Ulft, Netherlands

Sevenich gaat oorlog maken in de EK-finale

Regio8 | 26 juli 2018 11:53 | Aangepast op 26 juli 2018 11:53
“We moesten tot het einde vechten, maar het is gelukkig goed gekomen”, vertelt de 25-jarige Sevenich vanuit Barcelona over de halve finale tegen Hongarije. In een bloedstollend duel werden de Hongaarse dames, waaronder een aantal teamgenoten van de Lichtenvoordse, met 8-7 verslagen. “Maar we zijn nog niet klaar, nu focussen we ons op de volgende wedstrijd.” De pijlen zijn gericht op Griekenland, de tegenstander in de finale. In de poulefase werden de Grieken al met 8-7 verslagen. “Die wedstrijd was ook heel spannend”, weet Sevenich. “Het wordt een finale die twee kanten op kan gaan, maar ik hoop dat wij aan het langste eind trekken.”

Voor de waterpolodames is het de derde EK-finale op rij, maar de laatste titel dateert uit 1993. “We zijn een paar keer tweede geworden en dat is ook een goede prestatie, maar zeker voor de mensen die er langer bij zitten zou die titel pakken bijzonder zijn.” Sevenich gaat er in ieder geval alles voor doen: “Ik ga weer vechten alsof mijn leven er vanaf hangt en dan zien we wel waar het schip strandt. Ik zou het wel echt heel tof vinden om een keer als eerste te eindigen.”

De wedstrijd tegen Griekenland begint vrijdagavond om 22.15 uur, later dan de dames gewend zijn. “Dat is wel echt even een ander ritme”, weet ook Sevenich. “Normaal gesproken is het dan bijna bedtijd, dus we hebben het programma er wel op aangepast.”

Foto: REGIO8

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Emmerich pakt fietspad vanuit Nederland aan

Eveline Zuurbier | 8 okt 2025 16:45

Lees ook

OM en Politie adviseert Bronckhorst: Geen publiek bij raadsvergadering over asielopvangen

De besluitvormende raadsvergadering over de asielopvangen in Bronckhorst is donderdag 16 oktober all...

Vastgelopen vrachtwagen blokkeert Drieheuvelenweg in 's-Heerenberg

De Drieheuvelenweg in ’s-Heerenberg was tijdelijk geblokkeerd door een vrachtwagen die vaststond. De...

Keijenborg krijgt nieuwe sportieve impuls met De Tilder: 'Er is veel meer aanloop'

Onder luid gejuich en gejoel werd zaterdag 11 oktober de multifunctionele accommodatie in Keijenborg...

Bestuurder gewond bij eenzijdig ongeval Wehl

Bij een eenzijdig ongeval in Wehl is maandagochtend een persoon gewond geraakt. De politie verwacht ...

Auto botst op stilstaande vrachtwagen bij eenzijdig ongeval in Doetinchem

Bij een eenzijdig ongeval op de Melkweg in Doetinchem is zondagmiddag een auto met vier inzittenden ...

Auto belandt op de kop in een sloot bij Azewijn

Een automobilist is zaterdagmiddag op de Burgemeester van Breemenweg in Azewijn met zijn auto op de ...