gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Weinig hinder door Duitse grenscontroles: Transporteurs opgelucht

888e76c0b5b59195d99efdced26b8074.jpg

Sinds Duitsland op 16 september grenscontroles invoerden hebben mensen in het grensgebied er weinig tot helemaal geen hinder van ondervonden. Grote transporteurs in het grensgebied ondervinden niet de overlast van files die voorspeld waren bij de grote grensovergangen. Duitsland wil met de extra maatregelen illegale immigratie tegengaan en de binnenlandse veiligheid verhogen. De druk op de Bondsregering om meer te doen, werd groter na twee mes-aanvallen in Solingen en Mannheim waarbij asielzoekers betrokken waren.

Eveline Zuurbier |  | Aangepast op
Het verkeer kan tot op heden bij de grotere grensovergangen goed doorrijden. “En als we worden gecontroleerd, dan controleert de politie eerst op of we ons aan de reistijden”, zegt transporteur Hoitink uit Lichtenvoorde. De transportsector verwachtte dat oponthoud bij de grens door paspoortcontroles, de kosten voor het transport van goederen zouden oplopen en uiteindelijk ook de economie zou raken. Met name de regionale economie in de grensregio zou er last van krijgen. Ook voor grensgangers, inwoners die over de grens werken, zouden de grenscontroles zeer onprettig zijn. De praktijk ziet er echter anders uit.

De Duitse politie controleert de grenszone tot zo’n 30 kilometer van de grens. Deze paspoortcontroles gebeuren steekproefsgewijs. Bij tankstation Hamelandstop bij de grensovergang Aalten-Hemden richting Bocholt, zien medewerkers de Duitse politie niet vaker dan anders bij de grensovergang controleren. Wie geen paspoort bij zich heeft krijgt een boete van 15 tot 30 euro; voor Nederlandse begrippen zijn de boetes laag. “De politie moet toch ergens staan”, zegt de eigenaresse. “Mensen vergeten dat politie er is voor onze veiligheid.”

Eerder reageerde burgermeester Stapelkamp al met ‘de soep wordt niet zo heet gegeten als dat die wordt opgediend’. Met andere woorden: “Duitsland zou voor het herinvoeren van de grenscontroles 50.000 extra agenten moeten hebben en die zijn er niet tenzij je ze ergens anders weghaalt.” Bij de grensovergangen in zijn gemeente waar ook het Nederlands-Duitse tweelingdorp Dinxperlo-Suderwick ligt, merken inwoners ook hier niets van de grenscontroles en verloopt alles net zoals voor de invoering ervan. Bij De grote grensovergangen bij Twente is het anders. Daar gebeurde door filevorming tot drie keer toe een verkeersongeluk bij De Lutte waarvan twee met dodelijke afloop.

Lees ook

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Acht lijsttrekkers Bronckhorst woensdag in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Bronckhorst is woensdagavond als vierde aan de beurt bij de streekomroep, dit in samenwerking met RTV Ideaal. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstJORISEVA.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Joris en Eva ten Have in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Joris en Eva ten Have, samen op de kieslijst van Achterhoeks Democratisch Alternatief (ADA) in de gemeente Oude IJsselstreek.

Schermafbeelding 2026-03-11 124346.png

Twee auto’s total loss bij ongeval op A18 bij Doetinchem

Bij een ongeval op de snelweg A18 ter hoogte van de McDonald’s in Doetinchem zijn twee auto’s total loss geraakt. Een automobilist wilde de snelweg oprijden, raakte daarbij in de slip en kwam in aanrijding met een ander voertuig op de snelweg. De snelweg is vanaf de op- en afrit afgesloten.

Grensovergang2.jpg

Gemeenten aan weerszijden grens willen andere aanpak grenscontroles A3

Ongelukken, drukte in de kernen en lange files, de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich zijn er klaar mee. Ze hebben de krachten gebundeld in de vorm van een gezamenlijke brief aan de Duitse minister. Er is een duidelijk doel: de grenscontroles moeten aangepast worden.

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.

180dfe50-b331-4cc8-8f0e-a649148e568a.jpg

Motorrijder rijdt ree aan en komt hard ten val in Vorden

Een motorrijder is in Vorden hard ten val gekomen nadat hij een overstekende ree heeft aangereden. Het slachtoffer is met onbekend letsel meegenomen naar het ziekenhuis.