Ulft, Nederland
Terug

Ziekenhuizen schikken zich naar verdeling

b7ea0825510370fe73b246908eaddd9c.jpg

Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem en het Streekziekenhuis Koningin Beatrix (SKB) in Winterswijk schikken zich naar de landelijke coördinatie van de verdeling van coronapatiënten. Op dit moment hebben de ziekenhuizen nog voldoende capaciteit, qua IC-bedden, maar ook qua personeel.

Redactie REGIO8 |
“We zien de drukte toenemen”, zegt woordvoerder Saskia Steenbergen namens de Achterhoekse ziekenhuizen. “Maar dan met name doordat wij ook personen van buiten de regio opvangen. Wij moeten net als andere ziekenhuizen onze beschikbare bedden opgeven, waarna wordt gecoördineerd waar nog bedden zijn voor patiënten met corona.” Zo kwamen dinsdag vier coronapatiënten over vanuit andere delen van Nederland. Hoeveel mensen met een coronabesmetting zich nu in het Slingeland en het SKB bevinden, kan ze niet aangeven omdat het sterk fluctueert: “Het belangrijkste is dat we nog steeds goed aan de zorgvraag kunnen voldoen.”

Meerdere Achterhoekers hebben aangeboden om te helpen in de ziekenhuizen, maar voorlopig is dat niet nodig: “Dat is afhankelijk van een mogelijke toename die we nog gaan zien”, aldus Steenbergen. Het Slingeland is inmiddels logistiek voorbereid op de komst van nieuwe patiënten. Er is een helikopterplatform dichterbij het ziekenhuis gerealiseerd, die overigens nog niet is gebruikt, en bij de eerste hulp is een triagetent geplaatst om ‘gewone’ patiënten te scheiden van mensen met een coronaverdenking.

Foto: REGIO8

Lees ook

KUSTERPRIJS.jpg

Brandstofprijzen aan beide kanten van de grens vrijwel identiek: ‘Ik ga voor de shag’

De Nederlandse én Duitse brandstofprijzen stijgen in rap tempo. Het bekende prijsverschil tussen beide landen lijkt op sommige plekken als sneeuw voor de zon verdwenen. Het verschil tussen twee tankstations van dezelfde uitbater in ’s-Heerenberg en Emmerik is slechts drie cent.

WhatsApp Image 2026-03-04 at 15.16.37.jpeg

Scooterrijder breekt enkel door botsing in Doetinchem

Bij een aanrijding op de Burgemeester van Nispenstraat in Doetinchem is woensdag 4 maart een scooterrijder gewond geraakt. Het slachtoffer liep bij de botsing een gebroken enkel op.

d2fe936c70bc5e97579d208b7e5dde4b.jpg

Wie doen mee aan de verkiezingen in Doetinchem? Dit zijn de partijen op een rij

Inwoners van de gemeente Doetinchem kunnen op 18 maart hun stem uitbrengen voor de gemeenteraadsverkiezingen. In totaal doen elf partijen mee. Naast landelijke partijen zoals VVD en GroenLinks/PvdA zijn ook lokale partijen, waaronder PvLM en GBD, van de partij. In de verkiezingsprogramma’s zijn de thema’s woningbouw en veiligheid veel terug te lezen. Lees hier een overzicht van de deelnemende partijen.

VanKeukentafelNaarKieslijst4.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Marcel en Mette Westerink in Bronckhorst

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes, daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: vader Marcel en dochter Mette Westerink, samen op de kieslijst van Lokaal Bronckhorst.

Politie handboeien 4.JPG

47-jarige man veroordeeld voor diefstal dertien elektrische fietsen in Achterhoek

Een 47-jarige man zonder vaste verblijf- of woonplaats is woensdag door de rechtbank in Arnhem veroordeeld voor het stelen van dertien elektrische fietsen in de Achterhoek. De opgelegde straf is zestien maanden gevangenisstraf en een schadevergoeding van 8.528 euro.

Novi0.png

Novi Rabelink uit Doetinchem geeft gebruikte bloemen een tweede leven

Novi Rabelink haalt gebruikte bloemen op bij crematoria, beurzen en bruiloften om te voorkomen dat ze worden weggegooid. De bloemen krijgen van haar een tweede kans. Ze maakt er nieuwe boeketten van en deelt deze uit bij verzorgingshuizen, dagbestedingen en de voedselbank.