Ulft, Netherlands

Oekraïners in De Peer? Alles staat voorlopig on hold

Foto: REGIO8
De komst van een opvang voor zestig Oekraïners in De Peer in ’s-Heerenberg staat voorlopig on hold. De ontheemden wonen op dit moment in het Specialized-pand in de stad. In mei zouden ze verhuizen, maar dat hele proces is nu gehuld in een mist van onzekerheid.
Bart Sollman | 14 maart 2025 13:55 | Aangepast op 14 maart 2025 13:55
‘Er zijn ontwikkelingen die ons nopen tot het maken van een pas op de plaats, daarom zijn we aan het nadenken of De Peer wel de juiste locatie is’, laat de gemeente Montferland desgevraagd weten. Op dit moment willen ze niet op verdere inhoudelijke vragen ingaan. Het proces ligt op dit moment stil en de verbouwing van het horecapand is nog niet begonnen. De eigenaar van het pand weet ook nog niet waar hij aan toe is.

Het eerste plan van Montferland was om de vluchtelingen voor maximaal drie jaar in het horecapand te huisvesten. Op een informatieavond voor de buurt werden verschillende alternatieve locaties genoemd voor de opvang, deze heeft de gemeente onderzocht. Iets concreets willen ze hier echter niet over kwijt.

De Oekraïners verblijven op dit moment nog in het Specialized-pand. Ze zouden verhuizen naar De Peer omdat het iconische pand wordt verbouwd tot IKC. Eerder deze week werd bekend dat de komst van de brede school op losse schroeven staat. De schoolbesturen hebben laten weten dat ze de verwachte kosten voor beheer en exploitatie niet kunnen dragen.

Het college is met hen in gesprek over mogelijke oplossingen, maar waarschuwt alvast: dit kan gevolgen hebben voor de planning. Het zou dus zo kunnen zijn dat de ontheemden langer op de huidige locatie kunnen verblijven en dat De Peer simpelweg nog niet nodig is.

Dit item maakte REGIO8 bij de informatieavond voor de buurt.

Lees ook

Veertig meter hoog uitkijkplatform moet Aa-meer Bocholt aanlokkelijker maken

Bocholt wil graag een uitkijkplatform van veertig meter hoog bij het Aa-meer. Hiervoor pleitte het C...

Franse aanvaller Kaninda tekent contract bij De Graafschap

Nathan Kaninda heeft zijn eerste contract bij De Graafschap getekend. De 21-jarige Franse aanvaller ...

Zwarte Cross nog zeker vijf jaar in Lichtenvoorde

De gemeente Oost Gelre en de organisatie van de Zwarte Cross hebben dinsdagmiddag een nieuwe samenwe...

Geen gewonden bij kop-staartbotsing Hamelandroute bij Aalten

Er heeft dinsdagmiddag een kop-staartbotsing plaatsgevonden in de buurt van Aalten. De bestuurders w...

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...