Ulft, Netherlands

Open Club de Nevelhorst opent nieuwe unieke sportvoorzieningen in Didam

De nieuwe innovatieve sportvoorzieningen bij Open Club de Nevelhorst, gebaseerd op het Athletic Skills Model, zijn zaterdag geopend. Met de voorzieningen die zijn gerealiseerd bij DVC’26, SV Margriet en TVDidam, hopen onder meer Open Club de Nevelhorst en de gemeente dat mensen meer plezier beleven aan het sporten en minder geblesseerd raken.
Charlotte van de Kant | Nick Hermsen | 17 juli 2023 16:56 | Aangepast op 17 juli 2023 16:56
“Het is mooi dat er een samenwerking is tussen Open Club de Nevelhorst, de gemeente maar ook andere partners zoals Achterhoek in Beweging”, vertelt wethouder Henk Groote. “En dat we iets kunnen realiseren op een sportcomplex, waar iedereen aan mee kan doen.” Open Club de Nevelhorst heeft gewerkt volgens het ASM-principe. “ASM nodigt uit om veelzijdig te bewegen”, vertelt voorzitter van Open Club de Nevelhorst Raymond Sweers. “Dat is goed voor allerlei toepassingen, het is voor heel veel doelgroepen geschikt. Maar ook voor de specifieke sporter zoals we die hier kennen. In dit geval de voetballer, de tennisser en de turner. Het is echt een aanvulling van beweegvaardigheden die hier anders niet in de voorzieningen voorzien zijn.”

Op de ASM-banen kun je meerdere spellen spelen. Zo kun je bijvoorbeeld het multifunctionele ASM-padelveld bij de tennisvereniging ook gebruiken voor volleybal en badminton. Daarnaast is er onder andere ook een krachtheuvel, een interactieve speelmuur en een sutu-wand gerealiseerd in drie jaar tijd. “Daar zitten een aantal programma’s achter, waar allerlei varianten van gamen en sporten en spelletjes mee gedaan kunnen worden”, geeft Sweers aan. Groote benadrukt dat de sportvoorzieningen voor alle doelgroepen geschikt zijn: “Het is niet op een hoog niveau, iedereen kan het op zijn eigen niveau doen. Je leert andere mensen kennen, het is ook goed voor de ontmoeting, voor de sociale cohesie.”

Inwoners laten sporten
Met de nieuwe sportvoorzieningen hopen de initiatiefnemers en de gemeente ook nieuwe mensen in beweging te krijgen. “Wij vertegenwoordigen als Open Club de Nevelhorst zo’n tweeëneenhalf duizend sporters”, vertelt Sweers. “Wij willen dat in tien jaar tijd verdubbelen en daar gaan wij ook voor.”

Foto: REGIO8


Lees ook

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...

Motorrijder gewond na aanrijding op Liemersweg Doetinchem

Een motorrijder is woensdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een busje op de Liemersweg (N...

Helikopter zorgt voor spektakel bij renovatie Kasteel Huis Bergh

Een opvallend beeld in 's-Heerenberg. Bij Kasteel Huis Bergh werden woensdagochtend met een helikopt...