Ulft, Netherlands

Schop kan de grond in voor nieuwe Zelhemse wijk

Foto: Gemeente Bronckhorst
Goed nieuws voor woningzoekenden in de gemeente Bronckhorst. Er kan definitief een schop in de grond voor nieuwbouwplan Het Loo in Zelhem. Zowel de raad als wethouder Emmeke Gosselink hoopt dat voor de volgende verkiezingen de schop de grond in gaat.
Tim Rondeel | Viggo Zweverink | 29 november 2024 10:40 | Aangepast op 29 november 2024 10:40
Met het raadsvoorstel om het bestemmingsplan van Het Loo goed te keuren, werd donderdagavond tijdens de raadsvergadering door alle fracties vol positiviteit ingestemd. Ook werd de wens uitgesproken dat de nieuwe Zelhemse wijk een startschot is voor andere grootschalige woningbouwplannen. Op naar meer was donderdagavond dan ook de algemene tendens in de raadszaal van de gemeente Bronckhorst. En het liefst zo snel mogelijk aan de slag in Zelhem. “Ik ga er voor, een schop in de grond deze raadsperiode, dat lijkt mij fantastisch”, aldus wethouder Gosselink.

GroenLinks fractievoorzitter Ulrike ter Braak gaf toch nog een punt van aandacht mee aan Gosselink. Ze zou graag zien dat de Jongeren Advies Raad te vragen om mee te denken met de inrichting van de nieuwe wijk, met het oog op de toekomst. De wethouder kon toezeggen dat ze hier naar ging kijken. Wanneer de eerste van de 130 nieuwe woningen worden kunnen opgeleverd is nog niet bekend.

Plannen
Als de woningbouwplannen van de gemeente uitgevoerd worden, staat er straks een woonwijk van 130 woningen in Zelhem waar jongeren en senioren gezamenlijk wonen. "In de Achterhoek kennen wij het naoberschap, dat is dat je omkijkt naar elkaar", liet wethouder Emmeke Gosselink van Bronckhorst tijdens de presentatie van het bouwbord weten. "Met zo'n nieuwe wijk heb je ook een sociale structuur die je gaat bouwen."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

Veertig meter hoog uitkijkplatform moet Aa-meer Bocholt aanlokkelijker maken

Bocholt wil graag een uitkijkplatform van veertig meter hoog bij het Aa-meer. Hiervoor pleitte het C...

Franse aanvaller Kaninda tekent contract bij De Graafschap

Nathan Kaninda heeft zijn eerste contract bij De Graafschap getekend. De 21-jarige Franse aanvaller ...

Zwarte Cross nog zeker vijf jaar in Lichtenvoorde

De gemeente Oost Gelre en de organisatie van de Zwarte Cross hebben dinsdagmiddag een nieuwe samenwe...

Geen gewonden bij kop-staartbotsing Hamelandroute bij Aalten

Er heeft dinsdagmiddag een kop-staartbotsing plaatsgevonden in de buurt van Aalten. De bestuurders w...

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...