gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ronde van de Achterhoek 2025 start en finisht in Vorden

3a9e1540558bc23259541150daf7f631

De gemeente Bronckhorst is dit jaar de gastheer van de start- en finishplek van de Ronde van de Achterhoek. De Internationale UCI wielerkoers vertrekt op 31 augustus vanaf de Zutphenseweg in Vorden om daar, na een koers van 190 kilometer, weer terug te keren.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
“We zijn echt trots dat we dit prachtige evenement hier mogen ontvangen”, aldus wethouder Hans Puijk van Bronckhorst. “Het is een mooie kans om onze gemeente sportief te laten zien en om mensen te inspireren.” Voor het eerst is de gemeente gastheer van het Achterhoekse wielerevenement en daarvoor trekken ze bijna twintigduizend euro uit. ‘Dit geld is bedoeld voor de organisatie van de koers én voor de organisatie van activiteiten die inwoners aanmoedigen om zelf in beweging te komen’, aldus de gemeente. Rondom de koers werken ze ook samen met lokale wielerverenigingen.

Het was nog even de vraag of de Ronde van de Achterhoek dit jaar überhaupt plaats kon vinden. Vanwege de NAVO-top van eind juni was de politiecapaciteit tot eind augustus schaars en zo was het niet duidelijk of er wel politiebegeleiding bij de wielerwedstrijd aanwezig kon zijn. “Gelukkig hebben we voor en achter de schermen nu duidelijkheid dat we samen met politie, motorbegeleiding van ervaren motorclubs uit het land en met de inzet van veel vrijwilligers de koers mogen organiseren”, aldus de organisatie.

Het startschot van de editie van 2025 wordt om 12.00 uur gegeven. De vorige editie van de Ronde van de Achterhoek werd gewonnen door de Deen Stian Rosenlund. Eerdere winnaars zijn onder andere Martijn Rasenberg, Coen Vermeltfoort en Cees Bol.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Kijk hier het item van de Ronde van de Achterhoek 2024.

Lees ook

GoudenHanden

Motie van wantrouwen tegen voltallig college, vlak voor wisseling

Een week voor de collegewisseling heeft Partij Helder een motie van wantrouwen ingediend tegen het voltallige college van burgemeester en wethouders. Aanleiding is de weigering van het college om informatie te verstrekken over de COA-schouw rond de mogelijke komst van een azc in Montferland.

WhatsApp Image 2026-06-26 at 09.53.59

Code rood voor hitte ook op zaterdag, KNMI waarschuwt voor gezondheidsrisico's

De extreme hitte in de Achterhoek houdt ook zaterdag aan. Daarom heeft het KNMI opnieuw code rood afgegeven. De waarschuwing geldt vanwege temperaturen die opnieuw ruim boven de 30 graden uitkomen. Vooral de combinatie van hoge temperaturen en een hoge luchtvochtigheid zorgt volgens het KNMI voor een zeer belastende hitte.

03 Gemeentehuis Montferland0

Nieuwe coalitie is er uit: ‘Montferland maken we samen’

Onder de naam ‘Montferland maken we samen’ is vrijdagmiddag het nieuwe coalitieprogramma van de gemeente gepresenteerd. De nieuwe coalitie bestaat uit CDA, VVD, PRO en Lokaal Belang Montferland, dit was eind mei ook het advies van de verkenner.

76f3cc2e-84e9-42ed-81e4-a272228a2f32 (1)

Weerboer Gerrit Vossers verwacht verkoeling na het weekend: 'Nog even afzien'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij de Farm & Country Fair in Aalten voorspelt de weerboer in de extreme hitte dat verkoeling na het weekend komt.

StationDoetinchem0

Gemeenteraad opnieuw bezorgd over veiligheid rond station Doetinchem

De veiligheid rond station Doetinchem was donderdagavond opnieuw onderwerp van gesprek tijdens de gemeenteraadsvergadering. Fractievoorzitter Ernst Kasteleijn van Gemeentebelangen Doetinchem trok aan de bel, omdat zijn fractie naar eigen zeggen steeds meer signalen ontvangt dat de situatie rond het station weer verslechtert.

aanhouding ulft blur

Verdachte steekincident met slagersmes in Ulft is 55-jarige man uit Doetinchem

De man die donderdag een vrachtwagenchauffeur in Ulft te lijf ging met een slagersmes is een 55-jarige man uit Doetinchem. Het slachtoffer heeft zich moeten laten behandelen aan zijn verwondingen.