Ulft, Netherlands

Pontier wil een minister van Digitale Zaken

De 35-jarige Matthijs Pontier groeide op in Doetinchem en hoopt tijdens de Tweede Kamerverkiezingen een zetel te veroveren in de Tweede Kamer als lijsttrekker van de Piratenpartij. Juist dit jaar denkt hij dat zijn partij de wind in de zeilen heeft met het verhaal om burgers beter te beschermen op onder meer ICT-gebied.
Jasper Hazelaar | 1 maart 2021 21:30 | Aangepast op 1 maart 2021 21:30

“Je ziet nu heel veel misgaan bij de overheid”, zegt kandidaat-Kamerlid Pontier, die een opsomming maakt van zaken die in zijn ogen op digitaal gebied fout gaan. “Er worden miljarden verspild aan mislukte projecten. Het toeslagenschandaal komt door discriminerende algoritmes en je hebt bijvoorbeeld het GGD-datalek. Daardoor durven sommige mensen zich niet meer te laten testen of ze willen niet meer meedoen aan bron- en contactonderzoek. Andere partijen hebben geen ICT-specialist op een verkiesbare plaats staan, dus je hebt de Piratenpartij nodig om te zorgen dat ICT-problematiek beter wordt aangepakt.”

De Piratenpartij pleit onder meer voor een minister van Digitale Zaken om de kennis op technisch gebied in de politiek te vergroten. Pontier wijst naar zijn werk bij het Waterschap Amstel, Gooi en Vecht, waar hij fractievoorzitter is van zijn partij en in het algemeen bestuur zit. “Daar zag je dat het ook niet goed ging met ICT“, zegt Pontier, die aangeeft dat IT’ers nu op het hoogste managementniveau meepraten. “Dat willen we ook in de landelijke politiek, met een minister van Digitale Zaken die meepraat in de ministerraad. Zodat ICT niet langer een ondergeschoven kindje is bij andere ministeries.”

Vier keer scheepsrecht?
De Piratenpartij drie keer eerder mee aan landelijke verkiezingen, maar haalde geen zetel. Pontier denk dat zijn partij dit meer kans maakt, mede door items bij Zondag met Lubach. “Juist de onderwerpen waar wij al jaren mee bezig zijn, daar wordt nu van gezegd dat het nodig is in de politiek. Wij denken dat kiezers dat ook zullen zien. Wij merken zeker dat jongere mensen heel enthousiast zijn over de Piratenpartij.”

In aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen biedt REGIO8 een podium aan Achterhoekse kandidaten. Kijk hieronder voor eerdere interviews:

- Kaya van den Dikkenberg (JONG)
- Gideon van Meijeren (Forum voor Democratie)
- Erik Haverkort (VVD)

Foto: REGIO8

Lees ook

Doetinchem draagt Koningsdag-stokje over aan Dokkum: 'Ik zou Normaal willen overnemen'

Het is inmiddels alweer bijna acht maanden geleden, maar toen stond heel Doetinchem op zijn kop tijd...

Groei van het aantal pabo-studenten zet zich voort in Doetinchem

Iselinge Hogeschool in Doetinchem ziet dit studiejaar opnieuw een groei in het aantal nieuwe student...

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...