaf tweede paasdag wordt het weer beter.

Tuinbeurs20.png

Tuinbeurs Ulft na twee jaar weer op de agenda: ‘Zin om de schouders eronder te zetten’

Na twee jaar afwezigheid keert de tuinbeurs van Maurits Heebink terug op het DRU Industriepark. Reden van de afwezigheid was de overvolle agenda’s van de hoveniers. Heebink heeft het gevoel dat er weer ruimte is om deel te nemen aan de beurs.

kunstwandelroute30.jpg

Kunstwandelroute voor de tweede keer in ’s-Heerenberg: ‘Zelfs beter dan Hummelo’

Voor het tweede jaar strijkt de kunstwandelroute neer rond Kasteel Huis Bergh. Deze editie is een feestelijke voor de organisatie, ze doen het voor de 25e keer. Eerder vond het evenement plaats in Hummelo, maar door problemen met de landgoedeigenaar moesten ze uitwijken. Voor deze editie heeft de organisatie nog wel een cheque van de gemeente Bronckhorst meegekregen.

PAASVUUR.jpg

Traditie onder druk; toch nog tachtig paasvuren in de Achterhoek

Op verschillende plekken in de Achterhoek worden dit weekend traditiegetrouw paasvuren ontstoken. Deze traditie staat echter onder druk. Waar het noorden van de Achterhoek nog tientallen vuren kent, zijn in het zuiden sterke verminderingen of is zelfs het volledig verdwijnen van paasvuren te zien.