gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Berkelland heeft te veel zwembaden en sportzalen

0c510da1e432a846befe0a88ed23e8f2.jpg

Zwemmen in de winter kan in Berkelland in 2032 nog in één binnenbad. Onderzoek heeft uitgewezen dat er sprake is van overcapaciteit van zwembaden en sportzalen in de gemeente. Mede daarom blijven de binnenbaden in Neede (Het Spilbroek) en Borculo (’t Timpke) niet beide open, ook de financiën spelen een doorslaggevende rol.

Domien Esselink |
In welke kern inwoners in de winter kunnen blijven zwemmen is nog niet bekend. Er komt een haalbaarheidsonderzoek dat in 2025 duidelijkheid moet verschaffen of er gekozen wordt voor nieuwbouw of voor renovatie van een bestaand bad. En ook wáár het nieuwe bad moet komen. Alle opties liggen open. "Die keuze heeft deels ook met de financiën te maken", zegt wethouder Arjen van Gijssel van Berkelland.

Voor het inwonertal van Berkelland wordt geadviseerd één binnenbad in de benen te houden, eventueel in combinatie met een buitenbad. Er zijn drie buitenbaden in Berkelland; in Eibergen, Rekken en Ruurlo, en die blijven alle drie wél open. Dat geldt ook voor de huidige twee binnenbaden tot 2032, als het nieuwe binnenbad in gebruik genomen moet worden.

Te veel sportzalen
Ook het aantal sportzalen in Berkelland ligt te hoog. Ook daarin word per kern gesaneerd, waarbij ook de demografische ontwikkeling bij de sportverenigingen wordt gewogen. Van Gijssel: "Ledenaantallen, met name bij de jeugd, worden mogelijk niet meer leidend bij toekenning van subsidie, maar de maatschappelijke presentaties van een vereniging wel."

De Meene
De nieuwe sporthal in Ruurlo komt op de locatie De Meene, zoals reeds is besloten. Maar door de inmiddels hogere bouw- en loonkosten bedraagt het financiële plaatje 16 miljoen euro en dat is het college te gortig. Daar moet 3,5 miljoen op bezuinigd worden, mede omdat de kosten voor een alternatieve aanrijdingsroute ook nog eens ruim 1 miljoen euro bedragen.

Foto: Nieuws uit Berkelland

Lees ook

Vrachtwagen blur.jpg

Aanhanger vol houtsnippers kantelt bij Groenlo: N18 afgesloten

Een aanhanger van een vrachtwagen is woensdag gekanteld op de N18 bij de afslag Groenlo. De weg is deels afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden.

WhatsApp Image 2026-04-08 at 11.33.20.jpeg

Wedstrijd De Graafschap Vrouwen live te zien op REGIO8

REGIO8 zendt vrijdagavond 10 april in samenwerking met De Graafschap live de wedstrijd uit van De Graafschap Vrouwen. Op de Vijverberg staat het duel met FC Groningen op de planning. De wedstrijd is vanaf 19.30 uur te volgen op de kanalen van REGIO8.

OngevalBlur3.jpg

Kettingbotsing met vier voertuigen nabij Groenlo: twee personen gewond

Bij een kettingbotsing op de Ruurloseweg ter hoogte van Groenlo zijn woensdagochtend twee personen gewond geraakt. Er waren vier voertuigen betrokken bij het ongeval.

WhatsApp Image 2026-04-08 at 10.52.44.jpeg

Auto volledig uitgebrand onder viaduct in Doetinchem

Een auto is dinsdagavond volledig uitgebrand onder een viaduct in Doetinchem. De oorzaak van de brand is nog onbekend.

rechtbankZutphen.jpg

Misbruikzaak zwembad Zelhem niet achter gesloten deuren

De misbruikzaak tegen de zwembadstagiair uit Zelhem wordt niet achter gesloten deuren behandeld. De rechtbank heeft dinsdag dit verzoek van de advocaat van de verdachte afgewezen.

a12.jpg

Opknapbeurt IJsselbrug A12 van start: wekenlang extra reistijd voor Achterhoekers

Rijkswaterstaat start dinsdagavond 7 april om 21.00 uur met groot onderhoud aan de IJsselbrug op de A12 bij Arnhem. Achterhoekers die dagelijks richting Arnhem reizen, krijgen te maken met vertraging: de extra reistijd kan oplopen tot ongeveer een uur.