Ulft, Netherlands

Rijschool in Nieuw-Dijk mag weer op pad

Rijschoolhouder Harold Straatsma uit Nieuw-Dijk kan na acht weken zijn rijlessen hervatten. Met de nodige voorzorgsmaatregelen mag hij met zijn lesauto weer de weg op na de versoepeling van de coronamaatregelen door het kabinet.
Regio8 | 12 mei 2020 14:43 | Aangepast op 12 mei 2020 14:43

“Elk uur een rijles plannen is nog niet mogelijk”, zegt Straatsma. “Tussendoor moeten wij ook de auto luchten om de bacteriën eruit te halen. Dat staat in de protocollen voorgeschreven. Na elke leerling moeten we de auto ook desinfecteren.” Ondanks alle maatregelen die hij moet nemen, voelt de rijschoolhouder zich veilig in zijn lesauto. “Ik maak de auto goed schoon en ik stel mijn leerlingen van tevoren vragen of ze gezond zijn. Zo zorg ik ervoor dat mijn werkplek veilig is, zodat ik goed les kan geven.” Dat de rijlessen nu weer doorgang kunnen vinden, betekent niet dat de examens weer volgens planning verlopen. “Het is vrij lastig om examens op dit moment in te plannen”, zegt Straatsma. “Het kent wat aanloopproblemen. De theorie-examens kunnen we wel weer plannen en vanaf dinsdag worden deze ook weer afgenomen."

Na weken stilzitten is het voor leerling Daan fijn om in een lesauto plaats te kunnen nemen. Hij stond op het punt om rijexamen te gaan doen, maar dat ging vanwege de coronamaatregelen niet door. “Het voelt goed”, zegt Daan. “Het is wel even wennen, maar hopelijk mag ik snel weer op voor mijn examen.” Voor Straatsma is het thuiszitten gedaan. “Het stilzitten is voorbij", zegt Straatsma. "Alhoewel, in de auto zit ik ook stil, maar dat betekent vaak dat de leerling het goed doet."

Foto: REGIO8

Lees ook

Gewilde Boersma klaar voor Almere: ‘Ik geniet heel erg hier in Doetinchem’

De Graafschap trapt zondagmiddag hun tweede seizoenshelft af in Almere. De Doetinchemmers willen de ...

Deelnemers Montferland Halve Marathon zetten zich in voor meer dan de finishlijn

Tijdens de Montferland Halve Marathon draait het zondag niet alleen om sport, maar ook om steun voor...

'Nieuwsgierige' Dijkhuizen kijkt uit naar aftrap tweede seizoenshelft in Almere

De Graafschap treft zondagmiddag in de eerste competitiewedstrijd van het jaar de huidige nummer zes...

Bouwplan voor 77 woningen Harfsen in de knel door spuitzone 

De bouw van 77 woningen in Harfsen Zuidwest en -West kan in de knel komen door een verplichte spuitz...

Wereldtoppers klaar voor Montferland Halve Marathon: 'Kenmerken van een echte klassieker'

Montferland ademt dit weekend hardlopen. Na een jaar van afwezigheid keert de hardloopwedstrijd, in ...

‘Pre-sale’ moet Montferlanders aan woning helpen in eigen dorp

Montferland heeft donderdag de eerste concrete woningbouwplannen gepresenteerd voor Nieuw-Dijk, Kild...