Ulft, Netherlands

ProWonen komt met lichte huurverhoging

Wooncorporatie ProWonen voert een lichte, jaarlijkse stijging van de huren door. Huurders ontvangen voor het begin van de nieuwe maand bericht over het nieuwe huurbedrag met ingang van juli.
Regio8 | 16 april 2020 10:37 | Aangepast op 16 april 2020 10:37
"De corporatie vindt het belangrijk dat haar klanten goed en betaalbaar wonen en kiest er daarom voor de huur te verhogen met maximaal het inflatiepercentage van 2,6%", zo laat ProWonen zelf weten. De organisatie twijfelde of het in verband met de uitbraak van het coronavirus de jaarlijkse huurverhoging per juli uit zou stellen. "Degene die problemen hebben met het betalen van de huur of deze problemen voorzien, wil ProWonen daarom graag goed en gericht helpen waar dat kan met maatwerk", aldus de organisatie.

Niet iedereen krijgt volgens de corporatie te maken met een verhoging. "Huurders van woningen die gesloopt worden of met een huurvastcontract krijgen geen huurverhoging", aldus ProWonen. "Daarnaast krijgen huurders die een woning huren waarvan de huurprijs dit jaar op of boven de streefhuur zit ook geen huurverhoging." De gemiddelde huurprijs van woningen ligt volgens ProWonen nu op 64% van de maximale prijs die gevraagd mag worden.

Foto: REGIO8

Lees ook

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...

SPECIAL | 50 jaar Normaal: Het muzikale geweten van de Achterhoek

Op Hemelvaartsdag is het precies 50 jaar geleden dat de Achterhoek kennismaakte met de band Normaal....