gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Stichting voor revalidatie van Zelhemmer 

00ceb3730fb7b0510359193d219ce785.jpg
Redactie REGIO8 |

“Ik heb 3 januari een ongeluk gehad met trampolinespringen”, blikt Carsten terug. “Ik ben op mijn nek gevallen tijdens een dubbelsalto. In het ziekenhuis bleek dat ik een dwarslaesie had opgelopen.” De Zelhemmer is sinds vijf weken weer thuis, nadat hij een zware periode kende van zeven weken Intensive Care, een terugval en in totaal al 24 weken revalidatie. Jansen kan inmiddels zijn armen buigen, maar is vanaf zijn borst verlamd. “Toch is hij altijd positief gebleven, dat is wel noemenswaardig”, zegt sportinstructeur en vriend Kevin de Voogt. “Het was een behoorlijke klap.”

Nu is er geld nodig om het volledige herstel te kunnen bekostigen. De Zelhemmer wil graag therapie volgen bij de Roode Draak in Biddinghuizen, waar met een speciaal pak de hersenen aangestuurd worden om bepaalde bewegingen te kunnen maken. “Dat is ons eerste doel”, zegt Sylvia Reindsen, voorzitter van de nieuwe stichting. “Al vrij snel had ik het idee van: dit gaat niet goed komen, mensen komen voor veel kosten te staan en spaarpotjes raken leeg.” Om die reden zocht Reindsen - die Carsten kent als personal trainer van de sportschool – contact met de familie. “Carsten zei uiteindelijk ja”, aldus de voorzitter over de komst van de stichting. Voor de revalidatie in Biddinghuizen is zeker 20.000 euro nodig. “Maar we hopen op veel meer.”

De eerste donaties voor Carsten kunnen rond de feestdagen worden gedaan. Vrijdag worden de details van de stichting bij de notaris afgerond. Het rekeningnummer wordt via Facebook bekend gemaakt.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-28 at 21.21.50.jpeg

De Graafschap boekt belangrijke zege bij Willem II

De Graafschap heeft zaterdagavond een belangrijke 0-2 zege geboekt in de strijd om plaats drie en vier in de Keuken Kampioen Divisie. Tegen Willem II speelden de Doetinchemmers was de ploeg uiterst effectief en speelde het een volwassen wedstrijd. Door doelpunten van El Allachi en Simons hebben de Doetinchemmers plaats drie opnieuw in handen.

BrandLeegstandeWoningWestendorp.jpeg

Brand in leegstaande woning Westendorp, oorzaak nog onbekend

In een leegstaande woning in Westendorp is zaterdagmiddag brand uitgebroken. De oorzaak van de brand is nog onbekend.

BotsingAalten.jpeg

Twee auto’s botsen op kruising in Aalten

Twee auto’s zijn zaterdagochtend met elkaar in botsing gekomen in Aalten. Beide voertuigen moesten worden afgesleept. Er raakte niemand gewond.

KledingbankDoetinchem.jpeg

Open dag Kledingbank Doetinchem laat werk achter de schermen zien

De kledingbank in Doetinchem vierde afgelopen weekend de opening van het nieuwe pand, waar ze sinds september gevestigd zijn. Dit deden ze onder andere door zaterdag een open dag te houden. Zo konden bezoekers een kijkje nemen in de wereld achter de kledingbank.

OG0.png

TALKSHOW | Achtste aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering staat armoede centraal. Samen met de gasten praten we over de uitdagingen van minderbedeelden, zoals beperkte toegang tot zorg, voedsel en sociale ondersteuning.

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.