gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Realisatie van zonnepark in Zieuwent terug op de agenda

625eca0c741205d286cd027bf8d07b6b

Wethouder Jos Hoenderboom stelt de gemeenteraad van Oost Gelre opnieuw voor om een 'verklaring van geen bedenkingen' af te geven voor de realisatie van een zonnepark aan de rand van Zieuwent. Voor de zomervakantie werd dit voorstel ook al in de gemeenteraad van Oost Gelre behandeld. Een meerderheid was toen tegen met als voornaamste reden het overvolle stroomnetwerk.

Davie Klein Gunnewiek |
“Dit voorstel opnieuw inbrengen voelt misschien wat vreemd, maar als we het niet doen lopen we als gemeente juridisch vast”, aldus Hoenderboom. De wethouder verwacht dat de Raad van State bij een mogelijk hoger beroep het besluit van de gemeenteraad alsnog vernietigd met schadeclaims richting de gemeente tot gevolg. Daarnaast heeft Hoenderboom contact gehad met netbeheerder Liander om antwoorden te vinden op vragen met betrekking tot het overvolle stroomnetwerk. Liander kan hier niet zomaar met ja of nee op antwoorden. “De status van het net is heel veranderlijk en waar vandaag capaciteit is kan die morgen vergeven zijn”, aldus de netbeheerder. Liander geeft wel aan dat het bezig is om het netwerk in Zieuwent uit te breiden, waardoor er ruimte ontstaat voor nieuwe initiatieven.

“Als er weer ruimte op het netwerk van Liander is zal, na aanvraag van de initiatiefnemers voor het zonnepark en goedkeuring van Liander, ruimte worden gereserveerd op het net voor het zonnepark”, zegt Hoenderboom. “Dan pas zullen initiatiefnemers het zonnepark gaan ontwikkelen en aanleggen.” Daarmee worden de bezwaren van onder meer de VVD en Nieuwe Liberalen Oost Gelre (NLOG) rond het overvolle stroomnetwerk door de wethouder ontkracht. Het zonnepark aan de rand van Zieuwent, met ongeveer vijfduizend zonnepanelen, zou stroom moeten gaan opwekken voor ongeveer 750 huishoudens. De stroomkabel voor het zonnepark werd onlangs al getrokken.

'Kan dit zomaar worden teruggedraaid'
Een aantal buurtbewoners van het beoogde zonnepark is stomverbaasd dat het besluit opnieuw op tafel ligt. “Kan dit besluit zomaar worden teruggedraaid?”, reageert mevrouw Vosters dinsdagavond tijdens de commissievergadering verbaasd. “Daar snap ik als gewone burger niets van.” Vosters is niet persé tegen zonnepanelen of tegen een zonnepark, maar wel op deze locatie. “Er is maar één oplossing en dat is niet doen”, zegt Vosters. Dat vind ook de NLOG. “Wij zijn net als de buurt verbijsterd dat dit voorstel opnieuw op de agenda staat”, zegt fractievoorzitter Bertie Bosker. “Klaar is klaar.”

'Beter ten halve gekeerd, dan ten hele gedwaald'
Richard Klein Tank van de PvdA deelt de verbazing dat het voorstel van het zonnepark opnieuw op tafel ligt, maar is aan de andere kant ook blij met deze ontwikkeling. “Dat het besluit voor de zomer werd afgeschoten deugde van geen kant”, aldus Klein Tank. “Het is evident dat een schadeclaim vanuit de initiatiefnemer van het zonnepark in het verschiet zou liggen. Goed dat er alsnog nieuw inzicht is gekomen. Beter ten halve gekeerd, dan ten hele gedwaald.”

Besluit valt over twee weken
De VVD, één van de partijen die voor de zomer tegen het voorstel stemde, wilde dinsdagavond vooralsnog niet reageren, maar de discussie bewaren tot de raadsvergadering over twee weken. Dan stemt de gemeenteraad opnieuw over de ‘verklaring van geen bedenkingen’ voor de realisatie van het zonnepark, dat nu wel op een meerderheid lijkt te kunnen rekenen.

Foto: gemeente Oost Gelre

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-21 at 13.52.36

De Graafschap trapt oefencampagne af met winst op FC Utrecht

De Graafschap heeft zaterdag de eerste wedstrijd van de oefencampagne in aanloop naar het nieuwe seizoen gewonnen van eredivisionist FC Utrecht. In Elinkwijk werd het 1-2 voor de Doetinchemmers.

Hoogwater0

Olburgen en Steenderen in beeld voor mogelijke rivierverruiming langs de IJssel

Het gebied tussen Olburgen en Steenderen is in beeld als mogelijke locatie voor toekomstige rivierverruiming langs de IJssel. Deskundigen adviseren om te onderzoeken of hier binnendijks ruimte kan worden gereserveerd, zodat de rivier in de toekomst meer water veilig kan afvoeren bij extreem hoogwater. Het gaat nog niet om een vastgesteld plan, maar om een verkenning binnen het landelijke programma Ruimte voor de Rivier 2.0.

GoudenHanden

Motie van wantrouwen tegen voltallig college, vlak voor wisseling

Een week voor de collegewisseling heeft Partij Helder een motie van wantrouwen ingediend tegen het voltallige college van burgemeester en wethouders. Aanleiding is de weigering van het college om informatie te verstrekken over de COA-schouw rond de mogelijke komst van een azc in Montferland.

WhatsApp Image 2026-06-26 at 09.53.59

Code rood voor hitte ook op zaterdag, KNMI waarschuwt voor gezondheidsrisico's

De extreme hitte in de Achterhoek houdt ook zaterdag aan. Daarom heeft het KNMI opnieuw code rood afgegeven. De waarschuwing geldt vanwege temperaturen die opnieuw ruim boven de 30 graden uitkomen. Vooral de combinatie van hoge temperaturen en een hoge luchtvochtigheid zorgt volgens het KNMI voor een zeer belastende hitte.

03 Gemeentehuis Montferland0

Nieuwe coalitie is er uit: ‘Montferland maken we samen’

Onder de naam ‘Montferland maken we samen’ is vrijdagmiddag het nieuwe coalitieprogramma van de gemeente gepresenteerd. De nieuwe coalitie bestaat uit CDA, VVD, PRO en Lokaal Belang Montferland, dit was eind mei ook het advies van de verkenner.

76f3cc2e-84e9-42ed-81e4-a272228a2f32 (1)

Weerboer Gerrit Vossers verwacht verkoeling na het weekend: 'Nog even afzien'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij de Farm & Country Fair in Aalten voorspelt de weerboer in de extreme hitte dat verkoeling na het weekend komt.