Ulft, Netherlands

Sevenich gaat oorlog maken in de EK-finale

Regio8 | 26 juli 2018 11:53 | Aangepast op 26 juli 2018 11:53
“We moesten tot het einde vechten, maar het is gelukkig goed gekomen”, vertelt de 25-jarige Sevenich vanuit Barcelona over de halve finale tegen Hongarije. In een bloedstollend duel werden de Hongaarse dames, waaronder een aantal teamgenoten van de Lichtenvoordse, met 8-7 verslagen. “Maar we zijn nog niet klaar, nu focussen we ons op de volgende wedstrijd.” De pijlen zijn gericht op Griekenland, de tegenstander in de finale. In de poulefase werden de Grieken al met 8-7 verslagen. “Die wedstrijd was ook heel spannend”, weet Sevenich. “Het wordt een finale die twee kanten op kan gaan, maar ik hoop dat wij aan het langste eind trekken.”

Voor de waterpolodames is het de derde EK-finale op rij, maar de laatste titel dateert uit 1993. “We zijn een paar keer tweede geworden en dat is ook een goede prestatie, maar zeker voor de mensen die er langer bij zitten zou die titel pakken bijzonder zijn.” Sevenich gaat er in ieder geval alles voor doen: “Ik ga weer vechten alsof mijn leven er vanaf hangt en dan zien we wel waar het schip strandt. Ik zou het wel echt heel tof vinden om een keer als eerste te eindigen.”

De wedstrijd tegen Griekenland begint vrijdagavond om 22.15 uur, later dan de dames gewend zijn. “Dat is wel echt even een ander ritme”, weet ook Sevenich. “Normaal gesproken is het dan bijna bedtijd, dus we hebben het programma er wel op aangepast.”

Foto: REGIO8

Lees ook

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...

SPECIAL | 50 jaar Normaal: Het muzikale geweten van de Achterhoek

Op Hemelvaartsdag is het precies 50 jaar geleden dat de Achterhoek kennismaakte met de band Normaal....