Ulft, Netherlands

Sensire pakt overlast eikenprocessierups aan

Sensire pakt vanaf vrijdag zelf overlast van de eikenprocessierups bij verpleeghuis Den Ooiman in Doetinchem aan. De klachten bij bewoners en medewerkers over de rups namen de afgelopen dagen drastisch toe.
Regio8 | 7 juni 2019 11:50 | Aangepast op 7 juni 2019 11:50
"De gemeente doet wat ze kan, maar gezien de kwetsbaarheid van onze doelgroep maken we de keuze om zelf een gespecialiseerd bedrijf in te schakelen", aldus Marleen van der Sijs, directeur Wonen met Zorg bij Sensire. Vrijdag wordt direct begonnen met het opruimen. Haartjes van de eikenprocessierups veroorzaken jeuk en huidirritatie bij direct contact. "De irritatie is echt hinderlijk", aldus Van der Sijs. "Klachten zijn van tijdelijke aard, desondanks wel is het belangrijk om de oorzaak zo snel mogelijk weg te nemen." Het bedrijf gaat de rups weghalen met speciale stofzuigers, waarmee de nesten worden weggezogen uit de tuin en de bomen.

Daarnaast gaat Sensire de omgeving voortaan nog regelmatiger controleren en waar nodig preventieve maatregelen nemen. De groene omgeving rond het verzorgingstehuis is namelijk een aantrekkelijke plek voor de eikenprocessierups. Het diertje gedijt tevens goed in de hoge temperatuur die eind mei is komen opzetten. Het stormachtige weer van de afgelopen dagen heeft er waarschijnlijk voor gezorgd dat de haartjes en rupsen werden verspreid richting Den Ooiman.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Voorlopig geen bezwaar vanuit Emmerich tegen landbouwsluis bij Beek

Tim Rondeel | Eveline Zuurbier | 27 aug 2025 14:30

Lees ook

Grondeigenaren profiteren mee van grote windmolens in Berkelland en Oost Gelre

Berkelland en Oost Gelre trekken samen op bij de realisatie van een windmolenpark op de grens van be...

Vorden viert wielrenfeest na spannende 'Ronde van de Achterhoek'

Johan Dorussen heeft zondag de Ronde van de Achterhoek op zijn naam geschreven. Na 192 kilometer doo...

‘Zelhem Op Hete Kolen’ droomt van weekendevenement na eerste editie

Zelhem stond dit weekend letterlijk en figuurlijk op hete kolen. Honderden bezoekers trokken naar he...

Aanrijding met busje en voertuig op Slingerparallel in Etten

Bij een kop-staartaanrijding op de Slingerparallel in Etten zijn twee voertuigen hard met elkaar in ...

Geen gewonden bij aanrijding in buitengebied Zelhem

Bij een aanrijding tussen twee automobilisten is zaterdag niemand gewond geraakt. Beide voertuigen m...

Man onder invloed van ‘Monkey Dust’ veroorzaakt ongeval in Doetinchem

Een fietser is in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt toen hij met zijn fiets ten val kw...