gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Werkzaamheden Burgermeester Smitstraat laatste handelingen voor aanpak Steenderen

055e78a232757e569eea150faf624c90.jpg

Bronckhorst wil ruim een miljoen euro investeren voor de aanpak van een van de belangrijkste toegangswegen van Steenderen, de Burgemeester Smitstraat. De reconstructie van de weg is de laatste fase van de totale aanpak van het dorp.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
“Steenderen kan hierna weer decennialang vooruit”, aldus wethouder Wilko Pelgrom. De smitstraat moet een nieuw en fris uiterlijk krijgen. Zo worden de rijbanen vervangen, worden de trottoirs aangepast en komt er meer groen. Daarnaast wordt de verouderde riolering vervangen en wordt het regenwater voortaan apart afgevoerd. “Dit soort investeringen zijn nodig om Steenderen toekomstbestendig te maken”, legt Pelgrom uit.

Het plan sluit aan op het eerder opgestelde Dorpsplan, waarin inwoners hun wensen en ideeën voor het dorp hebben gedeeld. “We willen van Steenderen een plek maken waar mensen graag verblijven,” zegt Pelgrom. “Daarom is het belangrijk dat inwoners en ondernemers vanaf het begin betrokken zijn.”

De herinrichting van de Burg. Smitstraat is het derde grote project binnen het Dorpsplan. Eerder werden al de J.F. Oltmansstraat en het Marktplein aangepakt. Volgens de gemeente hebben inwoners deze drie gebieden aangewezen als prioriteiten. Volgend jaar wordt het plan voorgelegd bij de gemeenteraad.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

Loraine van Aalten.jpg

Doetinchemse Loraine (27) deelt haar verhaal in Over Mijn Lijk

Het leven van de 27-jarige Loraine van Aalten uit Doetinchem ziet er al enkele jaren anders uit dan dat van veel leeftijdsgenoten. In 2023 kreeg ze te horen dat ze eierstokkanker heeft en niet meer beter wordt. Om dat verhaal te delen met zoveel mogelijk mensen, is de Doetinchemse een van de deelnemers aan het seizoen van het BNNVARA-programma ‘Over mijn Lijk’.

685024511_1388645903305468_2465330173477600560_n.jpg

Brandweer Bergh helpt bij blussen natuurbrand ’t Harde

Brandweer Bergh heeft afgelopen avond en nacht geholpen met het bestrijden van de grote natuurbrand op een militair oefenterrein in ’t Harde. De Achterhoekse spuitgasten zijn inmiddels weer terug.

KinderboerderijDidam0.jpg

Beschimmeld eten en hondenpoep; kinderboerderij Didam klaar met dumpingen

Vrijwilligers van de kinderboerderij in Didam zijn boos. Keer op keer worden er dingen over het hek gegooid en daarmee bij de dieren gedumpt. Van beschimmeld eten tot hondenpoep en zelfs extra dieren. De maat is vol, dus gooien ze nu camerabeelden online om een dader op te sporen.

Ankersmid0.jpg

Hengeloër Ankersmid rijdt eerste én laatste keer Superbike op Varsselring: ‘Doodzonde’

Het Bronckhorster dorp Hengelo staat aan de vooravond van de jaarlijkse wegraces op de Varsselring. Voor Hengeloër Wesley Ankersmid krijgt het raceweekend een bijzonder karakter: de coureur maakt zijn debuut in de Superbike-klasse, terwijl dat meteen zijn laatste keer is. De klasse verdwijnt namelijk uit het International Road Racing Championship.

KERKETTEN0.jpg

Martinuskerk Etten komt met noodkreet: ‘Volstrekt onhaalbaar!’

De pas geopende Martinuskerk in Etten heeft een noodkreet gestuurd naar het college van de gemeente Oude IJsselstreek. Het bestuur van Stichting Erfgoed Martinuskerk zegt dat de huidige vergunningen en handhavingsmaatregelen het goed kunnen draaien van de kerk onder druk zetten. Volgens hen zijn de geluidsnormen ‘volstrekt onhaalbaar’ en beperken de regels de mogelijkheden flink.

Europabrug0.png

Onderhoud aan Europabrug Doetinchem: flinke hinder door werkzaamheden tot half juni

Weggebruikers die regelmatig over de Europabrug in Doetinchem rijden, moeten in mei en juni rekening houden met flinke hinder. De brug krijgt namelijk een flinke opknapbeurt. Daarbij wordt de weg op de brug meerdere keren deels of volledig afgesloten voor het verkeer.