gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

RegioExpres tussen Arnhem en Doetinchem laat langer op zich wachten

9c1e306fa960be336060bd1b6aa89d96.jpg

De komst van de RegioExpres in de Achterhoek loopt vertraging op. De snelle trein tussen Arnhem, Doetinchem en Winterswijk gaat niet rijden in 2027 of 2028. De verwachting is nu dat de bouw pas in 2029 kan beginnen.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
Provinciale Staten van Gelderland namen afgelopen mei een belangrijk besluit. Zij stelden het inpassingsplan en het milieueffectrapport voor de RegioExpres vast. Dat zijn plannen die nodig zijn om het project uit te voeren, zo meldt Omroep Gelderland.

Tegen dit besluit zijn vier beroepen ingediend bij de Raad van State. Ook waren er twee verzoeken om een voorlopige maatregel. Eén verzoek is inmiddels ingetrokken. Het andere verzoek is afgewezen. Toch loopt de beroepsprocedure nog. Daarom is het plan nog niet definitief.

Zolang de Raad van State geen uitspraak heeft gedaan, kan de bouw niet starten. Het is nog niet bekend wanneer die uitspraak komt.

Doortrekking A15 krijgt voorrang
Naast de procedures speelt nog iets anders mee. Het grote snelwegproject ViA15 van Rijkswaterstaat heeft voorrang gekregen. Hierdoor is er minder ruimte om de RegioExpres nu al uit te voeren. Ook dat zorgt voor uitstel.

Het project van de RegioExpres ligt niet stil. De provincie en ProRail gaan door met de voorbereidingen. Er komen onderzoeken naar de bodem, natuur en archeologie. ProRail bekijkt ook waar tijdelijke sleuven in de grond nodig zijn voor archeologisch onderzoek.

Ook lopen de gesprekken met grondeigenaren door. Deze grond is nodig om het spoor en de bermen aan te passen, zoals dat in de plannen staat.

Snellere treinverbinding
De RegioExpres wordt een sneltrein tussen Arnhem, Doetinchem en Winterswijk. De trein moet zorgen voor een betere verbinding tussen de Achterhoek, de Liemers en de Randstad. Volgens de provincie verbetert dit de bereikbaarheid, maar ook de woon- en werkomgeving en de leefbaarheid in de regio.


Wanneer de RegioExpres precies gaat rijden, is dus nog even afwachten. Eerst moet de Raad van State een definitieve uitspraak doen.

Lees ook

STILL DEBAT BRONCKHORST0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Bronckhorst gemeenteraadsverkiezing 2026

De acht lijsttrekkers van de gemeente Bronckhorst zijn woensdagavond met elkaar in debat gegaan in het gemeentehuis in Hengelo. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over participatie, leefbaarheid in het buitengebied en windmolens. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Bronckhorst terug.

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Acht lijsttrekkers Bronckhorst woensdag in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Bronckhorst is woensdagavond als vierde aan de beurt bij de streekomroep, dit in samenwerking met RTV Ideaal. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstJORISEVA.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Joris en Eva ten Have in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Joris en Eva ten Have, samen op de kieslijst van Achterhoeks Democratisch Alternatief (ADA) in de gemeente Oude IJsselstreek.

Schermafbeelding 2026-03-11 124346.png

Twee auto’s total loss bij ongeval op A18 bij Doetinchem

Bij een ongeval op de snelweg A18 ter hoogte van de McDonald’s in Doetinchem zijn twee auto’s total loss geraakt. Een automobilist wilde de snelweg oprijden, raakte daarbij in de slip en kwam in aanrijding met een ander voertuig op de snelweg. De snelweg is vanaf de op- en afrit afgesloten.

Grensovergang2.jpg

Gemeenten aan weerszijden grens willen andere aanpak grenscontroles A3

Ongelukken, drukte in de kernen en lange files, de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich zijn er klaar mee. Ze hebben de krachten gebundeld in de vorm van een gezamenlijke brief aan de Duitse minister. Er is een duidelijk doel: de grenscontroles moeten aangepast worden.

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.