Ulft, Netherlands

Plannen voor twaalf nieuwe woningen in Halle

De gemeente Bronckhorst wil twaalf nieuwe woningen bouwen aan de Tarwestraat in Halle. In het plan zijn vier seniorenwoningen en acht starterswoningen opgenomen.
Tim Rondeel | 2 maart 2023 15:00 | Aangepast op 2 maart 2023 15:00
Aan de rand van het dorp wil Bronckhorst in samenwerking met bouwbedrijf Bruggink een dozijn nieuwe woningen realiseren. "De gemeente wil dat iedereen in Bronckhorst, jong en oud, goed kan wonen in een betaalbaar en duurzaam huis", aldus de plattelandsgemeente. Bronckhorst organiseert in Halle bij zalencentrum Nijhof ook een bijeenkomst voor geïnteresseerden. Tijdens de avond wil de gemeente de fase van het plan en de planning bespreken.

Eerder werden er vijf plekken in de gemeente aangewezen waar in totaal 425 nieuwe woningen kunnen komen. Het gaat om uitbreidingslocaties in Hengelo, Zelhem, Vorden, Steenderen en Hummelo. In Hengelo moet de bouw in 2024 beginnen, waarna de andere projecten volgen.

Woondeal
Het plan in Halle sluit ook aan op het voornemen uit de nieuwe regionale woondeal van de Achterhoek waarin is opgenomen dat er in Bronckhorst voor 2030 minimaal duizend nieuwe woningen worden gebouwd. De woondeal werd donderdag unaniem aangenomen door de gemeenteraad.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees meer over:

Bronckhorst|Halle|Woningbouw|

Meest gelezen

Zwarte Cross neemt verrassende wending naar Amsterdam

Remco Geurts | Caitlin Sturris | 11 sep 2025 16:59

Lees ook

Weerboer Gerrit voorspelt een zomers begin van september

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Vorden viert wielrenfeest na spannende 'Ronde van de Achterhoek'

Johan Dorussen heeft zondag de Ronde van de Achterhoek op zijn naam geschreven. Na 192 kilometer doo...

Motorcrosser zwaargewond na valpartij op crossbaan in Hummelo

Op de motorcrossbaan in Hummelo is woensdagavond een motorrijder ernstig gewond geraakt. De man is m...

Achterhoekse jaagt 'ciderdroom' achterna met eigen festival in Rha

Sophie Horstink van Fruitbedrijf Horstink uit Rha heeft een droom en dat is cider op de kaart zetten...

Boerderij Ruimzicht in Halle wint prijs voor koelste koeienweide

Boerderij Ruimzicht in Halle heeft de prijs voor de Koelste Koeienweide van Nederland gewonnen. Extr...

Jonge kinderen worden niet opnieuw gehoord in zedenzaak Zelhem

De kinderen die mogelijk seksueel misbruikt zijn in het zwembad in Zelhem hoeven niet opnieuw hun ve...