Ulft, Nederland
Terug

Stadsfeest Doetinchem terug naar glorietijd

a74fdce0fa9f8f8c422f69cf2124a727.jpg
Redactie REGIO8 |

"Langzaam gaan we het stadsfeest weer een beetje uitbreiden", aldus voorzitter Paul Bijkersma. "Zoals de meeste mensen wel weten hebben de stadsfeesten wat moeilijke tijden gehad. Maar met een prettig bestuur, met verantwoordelijke mensen, proberen we de zaak goed op poten te zetten en verstandige dingen te doen. Gesteund en uitgevoerd door mensen die creatief zijn. En die heel veel ontwerpen en plannen en programmeren." Een van die plannen is een samenwerking met Arriva. Arriva opent die dag de stationsomgeving en stelde aan programmeur Erik Hagelstein voor om de handen ineen te slaan. Dit maakte een terugkeer van de band Boh Foi Toch op het stadsfeest mogelijk.

Hagelstein is blij met die samenwerking. "Wij hebben het podium en Arriva betaalt", legt Hagelstein uit. "Als programmeur kun je zo'n cadeautje alleen maar met beide handen aannemen." Naast dat goede nieuws, zal er toch een lichte zweem van mineur over het feest hangen door het gemis van Joop Sars. Sars, die jarenlang actief was voor het stadsfeest, overleed eerder dit jaar. "Hij heeft de kar heel lang getrokken en is van onschatbare waarde geweest voor het stadsfeest", aldus Bijkersma. "Gelukkig kunnen we het ook zelf, maar we hebben wel veel aan hem gehad en veel van hem geleerd."

Foto: REGIO8

Lees ook

Eekhoornfoto.jpg

Stan Bouman uit Silvolde gaat met bijzondere foto voor internationale prijs: ‘Mensen denken dat het AI is’

Geduld, heel veel geduld. Dat had fotograaf Stan Bouman uit Silvolde. Het wachten werd beloond, ineens had hij zijn perfecte plaat van een dansende eekhoorn. De foto kan rekenen op internationale roem, hij is doorgedrongen tot de shortlist van de prestigieuze Sony World Photography Award. ''Ik doe al negentien jaar mee, nooit hoorde ik iets terug, tot nu.” Hij geeft een kijkje in de keuken hoe hij tot de plaat komt die door velen al snel als AI wordt bestempeld.

WhatsApp Image 2026-02-24 at 10.02.56.jpeg

Automobilist botst tegen scooterrijder in Groenlo

Bij een botsing tussen een automobilist en een scooterrijder in Groenlo zijn dinsdagochtend geen gewonden gevallen. Beide voertuigen hebben wel schade opgelopen.

WhatsApp Image 2026-02-24 at 00.08.59.jpeg

DRU vraagt raad om eerder uitkeren deel subsidie en vangnet van ruim drie ton

De nieuwe interim-bestuurder van het DRU Industriepark, Cleo Sissingh, heeft de gemeenteraad maandagavond haar analyse van de situatie gepresenteerd. Zij vraagt de raad onder andere om eerder uitbetalen van een deel van de subsidie en een financieel vangnet van 303.000 euro om een faillissement af te wenden en de exploitatie te herstellen. “Er is meer geld uitgegeven dan er was. Dat kan feitelijk niet. Nu moeten we eerst zorgen dat we overleven.”

DuitseWInkel0.jpg

Nederlandse inkooptoerisme blijft aanhouden: Duitse winkels strijden om Nederlandse klanten

Meer en meer Nederlanders steken doelgericht de grens over om boodschappen te doen in Duitsland. Vooral de combinatie van goedkoper tanken en vervolgens wijnen en bieren, drogisterij- en verzorgingsproducten inslaan, maakt dat Nederlanders zo’n vijftien tot twintig procent goedkoper uit zijn dan in eigen land. Dit constateert niet alleen ACM die de Nederlandse prijsstijgingen onderzocht, maar ook de boodschappende Nederlanders. Zij ervaren zelfs prijsverschillen van vijftig procent.

WhatsApp Image 2026-02-23 at 15.54.03.jpeg

Montferlands verkiezingsbord duikt op in Ulft: ‘Huh, hangt hij daar echt?’

Gemeenten hangen deze dagen vol met verkiezingsborden. Zo ook op een rotonde in Ulft; Lokaal Belang, D66, VVD en… Eén Montferland? Hij hangt er echt. Kampioensbakker Paul Berntsen richt zich met het bord op de Montferlandse kiezer, in Ulft? Hoe kan dat?

1b961b14-e520-4801-b69c-6ab5923bad39.jpg

Uitverkocht huis lonkt bij De Graafschap voor Gelderse clash: Vitesse zet verkoop stil

Met nog slechts enkele kaarten in de verkoop is het een kwestie van tijd voordat de Gelderse ontmoeting op zondag 8 maart tussen De Graafschap en Vitesse uitverkocht is. De laatste keer dat de Doetinchemmers op een uitverkocht huis aan de aftrap stond was in 2024, ook tijdens de derby. Voor deze editie is het nog de maar de vraag of het uitvak vol zit.