gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Winterswijk realiseert werkplaatsen jeugd

23f35cea35927c6902b25540d569fb3c
Redactie REGIO8 |
"Nu zijn deze jongeren vaak aangewezen op een bijstandsuitkering of op dagbesteding”, aldus wethouder Wim Aalderink van Winterswijk. “Dat is jammer want als deze jongeren de tijd krijgen om zich door te ontwikkelen, kunnen ze vaak prima aan de slag in het bedrijfsleven.” Binnen het ‘Winterswijk uw huis’, gerealiseerd in het voormalige SNS-pand aan de Torenstraat, worden verschillende werkplekken gerealiseerd. Zo kunnen jongeren werkzaamheden uitvoeren voor de organisatie zelf, maar ook voor vrijwilligersorganisaties die vanuit het pand werken.

Het proefproject is de uitkomst van een zogenaamde ‘Village Deal’ die Winterswijk vorig jaar sloot met de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Volgens de gemeente is het doel daarvan om tot een vernieuwend en integraler ondersteuningsaanbod in het sociaal te komen. Naast Winterswijk doen nog elf gemeenten mee aan het project dat in september van start gaat.

Foto: REGIO8

Lees ook

Gasseling20

Na 44 jaar sluiten de deuren van Resto Gasseling: ‘Merken nu pas hoeveel het betekent’

Na 44 jaar komt er een einde aan een begrip in de Doetinchemse horeca. Toon en Irma Gasseling sluiten deze week voor het laatst de deuren van Resto Gasseling aan de Keppelseweg. Dat het restaurant door de jaren heen geliefd is geraakt, merken de eigenaren juist nu maar al te goed.

Bord Doetinchem

Dwangsom dreigt voor zorgaanbieder CuraCo in Doetinchem en Aalten

De zorgaanbieder CuraCo met locaties in Doetinchem en Aalten moet een dwangsom betalen als zij voor eind oktober niet al hun cliënten hebben overgedragen. Dit laat de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) weten. De zorgaanbieder kwam in juli ook al in het nieuws nadat de inspectie hen had opgedragen hun cliënten over te dragen naar andere zorgverleners, dit is volgens de inspectie niet gelukt.

Sten Kremers (2)

Voormalig Superboer Sten Kremers tekent bij Heerenveen

Doelman Sten Kremers uit Lichtenvoorde heeft een contract voor een jaar getekend bij eredivisionist sc Heerenveen. De 22-jarige Achterhoeker kwam afgelopen seizoen nog uit voor De Graafschap, maar zijn contract in Doetinchem liep af en werd niet verlengd.

weth bland

Benoeming Versteeg lijkt geen appeltje-eitje in Berkelland

Wordt Erwin Versteeg de opvolger van Ton Koenderink als wethouder namens Samen voor Berkelland (SvB) in de gemeente Berkelland? Vanavond hakken de 27 raadsleden – geheim en op persoonlijke titel – de knoop door over de ook al omstreden kandidaat uit Enschede.

WhatsApp Image 2026-09-21 at 22.39.25

Grote brand bij afvalverwerker in Dinxperlo, bluswerkzaamheden nog bezig

Bij een afvalverwerkingsbedrijf aan de Helmkamp in Dinxperlo is maandagavond een grote brand uitgebroken in een berg afval. De brandweer is de hele nacht bezig geweest met het bestrijden van het vuur.

DRULogo0

DRU ziet tekort verder oplopen: begroting 2026 niet meer realistisch

De begroting van het DRU Industriepark voor 2026 is niet meer realistisch. Dat zegt interim-directeur Cleo Sissingh tijdens de commissievergadering van maandagavond. De horeca kan dit jaar in het slechtste geval bijna een half miljoen euro achterlopen op de begroting. Geld om dat tekort op te vangen is er niet: de financiële buffer van de stichting is volledig opgebruikt. De gemeente Oude IJsselstreek verwacht bovendien dat er nog ongeveer 300.000 euro nodig is om DRU dit jaar financieel te overbruggen.