gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Dapper Orion strijdend ten onder in Griekse heksenketel

5b99a7924f0b49c985e9f2b95e45abfb.jpg

De volleyballers van Active Living Orion zijn woensdagavond door Panathinaikos uitgeschakeld in de kwartfinale van de Europese Challenge Cup. De Doetinchemmers vochten zich met een 0-3 winst naar een beslissende set, maar verloren daarin alsnog van de Griekse topclub.

Jasper Hazelaar |
De eerste ontmoeting tussen beide teams in Doetinchem eindigde nog in een 1-3 overwinning voor Panathinaikos. Desondanks had vervangend hoofdtrainer Saskia van Hintum alle vertrouwen in een goede afloop. Hoewel de ploegen elkaar weinig ontliepen qua score, trok Orion telkens aan het langste eind. De eerste set was met 22-25 een prooi voor de Doetinchemmers, de tweede met 23-25 en door de derde set met 20-25 te winnen, moest er een beslissing volgen in een golden set.

Gesteund door het enthousiaste publiek greep Panathinaikos de beslissende set met 15-12, waardoor Orion is uitgeschakeld. In eerdere rondes van de Challenge Cup, het derde Europese volleybalniveau, won Orion al van VC Stroossen (Luxemburg) en Murov Baku (Azerbeidzjan).

Foto: Sanne van Silfhout

Lees ook

c0a46431-2fd4-4d84-ab2c-1cd3bf2f74ba.jpg

Vier personen met de schrik vrij na eenzijdig ongeval bij Winterswijk

Vier personen zijn maandagavond met de schrik vrijgekomen bij een eenzijdig ongeval in het Winterswijkse buurtschap Corle. Alleen de bestuurder raakte lichtgewond.

c948a1aee84f33ad7f9fc09431c80afa.jpg

Doetinchemse burgemeester heeft smaak te pakken: Boumans ook verkenner in Haaksbergen

Waar hij eerder nog had voorgenomen geen rol te spelen bij coalitievorming in gemeenten, heeft burgemeester Mark Boumans nu een eervolle taak bij een tweede gemeente geaccepteerd. Naast zijn inzet als verkenner in Coevorden, gaat hij ook aan de slag in Haaksbergen.

Vulcanus foto GLD.jpg

Hoop en verdriet tijdens bewonersbijeenkomst over toekomst Vulcanus

Eerst was er Vulcanus, toen kwam Langerak. IJzergieterij Vulcanus opende 132 jaar geleden haar deuren en beleefde in de jaren '60 haar hoogtepunt. Daarna daalden de inkomsten en daarmee het aantal werknemers gestaag. Sinds begin deze eeuw viel de fabriek al een aantal keer (bijna) om en strengere milieueisen lijken Vulcanus opnieuw de das om te doen. Daarom zijn er nu plannen voor een nieuwe woonwijk. Tenzij zich voor aankomende woensdag een nieuwe eigenaar meldt.

PXL_20260327_193142612.MP.jpg

Kruis van oorlogsschroot en processie verbindt de Duitsers met Netterden

Een kruis, gesmeed uit oorlogsschroot, gedragen over de grens als symbool voor vrede. Jaarlijks lopen mensen van het Duitse Spielberg naar Netterden om samen stil te staan bij vrede en de slachtoffers van oorlogen. Het doel is de verbondenheid bij elkaar op te zoeken.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 16.35.16.jpeg

Shovel vliegt in brand bij boerderij in Doetinchem

Een shovel is maandagmiddag op de Kommendijk in Doetinchem in brand gevlogen tijdens werkzaamheden. Het is nog niet bekend hoe de brand exact heeft kunnen ontstaan.

KoeiendansZonderDans3 @Mijndronebeeld.jpg

Koeien dansen weer in Hummelose wei: ‘Zorgen voor heel veel biodiversiteit’

Het blijft elk jaar weer een bijzonder moment voor koeien, de boer én honderden bezoekers: de koeiendans. Nadat de dieren de hele winter in de stal hebben doorgebracht, mogen ze eindelijk weer de wei in. Ronald Pelgrom van de ijsboerderij in Hummelo ziet de spanning elk jaar weer toenemen in aanloop naar het spektakel.