gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Stijgend ziekenhuisbezoek vanaf Zwarte Cross

67b141100394c670844a7af2654a90d3.jpg

Ruim honderd bezoekers van de Zwarte Cross belandden afgelopen weekend op de spoedeisende hulp van het ziekenhuis. Dat is bijna een verdubbeling ten opzichte van 2017, toen 56 mensen in het ziekenhuis terecht kwamen. Dat blijkt uit navraag van Omroep Gelderland.

Redactie REGIO8 |
"De indruk is dat het vaak te maken heeft met te veel alcoholgebruik", zegt een woordvoerder van Streekziekenhuis Koningin Beatrix (SKB) in Winterswijk. Het gaat echter vaak om ongevallen die op het festivalterrein hebben plaatsgevonden. "Denk aan verzwikte enkels, gebroken polsen en schouders uit de kom." Maar hoeveel van die kwetsuren door alcoholgebruik zijn opgelopen, is niet bekend. "Er wordt niet genoteerd: meneer of mevrouw heeft de pols gebroken door dronkenschap", zegt de woordvoerder. Vorig jaar steeg het aantal Zwarte Cross-gangers dat op de spoedeisende hulp belandde ook al, van 56 naar 69. De organisatie heeft nog niet op de cijfers gereageerd.

Wel geeft ze aan het een en ander te doen aan alcoholpreventie. "We hebben info op de site staan over veilig feesten en drie veilig feesten-stands op het terrein gehad", zegt een woordvoerder. "In het programmaboekje stond een stukje over veilig feesten. En de gemeente is met boa's op het terrein geweest die het hele weekend handhaving op alcoholgebruik onder 18 hebben gedaan." De gemeente wil nog niet reageren op de cijfers. Andere organisaties, waaronder het Rode Kruis en de Zwarte Cross zelf, moeten nog cijfers aanleveren. De gemeente wacht die af.

Foto: REGIO8

Lees ook

VanKeukentafelNaarKieslijstJORISEVA.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Joris en Eva ten Have in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Joris en Eva ten Have, samen op de kieslijst van Achterhoeks Democratisch Alternatief (ADA) in de gemeente Oude IJsselstreek.

Schermafbeelding 2026-03-11 124346.png

Twee auto’s total loss bij ongeval op A18 bij Doetinchem

Bij een ongeval op de snelweg A18 ter hoogte van de McDonald’s in Doetinchem zijn twee auto’s total loss geraakt. Een automobilist wilde de snelweg oprijden, raakte daarbij in de slip en kwam in aanrijding met een ander voertuig op de snelweg. De snelweg is vanaf de op- en afrit afgesloten.

Grensovergang2.jpg

Gemeenten aan weerszijden grens willen andere aanpak grenscontroles A3

Ongelukken, drukte in de kernen en lange files, de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich zijn er klaar mee. Ze hebben de krachten gebundeld in de vorm van een gezamenlijke brief aan de Duitse minister. Er is een duidelijk doel: de grenscontroles moeten aangepast worden.

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.

180dfe50-b331-4cc8-8f0e-a649148e568a.jpg

Motorrijder rijdt ree aan en komt hard ten val in Vorden

Een motorrijder is in Vorden hard ten val gekomen nadat hij een overstekende ree heeft aangereden. Het slachtoffer is met onbekend letsel meegenomen naar het ziekenhuis.

De Huet 1 (003).png

Sité verduurzaamt ruim 400 woningen in Doetinchem en Gaanderen

Sité Woondiensten gaat ruim 400 woningen in de gemeente Doetinchem opknappen en verduurzamen. Veel woningen zijn toe aan energiebesparende maatregelen en bij een groot deel moeten de daken worden aangepakt. De werkzaamheden starten dit jaar.