gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Roothaangroep herontdekt de Koekendaal

12188c1f85ef115d0f4a49a17b01602d.jpg
Redactie REGIO8 |

"Aan de ene kant zie je de nieuwbouw die gaat groeien en leven", vertelt Erik Groters, begeleider bij de Roothaangroep en een van de leden die hard werkt aan de nieuwbouw. "Maar af en toe kijk je naar de boerderij die er heel triest bij staat, dat geeft wel een dubbel gevoel." De afgelopen maanden draaide de Roothaangroep in de oude Julianaschool. De scoutinggroep hoopt het nieuwe clubgebouw begin mei klaar te hebben, op tijd voor het zomerseizoen waarin door verhuur de nodige inkomsten binnenkomen.

Na de realisatie van de nieuwbouw kunnen de scoutingleden met de oude boerderij aan de gang. "Er is gebleken dat het geen monument is", vertelt Groters. Dat betekent dat de overblijfselen kunnen worden geruimd. "Dat ligt nu bij de gemeente. Het college beslist deze maand dat het afgebroken kan worden." Het besluit van het college ligt vervolgens zes weken ter inzage, waarnaar de Roothaangroep tot vreugde van Groters kan ruimen: "Weg is weg, want de resten blijven heel triest om te zien."

Personen die interesse hebben om de nieuwbouw van de Roothaangroep in het echt te zien, zijn op zaterdag 8 april welkom tijdens de open dag.

Foto: REGIO8

Lees ook

e7e23284-0abe-4534-bb83-fdb161fb6516.jpg

Kwint weer goudhaantje als invaller: punt in Eindhoven

De Graafschap mag invaller Kyano Kwint bedanken. Door twee doelpunten van de negentienjarige spits kwamen de Doetinchemmers twee keer terug van een achterstand op bezoek bij FC Eindhoven. Een punt bleek het maximale: 2-2.

Tomesen10.jpg

Prijsstijging eieren trekt Achterhoekers naar lokale boeren

Wie tijdens de Paasdagen een brunch wil met een traditioneel eitje, merkt dat direct in de portemonnee. Uit een recente prijspeiling van de Consumentenbond blijkt dat de prijs per ei de afgelopen jaren aanzienlijk is gestegen. Boeren in de gemeente Doetinchem merken dit ook in de klandizie, doordat klanten rechtstreeks bij de boer hun eieren kopen.

WhatsApp Image 2026-04-03 at 14.09.03.jpeg

Weerboer Gerrit voorspelt een paasweekend met wisselvallig weer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit Meddo voorspelt de weerboer wisselvallige dagen. Vanaf tweede paasdag wordt het weer beter.

Tuinbeurs20.png

Tuinbeurs Ulft na twee jaar weer op de agenda: ‘Zin om de schouders eronder te zetten’

Na twee jaar afwezigheid keert de tuinbeurs van Maurits Heebink terug op het DRU Industriepark. Reden van de afwezigheid was de overvolle agenda’s van de hoveniers. Heebink heeft het gevoel dat er weer ruimte is om deel te nemen aan de beurs.

kunstwandelroute30.jpg

Kunstwandelroute voor de tweede keer in ’s-Heerenberg: ‘Zelfs beter dan Hummelo’

Voor het tweede jaar strijkt de kunstwandelroute neer rond Kasteel Huis Bergh. Deze editie is een feestelijke voor de organisatie, ze doen het voor de 25e keer. Eerder vond het evenement plaats in Hummelo, maar door problemen met de landgoedeigenaar moesten ze uitwijken. Voor deze editie heeft de organisatie nog wel een cheque van de gemeente Bronckhorst meegekregen.

PAASVUUR.jpg

Traditie onder druk; toch nog tachtig paasvuren in de Achterhoek

Op verschillende plekken in de Achterhoek worden dit weekend traditiegetrouw paasvuren ontstoken. Deze traditie staat echter onder druk. Waar het noorden van de Achterhoek nog tientallen vuren kent, zijn in het zuiden sterke verminderingen of is zelfs het volledig verdwijnen van paasvuren te zien.