Ulft, Netherlands

Oekraïners in De Peer? Alles staat voorlopig on hold

Foto: REGIO8
De komst van een opvang voor zestig Oekraïners in De Peer in ’s-Heerenberg staat voorlopig on hold. De ontheemden wonen op dit moment in het Specialized-pand in de stad. In mei zouden ze verhuizen, maar dat hele proces is nu gehuld in een mist van onzekerheid.
Bart Sollman | 14 maart 2025 13:55 | Aangepast op 14 maart 2025 13:55
‘Er zijn ontwikkelingen die ons nopen tot het maken van een pas op de plaats, daarom zijn we aan het nadenken of De Peer wel de juiste locatie is’, laat de gemeente Montferland desgevraagd weten. Op dit moment willen ze niet op verdere inhoudelijke vragen ingaan. Het proces ligt op dit moment stil en de verbouwing van het horecapand is nog niet begonnen. De eigenaar van het pand weet ook nog niet waar hij aan toe is.

Het eerste plan van Montferland was om de vluchtelingen voor maximaal drie jaar in het horecapand te huisvesten. Op een informatieavond voor de buurt werden verschillende alternatieve locaties genoemd voor de opvang, deze heeft de gemeente onderzocht. Iets concreets willen ze hier echter niet over kwijt.

De Oekraïners verblijven op dit moment nog in het Specialized-pand. Ze zouden verhuizen naar De Peer omdat het iconische pand wordt verbouwd tot IKC. Eerder deze week werd bekend dat de komst van de brede school op losse schroeven staat. De schoolbesturen hebben laten weten dat ze de verwachte kosten voor beheer en exploitatie niet kunnen dragen.

Het college is met hen in gesprek over mogelijke oplossingen, maar waarschuwt alvast: dit kan gevolgen hebben voor de planning. Het zou dus zo kunnen zijn dat de ontheemden langer op de huidige locatie kunnen verblijven en dat De Peer simpelweg nog niet nodig is.

Dit item maakte REGIO8 bij de informatieavond voor de buurt.

Lees ook

Winterswijk gaat zonder coalitie en met drie wethouders verder

Na weken van bestuurlijke onrust heeft de gemeenteraad van Winterswijk besloten om de bestuursperiod...

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...