Ulft, Netherlands

Oude IJsselstreek wil iedereen aan het werk

Oude IJsselstreek start in mei met een experimenteel project om mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt te begeleiden naar werk. Bij succes kan de proef leiden tot een besparing van maximaal 1,4 miljoen euro.
Regio8 | 14 maart 2019 11:58 | Aangepast op 14 maart 2019 11:58
“De arbeidsmarkt is op dit moment gunstig”, aldus wethouder Peter van de Wardt. “Daarom willen we juist nu met hulp van die werkgevers inzetten op matches die leiden tot duurzame werkgelegenheid.” Oude IJsselstreek investeert dit jaar maximaal 253.000 euro in het experiment, waarbij het bedrijf OKE Result werkgevers en werknemers aan elkaar koppelt. De nieuwe werkgevers krijgen vanuit de gemeente vervolgens een tegemoetkoming. Mocht het lukken om honderd mensen vanuit de proef te begeleiden naar werk, kan het leiden tot een besparing van 1,4 miljoen euro door niet uitgekeerde bijstandsuitkeringen.

In totaal zijn er 650 mensen die een uitkering ontvangen in de gemeente, waarvan driehonderd langdurig werklozen een specifieke doelgroep zijn voor deze proef. “We gaan mensen aanspreken op hun verantwoordelijkheid en verleiden met gesprekken”, zo legt de wethouder uit. “Mensen krijgen dan door werk weer ritme en doen weer mee aan de samenleving. We willen ze volwaardig laten meedoen.”

Foto: REGIO8 (archief, banenmarkt in SSP HAL)

Lees ook

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...

Het mag van de burgemeester constructiever en zakelijker in de Lochemse raadszaal

ACHTERGROND / Eén zwaluw maakt nog geen zomer. Het is een cliché dat opgeld doet voor de gemeenteraa...

Bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen afgebrand

Een bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen heeft in de nacht van maandag op dinsdag vlam...

Vrouw met breiwerk kijkt op tijdens schorsing debat golfclub: ‘Is het gestopt?’

De aangekondigde schorsing is haar blijkbaar ontgaan. Ze kijkt maandagavond verbaasd op van haar bre...

‘Willem, succes!’ Fractievoorzitter Datema van CDA Lochem verhuist naar Groningen

“Willem, succes!” Dit waren maandagavond de laatste twee woorden die Henk Datema voor de microfoon i...