gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuw strand, ‘oud’ zand: populair Stroombroek krijgt opfrisbeurt

Stroombroek60.jpg
Foto: REGIO8

In aanloop naar de start van het zwemseizoen wordt er bij Stroombroek in Braamt nog hard gewerkt aan de opknapbeurt rondom de zwemplas. Het recreatiegebied is een populair en groeit de laatste jaren weer qua bezoekersaantallen. Reden genoeg voor beheerder Leisurelands om onder andere het strand onder handen te nemen.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |  | Aangepast op

"We hebben het strand breder gemaakt, frisser gemaakt en de ligweide vergroot”, aldus Kees Rutten, directeur van Leisurelands. Aan de kant van de recreatieplas ligt een grote berg met zand. Dit moet uiteindelijk het nieuwe strand worden. “Dit zand komt uit het water en moet nog over het gebied worden verdeeld.”

De beheerder heeft buiten het zwemseizoen, dat loopt van mei tot oktober, werkzaamheden uitgevoerd op alle recreatiegebieden in de regio. “We zijn bezig geweest met de toiletgebouwen, de sportstranden en de speeltoestellen”, vertelt Rutten. “We hebben ook asfalt vervangen en heel veel bomen aangeplant.”

Lago Lago denkt mee
Sinds 2022 is Stroombroek gastheer van het festival Lago Lago. Die samenwerking bevalt goed en de organisatie van het festival is zelfs meegenomen in het vernieuwingstraject. “Festivals hebben ontzettend veel gevoel voor wat mensen leuk vinden”, laat de directeur weten.

“We hebben afgesproken dat wanneer ze wat verzinnen dat ook leuk is voor onze bezoekers, dat we dat samen aanleggen en dat het dan ook het hele jaar beschikbaar is.” De partijen bedachten samen de nieuwe vlonders op Stroombroek die nu geplaatst zijn. 

Goedkoop alternatief voor zonvakantie?
In 2023 was er een lichte daling in de bezoekersaantallen bij de recreatieplassen van Leisurelands maar de afgelopen jaren is de weg naar boven weer ingezet. Rutten verwacht dat deze trend zich voortzet, ook omdat veel recreatie duurder lijkt te worden.

Bij Leisurelands zit er geen prijsstijging in: “De parkeertarieven gaan niet omhoog dit jaar. Iedereen is hier, ook met een kleine beurs, van harte welkom.”

Lees ook

20260520_104721.jpg

Varsseveldse leerlingen in de ban van Water Race: ‘Water is goud waard’

Op basisschool de Meeander in Varsseveld is woensdagochtend de Water Race gelanceerd. 41 leerlingen uit groep 8 gaan de komende weken de strijd met elkaar aan voor een betere waterkwaliteit in hun omgeving. Samen met milieuorganisatie Race Against Waste wil Provincie Gelderland waterbewustzijn onder kinderen vergroten.

WhatsApp Image 2026-05-20 at 16.14.33.jpeg

Automobilist gewond nadat auto over de kop slaat op Netterdseweg in Azewijn

Bij een eenzijdig ongeval op de Netterdseweg in Azewijn is woensdagmiddag een persoon gewond geraakt. De auto kwam in de sloot terecht en maakte vervolgens een koprol.

OpeningN348 Provincie/Gemeente.jpeg

Werkzaamheden N348 tussen Eefde en Gorssel klaar: maximumsnelheid verlaagd

De provincie Gelderland heeft vorige week samen met onder andere de gemeente Lochem de N348 tussen Eefde en Gorssel geopend. De weg zat de afgelopen zeven weken dicht door werkzaamheden.

NieuweMolen0.jpg

Nieuwe Molen in Sinderen honderd jaar: voorzitter (97) trots

Maalderij De Nieuwe Molen viert haar 100-jarig jubileum. Het industrieel historisch erfgoed in Sinderen wordt beheerd door een stichting, die onderhoud verzorgt en af en toe nog brood bakt. Voorzitter Dolf Kersjes (97) kijkt met trots naar de geschiedenis aan de Keurhorsterweg, waar hij opgroeide.

Bijen0.jpg

Imkeropleiding populair in Achterhoek: vrouwelijke interesse groeit

De populariteit van het bijenhouden groeit in de Achterhoek. Bij de Bijenstal van imkervereniging de Grensstreek in natuurgebied Engbergen merken ze dat er een groeiende interesse is om het imkervak te leren. Imker Arie Doornink ziet een bijzondere trend.

Duitsland Drukte.jpg

Vervanging viaducten op A3 bij Emmerich: opnieuw belemmeringen voor grensverkeer

Automobilisten die eind mei via de A3 verder Duitsland in willen, moeten opnieuw rekening houden met flinke vertraging. De Duitse Autobahn gaat van vrijdag 29 mei 20.00 uur tot maandag 1 juni 05.00 uur helemaal dicht tussen de grensovergang bij Beek en Emmerich-Ost.