gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gemeenten aan weerszijden grens willen andere aanpak grenscontroles A3

Grensovergang2
Foto: REGIO8

Ongelukken, drukte in de kernen en lange files, de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich zijn er klaar mee. Ze hebben de krachten gebundeld in de vorm van een gezamenlijke brief aan de Duitse minister. Er is een duidelijk doel: de grenscontroles moeten aangepast worden.

Bart Sollman |  | Aangepast op

‘Wij erkennen en respecteren het belang van effectieve grenscontrole en veiligheid. Tegelijkertijd constateren wij dat de huidige opzet en locatie van de controlepost aanzienlijke negatieve gevolgen hebben voor onze regio’, steken de drie burgemeesters van wal. In de brief worden verschillende negatieve gevolgen met grote impact aangehaald.

Volgens de gemeenten leidt de huidige controlepost vaak tot vertragingen en files. De A12/A3 noemen ze een belangrijke verbinding tussen Nederland en Duitsland. Dagelijks maken volgens de brief tienduizenden vrachtwagens en forenzen gebruik van deze route. ‘Transportbedrijven worden geconfronteerd met hogere kosten door tijdverlies, een hoger brandstofverbruik en verstoringen in de logistieke ketens’, schrijven de bestuurders. Ook lokale bedrijven en grenspendelaars ondervinden volgens hen hinder door langere reistijden.

Meer verkeer door dorpen
Automobilisten en vrachtwagens proberen de files op de snelweg te vermijden door via kleinere grensovergangen te rijden. Daardoor is het verkeer in plaatsen als Babberich, Beek, Didam, Elten, ’s-Heerenberg en Zevenaar sterk toegenomen.

Op sommige wegen rond Beek is het verkeer volgens de gemeenten zelfs met ‘enkele honderden procenten’ gestegen.Volgens de brief leidt dat tot ‘een verslechtering van de verkeersveiligheid in de stadscentra en een toename van geluidsoverlast en emissies in woonwijken’. De gemeente Montferland heeft al ingegrepen door eenrichtingsverkeer bij de grens in te voeren.

Voorstellen voor aanpassing
De gemeenten doen in de brief twee voorstellen. Zo zou het volgens hen mogelijk zijn de controles te verplaatsen naar een rustplaats verder landinwaarts. Daar kunnen controles plaatsvinden ‘zonder de grensovergang zelf direct te beïnvloeden’.

Daarnaast pleiten de gemeenten voor efficiëntere controles. ‘Alternatieven variëren van het permanent openhouden van een rijstrook om de doorstroming te verbeteren tot het gelijktijdig bewaken van meerdere rijstroken’, schrijven zij.

De drie gemeenten hopen dat er samen met de Duitse overheid een oplossing komt. Volgens hen moeten effectieve grenscontroles mogelijk zijn ‘met behoud van een sterk gevoel van solidariteit’ in de grensregio.

Lees ook

Aasee Festival Bocholt_strand

Bocholt gooit de hekken open voor drie zwoele zomeravonden Aasee Festival

Strandkleedjes liggen uitgespreid, zonnebrillen zijn nog op en zomerse beats op de achtergrond. Wie vrijdagavond langs de Bocholter Aasee liep, waande zich eerder op vakantie dan net over de grens. Dit weekend van 14, 15 en 16 augustus verandert het recreatiegebied tijdens het gratis Aasee Festival opnieuw in een zomerse ontmoetingsplek voor de hele stad.

GRAVROUWEN20

De Graafschap vrouwen aan vooravond eredivisie: ‘Doel is handhaving’

De Graafschap vrouwen maakt zich op voor het eredivisiedebuut. Zondag om 16.45 uur spelen de Doetinchemmers uit tegen recordkampioen FC Twente. De selectie én trainer Timo Kleinhesselink kunnen niet wachten om op het hoogste niveau af te trappen.

GERRITVOSSERS340

Weerboer Gerrit voorspelt een warm maar bewolkt weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Varsseveld voorspelt de weerboer een warm maar bewolkt weekend.

FlexFlitser

Beruchte flexflitser verplaatst naar Liemersweg in Doetinchem

De flexflitser die sinds medio juni aan de Gaanderenseweg stond is verplaatst naar de Liemersweg, ter hoogte van de SaZa sporthal in Doetinchem. De flexflitser rouleert elke acht weken tussen drie locaties in de gemeente, en heeft al voor duizenden boetes gezorgd.

493369_Slingeland_Ziekenhuis_2021_6

Slingeland Ziekenhuis behaalt zilveren certificaat op gebied van duurzaamheid

Het Slingeland Ziekenhuis heeft het zilveren certificaat van de Milieuthermometer Zorg behaald. Het ziekenhuis heeft de afgelopen jaren onder meer ingezet op de energiebesparing, afvalscheiding en duurzamere inkoop. Sinds 2018 is het jaarlijkse stroomverbruik met ongeveer een miljoen kilowattuur stroom afgenomen. Daar worden ze nu voor beloond.

5-DSC09286

De Graafschap legt Finse buitenspeler Toivo Mero vast

De Graafschap heeft zich versterkt met de 18-jarige Fin Toivo Mero. De buitenspeler komt over van HJK Helsinki en tekent voor drie seizoenen met optie voor nog een jaar in Doetinchem.