“Een natuurbrand kan zich in droge periodes snel en onvoorspelbaar ontwikkelen, zeker bij harde wind”, zo schrijft de VNOG op de website van
www.natuurbrandrisico.nl. “Terreineigenaren, natuurbeheerders en hulpdiensten zijn in deze periode extra alert. Tijdens deze fase kunt u natuurlijk nog steeds gerust de natuur intrekken. Maar wees extra alert, gebruik het gezonde verstand en meld vooral in deze fase verdachte zaken meteen via 112.”
Dagelijks wordt het risico op natuurbranden opnieuw geëvalueerd door de VNOG. Fase 2 betekent verder dat inwoners ondanks een vergunning niet meer mogen stoken. Vorige week ontstond nog een bermbrand in de omgeving van Zieuwent. De brandweer gaf daar aan dat een brandende peuk door de warme en droge omstandigheden al genoeg is om een brand te laten ontstaan.
Foto: 112achterhoek-nieuws.nl