Ulft, Netherlands

Raadsvergadering Montferland geannuleerd om rust terug te krijgen

De gemeenteraadsvergadering van de gemeente Montferland die komende donderdag 14 december op de agenda stond is afgelast. Het is zéér uitzonderlijk dat een raadsvergadering van de agenda verdwijnt. Achter de schermen wordt hard gewerkt om de politieke chaos die is ontstaan weer in de hand te krijgen.
Bart Sollman | 11 december 2023 10:38 | Aangepast op 11 december 2023 10:38
“Hiertoe is besloten omdat de raadsleden de komende weken hun standpunten gaan bepalen over de toekomst van het bestuur van Montferland”, laat de gemeente in een persbericht weten. Na het opstappen van wethouder Henk Grootte vorige maand, zitten er nog maar drie wethouders in het college. De raad moet het er eerst over eens worden of ze naar vier of vijf wethouders willen. “Om de voor- en nadelen hiervan goed uit te zoeken en een debat te kunnen voeren in de raadsvergadering is meer tijd nodig", schetst de gemeente.

Ook de status van het gesloten raadsakkoord wordt tegen het licht gehouden. Hoewel alle fractievoorzitters het akkoord hebben getekend, steunen niet alle raadsleden het meer. Komende tijd zullen er onder leiding van de burgemeester veel gesprekken worden gevoerd met raadsleden om de neuzen weer een beetje dezelfde kant op te krijgen en het creëren van ‘onderling begrip’. Naar verwachting vindt er kort ná de jaarwisseling een extra raadsvergadering plaats.

Foto: Archief REGIO8

Lees meer over:

Montferland|raadsvergadering|

Lees ook

Buurt verontwaardigd over zwembadplan bij Margriethal Didam

Als het aan de omwonenden van de Margriethal in Didam ligt, komt er op die locatie geen zwembad. Eer...

Montferland grijpt in bij IKC: ‘Dit moest stoppen, anders liep het uit de hand’

De bouw van het Integraal Kindcentrum in ’s-Heerenberg krijgt een harde reset. De gemeenteraad van M...

Heel Montferland wordt zoekgebied azc, geen locatie in Didam gevonden

De gemeente Montferland is er niet in geslaagd een geschikte locatie binnen de grenzen van Didam voo...

Bewoners sluiproute Beek willen met ‘langzaam-aan-actie’ oplossing afdwingen

Een groep bewoners van de Zuider Markweg en naastgelegen straten in Beek houden zaterdag een zelfben...

Montferland start pilot met kamerverhuur aan statushouders

De gemeente Montferland start een pilot met kamerverhuur voor alleenstaande statushouders. Daarmee w...

Vervolg Vrijheid in Beweging: kinderen ontwerpen posters voor internationale wedstrijd

Vrijheid laat zich moeilijk vangen in woorden, maar misschien wel in een bloem, een ballon of een ha...