Ulft, Nederland
Terug

Stichting voor revalidatie van Zelhemmer 

00ceb3730fb7b0510359193d219ce785.jpg
Redactie REGIO8 |

“Ik heb 3 januari een ongeluk gehad met trampolinespringen”, blikt Carsten terug. “Ik ben op mijn nek gevallen tijdens een dubbelsalto. In het ziekenhuis bleek dat ik een dwarslaesie had opgelopen.” De Zelhemmer is sinds vijf weken weer thuis, nadat hij een zware periode kende van zeven weken Intensive Care, een terugval en in totaal al 24 weken revalidatie. Jansen kan inmiddels zijn armen buigen, maar is vanaf zijn borst verlamd. “Toch is hij altijd positief gebleven, dat is wel noemenswaardig”, zegt sportinstructeur en vriend Kevin de Voogt. “Het was een behoorlijke klap.”

Nu is er geld nodig om het volledige herstel te kunnen bekostigen. De Zelhemmer wil graag therapie volgen bij de Roode Draak in Biddinghuizen, waar met een speciaal pak de hersenen aangestuurd worden om bepaalde bewegingen te kunnen maken. “Dat is ons eerste doel”, zegt Sylvia Reindsen, voorzitter van de nieuwe stichting. “Al vrij snel had ik het idee van: dit gaat niet goed komen, mensen komen voor veel kosten te staan en spaarpotjes raken leeg.” Om die reden zocht Reindsen - die Carsten kent als personal trainer van de sportschool – contact met de familie. “Carsten zei uiteindelijk ja”, aldus de voorzitter over de komst van de stichting. Voor de revalidatie in Biddinghuizen is zeker 20.000 euro nodig. “Maar we hopen op veel meer.”

De eerste donaties voor Carsten kunnen rond de feestdagen worden gedaan. Vrijdag worden de details van de stichting bij de notaris afgerond. Het rekeningnummer wordt via Facebook bekend gemaakt.

Foto: REGIO8

Lees ook

Fietspad.jpg

Gemeente koopt eigen fietspad in Silvolde voor 185 euro: papierwerk duurder dan asfalt

Oude IJsselstreek heeft een stuk fietspad in Silvolde gekocht voor 185 euro. Daarmee is de gemeente eindelijk eigenaar van een fietspad dat er al jaren ligt, dagelijks wordt gebruikt en al die tijd al door de gemeente werd onderhouden. Alleen juridisch gezien was het nog niet van haar.

IMG_5570.jpeg

Jongeren vernielen kunstwerk ‘Die Badende’ in Eibergen

Het kunstwerk ‘Die Badende’ in Eibergen is vorige week vernield door een groep jongeren. Het beeld stelt een vrouw voor die zich in een houding bevindt alsof ze bijna een duik in de Berkel wil nemen, waar het kunstwerk bij staat. De vernieling volgde op een woordenwisseling bij de nabijgelegen golfbaan.

Zaal Bronckhorst.png

Terugblik op raadsperiode Bronckhorst: grote dossiers, geklapte coalitie en afsplitsingen

Inwoners van Bronckhorst mogen op 18 maart weer naar de stembussen voor de gemeenteraadsverkiezingen. In aanloop daarnaartoe blikken we terug op de afgelopen raadsperiode en de onderwerpen die het politieke debat tussen 2022 en 2025 het meest hebben bepaald. Grote dossiers als windenergie, asielopvang, woningbouw en landbouw zorgden niet alleen voor inhoudelijke discussies, maar hadden ook zichtbaar invloed op de verhoudingen binnen de gemeenteraad.

Kaars overlijden.jpg

Verslagenheid bij sportclub Eefde na dodelijk ongeval

Alle wedstrijden van sportclub Eefde zijn vandaag afgelast, na het ongeluk van vrijdag op zaterdagnacht waarbij twee jongens uit Eefde om het leven kwamen, meldt Omroep Gelderland. De twee dodelijke slachtoffers waren betrokken bij de sportclub. Op Facebook schrijft de club dat alle leden vanmiddag welkom zijn in de kantine om troost bij elkaar te zoeken.

Ted-.jpeg.JPG

Clubman Van de Pavert langer verbonden aan De Graafschap: 'Ted kent de club door en door'

Clubicoon Ted van de Pavert blijft ook de komende jaren verbonden aan zijn jeugdliefde De Graafschap. De oud-verdediger van de Superboeren heeft zijn contract als hoofdtrainer binnen de jeugdopleiding met twee seizoenen verlengd.

sHeerenbergExplosiegevaar0.png

Burgemeester sluit woning ’s-Heerenberg na vondst ‘materialen’

De burgemeester van de gemeente Montferland, Anne-Marie Fellinger, heeft een woning aan de Krokusstraat 22 in ’s-Heerenberg gesloten. Het gaat om de bewuste woning waardoor vorige week zondag en maandag meerdere andere woningen ontruimd moesten worden.