gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Wie doen mee aan de verkiezingen in Doetinchem? Dit zijn de partijen op een rij

d2fe936c70bc5e97579d208b7e5dde4b.jpg

Foto: REGIO8

Inwoners van de gemeente Doetinchem kunnen op 18 maart hun stem uitbrengen voor de gemeenteraadsverkiezingen. In totaal doen elf partijen mee. Naast landelijke partijen zoals VVD en GroenLinks/PvdA zijn ook lokale partijen, waaronder PvLM en GBD, van de partij. In de verkiezingsprogramma’s zijn de thema’s woningbouw en veiligheid veel terug te lezen. Lees hier een overzicht van de deelnemende partijen.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op

1.    CDA

Huidig aantal zetels: 5

Lijsttrekker: Jeroen Berends (41)

Woonplaats: Doetinchem

Coalitie/oppositie: Coalitie

Speerpunten: Inzetten voor jongeren, Goede en veilige OV- en fietsroutes, betaalbaar wonen en leefbare wijken

Bijzonderheden: CDA Doetinchem is de grootste partij binnen de gemeenteraad van Doetinchem.

 

2.    GroenLinks/PvdA

Huidig aantal zetels: GroenLinks (2), PvdA (4)

Lijsttrekker: Maarten op de Weegh (40)

Woonplaats: Doetinchem

Coalitie/oppositie: Oppositie

Speerpunten: Betaalbaar wonen, Groene Toekomst, Sociale zekerheid

Bijzonderheden: GroenLinks en PvdA staan in Doetinchem voor het eerst samen op de kieslijst met een gezamenlijk programma.

 

3.      VVD

Huidig aantal zetels: 4

Lijsttrekker: Robbert Hummelink (37)

Woonplaats: Doetinchem

Coalitie/oppositie: Coalitie

Speerpunten: Meer veiligheid, meer bouwen, minder overbodige regels

Bijzonderheden: Lijsttrekker Robbert Hummelink is momenteel wethouder van de gemeente.

 

4.    Partij voor Lokaal Maatwerk (PvLM)

Huidig aantal zetels: 3

Lijsttrekker: Ans Putman (69)

Woonplaats: Wehl

Coalitie/oppositie: Oppositie

Speerpunten: Inclusiviteit, toegankelijke zorg, duidelijk en eerlijk asielbeleid

Bijzonderheden: Lijsttrekker Ans Putman is nestor van de raad: zij zit al meer dan 25 jaar in de gemeenteraad en brengt daardoor veel ervaring mee.



5.    GemeenteBelangen Doetinchem (GBD)

Huidig aantal zetels: 3

Lijsttrekker: Ernst Kasteleijn (52)

Woonplaats: Doetinchem

Coalitie/oppositie: Coalitie

Speerpunten: Veiligheid en leefbare wijken, sterke lokale economie, betaalbaar en passend wonen

Bijzonderheden: Partijlid Rosa Giesen is momenteel wethouder van de gemeente.



6.       D66

Huidig aantal zetels: 3

Lijsttrekker: Jorik Huizinga (48)

Woonplaats: Doetinchem

Coalitie/oppositie: Coalitie

Speerpunten: Betaalbare woningen, investeren in onderwijs en ontwikkeling, investeren in gezondheid en sport

Bijzonderheden: Lijsttrekker Jorik Huizinga is momenteel wethouder van de gemeente.

 

7.       Lokaal Belang Doetinchem

Huidig aantal zetels: 2

Lijsttrekker: Jeroen Hendriksen (39)

Woonplaats: Doetinchem

Coalitie/oppositie: Oppositie

Speerpunten: Leefbare en vitale wijken, iedereen doet mee en kan meepraten, Veiligheid

Bijzonderheden: Lokaal Belang Doetinchem is een partij die zich inzet op directe samenwerking met de inwoners van Doetinchem en praktische aanpak van kwesties, met focus op leefbare wijken.

 

8.       ChristenUnie/SGP

Huidig aantal zetels: 1

Lijsttrekker: Thom Ebbers (33)

Woonplaats: Doetinchem

Coalitie/oppositie: Coalitie

Speerpunten: Iedereen telt mee, groei in balans met natuur en wonen, betrouwbaar en financieel gezond bestuur, veiligheid

Bijzonderheden: De christelijke partij baseert haar keuzes op christelijke waarden en Bijbelse uitgangspunten, dit doen ze met oog voor elkaar.

 

9.       Forum voor Democratie

Huidig aantal zetels: 1

Lijsttrekker: Lambert van Meijeren (71)

Woonplaats: Doetinchem

Coalitie/oppositie: Oppositie

Speerpunten: Herstel van lokale democratie en inspraak, sterk bestuur met focus op kerntaken, de gemeente moet zelf beslissen, behoud van landschap

Bijzonderheden: Forum voor Democratie Doetinchem legt de nadruk op directe communicatie met de inwoners en wil dat zij meer directe invloed krijgen op de gemeentelijke besluiten.

 

10.       BBB (BoerBurgerBeweging)

Huidig aantal zetels: Nieuwe deelnemende partij

Lijsttrekker: Theo Schennink (68)

Woonplaats: Doetinchem

Coalitie/oppositie: Nieuwe deelnemende partij

Speerpunten: Leefbare wijken en dorpen, Sneller en betaalbaar bouwen met voorrang voor lokale inwoners, Ruimte voor ondernemers en een sterk platteland

Bijzonderheden: BBB Doetinchem profileert zich als een regionale partij die stad en platteland wil verbinden met sterke inzet op naoberschap en lokale binding.

 

11.       Volt

Huidig aantal zetels: Nieuwe deelnemende partij

Lijsttrekker: Pepijn Sars (22)

Woonplaats: Doetinchem

Coalitie/oppositie: Nieuwe deelnemende partij

Speerpunten: Eén sterke gemeente Achterhoek, versneld bouwen van betaalbare en duurzame woningen, innovatieve en duurzame economie

Bijzonderheden: Volt doet voor het eerst mee in Doetinchem en is een partij die vanuit een Europees oogpunt denkt en lokale oplossingen koppelt aan samenwerking over de grenzen.

 

Lees ook

Loraine van Aalten.jpg

Doetinchemse Loraine (27) deelt haar verhaal in Over Mijn Lijk

Het leven van de 27-jarige Loraine van Aalten uit Doetinchem ziet er al enkele jaren anders uit dan dat van veel leeftijdsgenoten. In 2023 kreeg ze te horen dat ze eierstokkanker heeft en niet meer beter wordt. Om dat verhaal te delen met zoveel mogelijk mensen, is de Doetinchemse een van de deelnemers aan het seizoen van het BNNVARA-programma ‘Over mijn Lijk’.

685024511_1388645903305468_2465330173477600560_n.jpg

Brandweer Bergh helpt bij blussen natuurbrand ’t Harde

Brandweer Bergh heeft afgelopen avond en nacht geholpen met het bestrijden van de grote natuurbrand op een militair oefenterrein in ’t Harde. De Achterhoekse spuitgasten zijn inmiddels weer terug.

KinderboerderijDidam0.jpg

Beschimmeld eten en hondenpoep; kinderboerderij Didam klaar met dumpingen

Vrijwilligers van de kinderboerderij in Didam zijn boos. Keer op keer worden er dingen over het hek gegooid en daarmee bij de dieren gedumpt. Van beschimmeld eten tot hondenpoep en zelfs extra dieren. De maat is vol, dus gooien ze nu camerabeelden online om een dader op te sporen.

Ankersmid0.jpg

Hengeloër Ankersmid rijdt eerste én laatste keer Superbike op Varsselring: ‘Doodzonde’

Het Bronckhorster dorp Hengelo staat aan de vooravond van de jaarlijkse wegraces op de Varsselring. Voor Hengeloër Wesley Ankersmid krijgt het raceweekend een bijzonder karakter: de coureur maakt zijn debuut in de Superbike-klasse, terwijl dat meteen zijn laatste keer is. De klasse verdwijnt namelijk uit het International Road Racing Championship.

KERKETTEN0.jpg

Martinuskerk Etten komt met noodkreet: ‘Volstrekt onhaalbaar!’

De pas geopende Martinuskerk in Etten heeft een noodkreet gestuurd naar het college van de gemeente Oude IJsselstreek. Het bestuur van Stichting Erfgoed Martinuskerk zegt dat de huidige vergunningen en handhavingsmaatregelen het goed kunnen draaien van de kerk onder druk zetten. Volgens hen zijn de geluidsnormen ‘volstrekt onhaalbaar’ en beperken de regels de mogelijkheden flink.

Europabrug0.png

Onderhoud aan Europabrug Doetinchem: flinke hinder door werkzaamheden tot half juni

Weggebruikers die regelmatig over de Europabrug in Doetinchem rijden, moeten in mei en juni rekening houden met flinke hinder. De brug krijgt namelijk een flinke opknapbeurt. Daarbij wordt de weg op de brug meerdere keren deels of volledig afgesloten voor het verkeer.