Ulft, Netherlands

Restaurants in regio starten met bezorgen

Restaurants in de Achterhoek stappen wegens de directe sluiting van de horeca over op het bezorgen van eten. Onder meer Ruimzicht (Doetinchem), Gringo’s (Doetinchem), de Strandlodge (Winterswijk) en Cafetaria Litjes (’s-Heerenberg) veranderen hun bedrijfsvoering.
Regio8 | 16 maart 2020 12:26 | Aangepast op 16 maart 2020 12:26
“Als ondernemer kan je natuurlijk niet stil blijven zitten”, zegt Mascha Smit, mede-eigenaar van Horeca Inspiratie Maatschappij, waaronder de nieuwe bezorgrestaurants Ruimzicht, LEV Foodbar en de Strandlodge vallen. “Dan word je creatief, want we moeten blijven doen waar we goed in zijn.” De gerechten die normaal op de kaart staan, worden nu bezorgd. Op basis van de ingekochte etenswaren, volgt dagelijks een special. “Maandag is dat de dry aged eend”, zegt Smit over het menu van Ruimzicht. “We hebben namelijk best veel ingekocht, en daar zit je nu ook mee.”

Waar De Ploeg (Varsseveld), De Rode Leeuw (Terborg), De Gouden Karper (Hummelo) en Restaurant Van Hal (Gendringen) het overwegen, is snackbar Litjes in ’s-Heerenberg ook gestart met bezorgen. “Mijn man en ik gaan dat doen”, zegt eigenaresse Nancy Litjes, die aangeeft voor de toekomstige bedrijfsvoering te hopen op het Rijk: “Je wilt je zaak ook nog een paar weken draaiende houden. Het zou fijn zijn als we worden geholpen door de overheid." Ook restaurant De Zwaan in Winterswijk gaat maaltijden bezorgen.

Ruimzicht nog in dienst als hotel
Hoewel het restaurant dicht zit, blijft Ruimzicht voorlopig wel dienst doen als hotel. Er zijn momenteel nog tien kamers verhuurd, terwijl maandag zelfs een nieuwe boeking binnen kwam. “Zakenmensen die toch in de omgeving moeten zijn en willen overnachten”, zo schetst Smit de klandizie. “We zorgen wel dat gasten op hun kamer eten”, zo laat Smit weten. “Wij moeten namelijk wel maatregelen nemen, restaurants zijn niet voor niks gesloten door de overheid.”

Foto: REGIO8

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Botsing tussen auto's zorgt voor verkeershinder in Ulft

Redactie REGIO8 | 14 okt 2025 13:56

Lees ook

DRU maakt draai na kritiek op college: ‘Onze brief had beter niet verstuurd kunnen worden’

De stichting DRU Industriepark heeft in aanloop naar de raadsvergadering donderdag een opvallende br...

DZC'68 wil scoren met respect: 'Vooral met plezier het spelletje beleven'

Op Sportpark Zuid in Doetinchem draaide het zaterdag volledig om sociale veiligheid. Voetbalverenigi...

Extra fietstrainingen, jonge vluchtelingen nog 8 jaar in Rekken

Extra fietstrainingen en controle van fietsen behoren tot de opgepoetste afspraken tussen de gemeent...

Overlast rond station Doetinchem blijft zorgen baren: 'We moeten de problemen oplossen'

Station Doetinchem blijft een plek waar op verschillende manieren overlast wordt ervaren. Het gaat o...

OM en Politie adviseert Bronckhorst: Geen publiek bij raadsvergadering over asielopvangen

De besluitvormende raadsvergadering over de asielopvangen in Bronckhorst is donderdag 16 oktober all...

Vastgelopen vrachtwagen blokkeert Drieheuvelenweg in 's-Heerenberg

De Drieheuvelenweg in ’s-Heerenberg was dinsdagochtend tijdelijk geblokkeerd door een vrachtwagen di...