gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Stadsmuseum heropent feestelijk de deuren

d4fbd9cf7b81699d3d232fa73cbc5669.jpg

Na een half jaar kunnen musea in de Achterhoek vanaf woensdag weer bezoekers ontvangen. Reden voor Stichting Achterhoek Toerisme om met een speciaal notitieboekje, dat gratis werd uitgedeeld in onder meer het Stadsmuseum Doetinchem, de verschillende musea in de regio te verbinden.

Redactie REGIO8 |

"Zij vonden het een leuk idee om de heropening feestelijk aan te kleden", aldus Esther Ruesen, directeur van Stadsmuseum Doetinchem. "Dus voor alle bezoekers hebben we een notitieboekje." In het boekje staan afbeeldingen van pronkstukken uit collecties die verschillende musea, waaronder de stadsmusea 's-Heerenberg en Groenlo en het Grenslandmuseum, in hun bezit hebben. In Doetinchem zijn ze vooral blij dat ze na een lange periode weer mensen kunnen ontvangen, wat reden was voor een bescheiden feestje. "De slingers zijn opgehangen, de rode loper is uitgelegd en de eerste reserveringen zijn binnen", aldus de directeur. "Vandaag is er voor iedereen taart, koffie en thee." Ook Henny Bergsma, coördinator van de lokale VVV die nauw samenwerkt met het stadsmuseum, is blij dat er weer bezoekers door de deuren wandelen: "Eindelijk weer reuring in het museum, dat voelt goed."

Ook de veertig vrijwilligers van het Stadsmuseum zijn na lange tijd weer welkom. Bergsma ontving ze woensdagochtend met open armen. "Zij zijn ook een halfjaar thuis geweest en kwamen vanochtend met een grote glimlach binnen", aldus Bergsma. "Want ze mogen weer mensen ontvangen en ze vertellen over het museum." Naast over het museum kunnen vrijwilligers de bezoekers ook meenemen door de tentoonstelling die de afgelopen zes maanden geen bekijks kon trekken. "Al die tijd hadden we een prachtige tentoonstelling over 75 jaar vrijheid in de kunst", vertelt Bergsma. "Eindelijk mag het weer bezichtigd worden."

Veel toeristen

Bezoekers moeten wel van te voren een plek reserveren. Directeur Ruesen verwacht tijdens de heropening op woensdag vijftig bezoekers in het Stadsmuseum Doetinchem. Ze denkt dat de komende maanden voornamelijk toeristen de musea in de regio weten te vinden: "Net als vorig jaar zie je dat mensen in eigen land op vakantie gaan." Volgens de directeur is de Achterhoek in trek bij zowel gepensioneerde als gezinnen met jonge kinderen. "Wij verwachten een aanloop van toeristen die hier verblijven", aldus Ruesen. "En die toch ook het culturele meepakken."

Foto: REGIO8

Lees ook

BrandLeegstandeWoningWestendorp.jpeg

Brand in leegstaande woning Westendorp, oorzaak nog onbekend

In een leegstaande woning in Westendorp is zaterdagmiddag brand uitgebroken. De oorzaak van de brand is nog onbekend.

BotsingAalten.jpeg

Twee auto’s botsen op kruising in Aalten

Twee auto’s zijn zaterdagochtend met elkaar in botsing gekomen in Aalten. Beide voertuigen moesten worden afgesleept. Er raakte niemand gewond.

KledingbankDoetinchem.jpeg

Open dag Kledingbank Doetinchem laat werk achter de schermen zien

De kledingbank in Doetinchem vierde afgelopen weekend de opening van het nieuwe pand, waar ze sinds september gevestigd zijn. Dit deden ze onder andere door zaterdag een open dag te houden. Zo konden bezoekers een kijkje nemen in de wereld achter de kledingbank.

OG0.png

TALKSHOW | Achtste aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering staat armoede centraal. Samen met de gasten praten we over de uitdagingen van minderbedeelden, zoals beperkte toegang tot zorg, voedsel en sociale ondersteuning.

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.

Thomas0.png

De Graafschap aast op belangrijke punten in Tilburg: 'Nog twee maanden knallen'

Na de nederlaag tegen het al gepromoveerde ADO Den Haag wacht De Graafschap, de huidige nummer vier, een cruciale uitwedstrijd tegen nummer drie Willem II. Met het oog op de play-offs is een goed resultaat in Tilburg van groot belang. Tegelijkertijd speelt er meer binnen de selectie. Voor enkele spelers nadert het einde van hun tijd in Doetinchem.