Ulft, Netherlands

Ruim honderd banen bij Lovink op de tocht

Gieterij Lovink in Terborg heeft uitstel van betaling aangevraagd voor twee onderdelen van het bedrijf. De banen van de 165 medewerkers van Technocast b.v. en Handmouldings b.v. staan daardoor op de tocht.
Regio8 | 19 mei 2020 12:16 | Aangepast op 19 mei 2020 12:16
"Tijdens de kredietcrisis heeft de gieterij de economische recessie met moeite kunnen overleven", zo laten aandeelhouders Dirk Jan en Alexander van den Hout weten in een persbericht. "Sindsdien hebben we samen met onze zeer toegewijde collega’s keihard gewerkt om van die klap te herstellen." Pogingen om het bedrijf winst te laten maken, slaagden niet. Ook is er vooralsnog geen geschikte overnamekandidaat gevonden voor Gieterij Lovink. De huidige coronacrisis is voor het bedrijf reden om uitsel van betaling aan te vragen. Het personeel is inmiddels op de hoogte gebracht.

Waar het 109 jaar oude bedrijf de econmische crisis met moeite overleefde, zien de aandeelhouders nu geen mogelijkheid om het bedrijf overeind te houden. "Helaas is dat nu niet langer vol te houden", aldus Dirk Jan en Alexander van den Hout. "De gieterij betekent voor ons allemaal veel meer dan gewoon werk. De collega’s met wie we werken doen dat met veel trots en loyaliteit. De gieterij is een begrip in deze regio. Daarom is dit een dramatisch bericht voor iedereen die hier werkt."

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Lees ook

Rollators in de polonaise: Reurpop nodigt honderden ouderen uit om feest te vieren

Zondagochtend veranderde Reurpop in Ruurlo even in een waar danspaleis voor de 65-plusser. Tientalle...

Nieuwe stakingen NS hebben geen gevolgen op het Achterhoekse spoor

Het NS-personeel gaat dinsdag 17 juni 2025 opnieuw staken. Dat laten de vakbonden VVMC en FNV weten....

Eigenaar treedt op tegen groeiende overlast in parkeergarage Doetinchem

Het pand met parkeergarage waar de MediaMarkt in Doetinchem gevestigd zat, is al geruime tijd vervui...

Bewoner naar ziekenhuis door zolderbrand in Doetinchem

Op de zolder van een woning in Doetinchem is zondagavond brand ontstaan. Een persoon is ter controle...

Suzan & Freek gaan deze zomer toch optreden: ‘Genieten is voor ons muziek maken’

Het Achterhoekse duo Suzan & Freek gaat deze zomer optreden, ondanks de ongeneeslijke ziekte van Fre...

Een keer rustige politieke week in Winterswijk: over aanpak lichthinder en vergroening winkelstraat kun je niet tegen zijn

Na roerige politieke weken, lijkt de rust in bestuurlijk Winterswijk weer teruggekeerd te zijn. Van ...