gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Wens komt uit met opening ontbrekende schakel

f78b29c4af0e26c1b7116301890be1c5.jpg

Een langgekoesterde wens van de gemeente Montferland gaat vrijdagmiddag in vervulling met de opening van de ontbrekende schakel tussen bedrijventerrein DocksNLD bij ’s-Heerenberg en Zeddam. Hoewel er door de coronapandemie geen openingshandeling plaatsvindt, is er vreugde over de komst van de Burgemeester van Breemenweg.

Redactie REGIO8 |

“We zijn begonnen met een stippellijn op een kaart in 1975”, zegt wethouder Oscar van Leeuwen van Montferland. “Uiteindelijk zijn we blij dat de route nu tot stand is gekomen.” Volgens hem zijn er veel partijen die profiteren van het nieuwe gedeelte van de N316: “Het doorgaande verkeer gaat niet meer door de kernen Azewijn, Lengel, Zeddam en ’s-Heerenberg”, aldus Van Leeuwen, die het ziet als een goede, efficiënte route. “Voor het regionale verkeer is het heel belangrijk dat ze snel door kunnen. Ik denk een erg belangrijke schakel.” Het eindresultaat stemt ook bouwbedrijf BAM tot tevredenheid: “Ik vind de weg er als een biljartlaken bij liggen, zo strak is het gerealiseerd”, aldus uitvoerder Robbert Janssen.

Bij de aanleg, in opdracht van de provincie, is rekening gehouden met omliggende natuur. Het uitrollen van een vleermuisscherm was begin 2019 het startsein van de werkzaamheden. Ook zijn wildspiegels geplaatst en zijn pinnen aangebracht op reflectoren om aanrijdingen met buizerds te voorkomen. “Het is een gebied waar veel flora en fauna is”, weet Van Leeuwen. “Dus daar is zeker rekening mee gehouden. Het zal in de toekomst blijken of dat goed is gegaan. Natuurlijk is de ontbrekende schakel ook belangrijk voor het Bergherbos, omdat we verder van het bos afkomen.”

Verbinding met Duitse haven
Met de aanleg van de ontbrekende schakel is het infrastructurele wensenlijstje van Montferland nog niet volledig afgevinkt. Zo hoopt Van Leeuwen dat landbouwverkeer in de toekomst geweerd kan worden op de weg tussen Zeddam en Doetinchem. Maar belangrijker is in zijn ogen het verbinden van de Meilandsedijk met de aansluiting bij de Duitse snelweg A3 bij Netterden. “Dan krijg je helemaal een mooie doorgaande route van bijna Zutphen tot aan Emmerich”, vindt de wethouder. “De provincie kijkt nu nog naar onze wensen om DocksNLD uit te breiden. Afhankelijk daarvan is het reëel om wel of niet een weg aan te leggen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-14 at 19.52.34.jpeg

De Graafschap wint moeizame wedstrijd en staat weer op plek drie

De Graafschap houdt de punten in Doetinchem na een lastige ontmoeting met FC Dordrecht. Door de overwinning vechten de Superboeren zich terug naar plek drie op de ranglijst.

Achterhoekse Runclub.jpeg

Achterhoekse Runclub viert eerste verjaardag: ‘Samen uit, samen thuis-mentaliteit’

De Achterhoekse Runclub uit Doetinchem vierde afgelopen week haar eerste verjaardag. Wat ooit begon als een klein initiatief van drie jongeren uit Hummelo, is binnen een jaar uitgegroeid tot een groep enthousiaste hardlopers in Doetinchem. Vorig jaar startten de drie initiatiefnemers met nauwelijks verwachtingen en een handjevol deelnemers.

112Vragender.jpg

Twee auto’s botsen op kruising in Vragender, voertuigen belanden in tuinen

Twee voertuigen zijn zaterdagmiddag op elkaar gebotst in Vragender. Het is onbekend of er mensen mee moeten naar het ziekenhuis.

ongevalAalten.jpeg

Man (40) uit Aalten overleden bij eenzijdig ongeval op Hamelandroute in Aalten

Bij een eenzijdig ongeval in Aalten is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen. Het gaat om een veertigjarige man uit Aalten. Forensische Opsporing Verkeer komt ter plaatse voor een onderzoek.

112Beek.jpeg

Vrouw met spoed naar ziekenhuis na trap van paard in Beek

Een vrouw is vrijdagavond tegen haar hoofd geschopt door een paard in Beek. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.