gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Roothaangroep herontdekt de Koekendaal

12188c1f85ef115d0f4a49a17b01602d.jpg
Redactie REGIO8 |

"Aan de ene kant zie je de nieuwbouw die gaat groeien en leven", vertelt Erik Groters, begeleider bij de Roothaangroep en een van de leden die hard werkt aan de nieuwbouw. "Maar af en toe kijk je naar de boerderij die er heel triest bij staat, dat geeft wel een dubbel gevoel." De afgelopen maanden draaide de Roothaangroep in de oude Julianaschool. De scoutinggroep hoopt het nieuwe clubgebouw begin mei klaar te hebben, op tijd voor het zomerseizoen waarin door verhuur de nodige inkomsten binnenkomen.

Na de realisatie van de nieuwbouw kunnen de scoutingleden met de oude boerderij aan de gang. "Er is gebleken dat het geen monument is", vertelt Groters. Dat betekent dat de overblijfselen kunnen worden geruimd. "Dat ligt nu bij de gemeente. Het college beslist deze maand dat het afgebroken kan worden." Het besluit van het college ligt vervolgens zes weken ter inzage, waarnaar de Roothaangroep tot vreugde van Groters kan ruimen: "Weg is weg, want de resten blijven heel triest om te zien."

Personen die interesse hebben om de nieuwbouw van de Roothaangroep in het echt te zien, zijn op zaterdag 8 april welkom tijdens de open dag.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-31 at 17.17.12.jpeg

Weggebruikers in Bronckhorst hebben extra reistijd door werkzaamheden

Weggebruikers in de gemeente Bronckhorst moeten de komende maanden rekening houden met extra reistijd binnen de gemeente. Onder andere grote werkzaamheden aan de weg tussen Hummelo en Zutphen zorgen voor omleidingen.

Vulcanus40.jpg

Doetinchem ziet 160 woningen op terrein Vulcanus zitten, toekomst nog onzeker

De gemeente Doetinchem wil in principe meewerken aan de herontwikkeling van de ijzergieterij Vulcanus in Langerak tot een nieuw woongebied. Dat blijkt uit een recent besluit van het college van burgemeester en wethouders. De plannen bieden ruimte voor maximaal 160 woningen, maar of de ontwikkeling daadwerkelijk doorgaat, is nog onzeker.

WhatsApp Image 2026-03-31 at 16.04.15.jpeg

Zelhemse survivalvereniging Jan in ’t Touw gered: gemeente past omgevingsplan aan

Survivalvereniging Jan in ’t Touw mag doorgaan met hun survivalactiviteiten op hun perceel aan de Schovenweg in Zelhem. Het college van Gemeente Bronckhorst heeft besloten het omgevingsplan aan te passen waardoor bouwwerken nu zeven meter hoog mogen zijn, en niet één meter, zoals het voorheen was.

SuderwickDinxperlo.jpg

Duitse steden grijpen kans op 30 km-zones aan, Nederlandse frustratie

Aalten loopt voorop, Bocholt volgt. Als het gaat om de versnelde invoering van 30 km-zones, werken Nederlandse en Duitse buren nauw samen in de grensgemeente ‘Dinxperwick’ (Dinxperlo en Suderwick). Bocholt heeft de inrichting van het centrum van Dinxperlo gekopieerd voor Suderwick.

Afbeelding1.jpg

Familie Lurvink draagt bakkerij na ruim 40 jaar over: ‘Goed gevoel bij deze stap’

Na meer dan veertig jaar neemt de familie Lurvink afscheid van hun bakkerij in het centrum van Doetinchem. De zaak komt in handen van familiebedrijf Koenen. Hoewel het afscheid niet zonder emoties is, overheerst bij mede-eigenaar Bastiaan Lurvink een positief gevoel.

LiekeAchterhoek30.jpg

Kennismaken met de Achterhoek levert Lieke tienduizenden views op: ‘Ik wilde snel integreren’

Hoe leer je de regio kennen als je vanuit het westen naar de Achterhoek verhuist? De 25-jarige Lieke Pouwer uit Doetinchem maakt de serie ‘kennismaken met de Achterhoek’ en heeft tienduizenden kijkers op Instagram en TikTok. “Ik heb ook al vrienden en vriendinnen gemaakt door de video’s, superleuk!”