gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Voetballer Basar Önal schittert 'door Allah' tijdens de ramadan

1ed2a5607a9297bc78fe0c176beae160

Na bijna een maand zonder overdag eten en drinken staat het einde van de ramadan voor de deur. Basar Önal is een van de islamitische voetballers van De Graafschap die meedoet aan de vastenmaand. Minder presteren is bij hem niet aan de orde, hij schittert juist in de heilige maand voor moslims.

Jasper Hazelaar | Michiel Eberwijn |
“Het geeft mij veel kracht en scherpte op het veld, dat niet eten en drinken denk ik niet zoveel aan”, zegt de achttienjarige Önal, die de afgelopen twee wedstrijden, tegen TOP Oss en Heracles Almelo, een doelpunt maakte voor De Graafschap. Ook vorig jaar was de vleugelaanvaller trefzeker tijdens de ramadan, hij ziet het niet als toeval: “Het voelt deze maand alsof ik hulp krijg op het veld.” Ramadan betekent voor moslims veel meer dan alleen niet eten en drinken als de zon op is. Zo wordt er veel meer gebeden en komen gezinnen, families en vrienden vaker samen. “Ik praat ook met mijn broeders zoals Anis Yadir en Hamza Bouihrouchane (ook De Graafschap-spelers, red.)”, zegt Önal. “Ik haal er geestelijk en lichamelijk zo veel kracht uit met het bidden en het dichter bij God komen.”

In de Doetinchemse moskee merken ze ook dat de ramadan bezig is. Dagelijks zijn er ongeveer tweehonderd mensen aan het bidden, meer dan in andere maanden. Op vrijdagen, de heilige dag voor moslims, is het helemaal spitsuur in de gebedsruimte. “Het betekent inderdaad veel meer dan niet eten”, zegt imam Muhammed Canel, die sinds zeven maanden actief is in Doetinchem. “Het is een heilige maand voor de moslims waarin de Koran gezonden is. Het is de maand van vasten, waarin berouw en dankbaarheid worden getoond. De maand waarin de mens de waarde weet van de gunst die ze hebben gekregen.”

Feesten na vasten
Een kleine maand na de start is donderdag is de laatste dag van het vasten, waarna vrijdag het Suikerfeest van start gaat, het ramadanfeest. “Wanneer de zonsopgang is hebben wij hier een gebed, dat noemen we ook wel het feestgebed”, legt imam Canel uit. “De moslims komen hier en luisteren naar mijn preek. Daarna probeert iedereen elkaar te omhelzen. Aan het einde van de maand verdienen ze ook het feest. Dat is ook een beloning die we hebben gekregen van Allah.”

Bidden, hattrick en baklava
Voor de moslims is het daarna drie dagen feest, maar Önal moet vrijdagavond nog met De Graafschap voetballen tegen ADO Den Haag. 's Ochtends vroeg is hij in ieder geval in de moskee voor het gebed, waar de imam tweeduizend mensen verwacht. “Dat gebed ga ik verrichten en daarna kom ik met familie bij elkaar”, vertelt de Doetinchemse aanvaller Önal. “Ik kan niet te veel baklava eten, want dan heb ik ’s avonds die wedstrijd nog. Daarna gaat het feest door tot zondag.”

Foto: REGIO8

Lees ook

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem trekt 35 miljoen euro uit voor investeringen, maar ziet tekorten oplopen

De gemeente Doetinchem wil het komende jaar met circa 35 miljoen euro fors investeren. In de begroting voor 2026 was daarvoor nog 19,7 miljoen euro opgenomen. Het geld gaat onder meer naar ontwikkelingen op het gebied van sport, woningbouw en duurzaamheid. Ondanks dreigende tekorten in de komende jaren trekt Doetinchem nu toch flink de portemonnee.

GarvelCode0

Gravelbikers met gedragscode de Achterhoek in: ‘Wij respecteren de natuur’

Vijf Achterhoekse organisaties hebben zaterdag in Lochem hun handtekening gezet onder landelijke gedragsafspraken voor gravelbikers. De sport wordt steeds groter en ook in de Achterhoek trekken steeds meer fietsers met de gravelfiets de natuur in. Om ervoor te zorgen dat dit met respect wordt gedaan, is de Gravel Code in het leven geroepen.

1cbb15d7-13ff-3d4c-bef2-1a316919d781

Onrust na duel De Graafschap, man aangehouden

De wedstrijd tussen De Graafschap en FC Den Bosch heeft zondag een onrustig staartje gekregen. Twee stewards raakten gewond en er werd vanuit het uitvak bier richting thuissupporters gegooid.

WhatsApp Image 2026-09-28 at 10.19.18

Toegangsweg Ulft twee weken lang overdag dicht

De Ettenseweg, één van de toegangswegen tot Ulft, gaat vanaf maandag overdag twee weken lang dicht. Verkeer wordt omgeleid via industrieterrein de Rieze en de N817.

MexMeerdinkNIETVANONS

Achterhoeker Meerdink leidt Oranje met doelpunten langs Servië

Winterswijker Mexx Meerdink heeft zondagavond twee keer weten te scoren namens Oranje. In het met 1-2 gewonnen Nations League-duel met Servië zorgde de Achterhoekse spits voor beide doelpunten.

WhatsApp Image 2026-09-27 at 17.12.47

De Graafschap trekt eerste thuiszege over de streep

De Graafschap heeft na acht wedstrijden eindelijk zijn eerste thuiszege geboekt. Op de eigen Vijverberg trokken de Superboeren een benauwde zege over streep: 1-0 tegen FC Den Bosch.