De scouting in Gaanderen groeit, steeds meer kinderen melden zich aan bij ScoGa. Toch zitten ze met een probleem. Het huidige aantal vrijwilligers voor de begeleiding is niet groot genoeg voor de groeiende groep kinderen. En dus zoeken ze nieuwe aanwas.
“Het is wel een probleem natuurlijk, want dingen zoals scouting draaien op vrijwilligers”, aldus Florien Saalmink, scoutsleiding bij ScoGa. “En zonder vrijwilligers houdt op een gegeven moment een groep op met bestaan.” Iemand die al jaren betrokken is bij Scoga is bestuurslid Patrick Boekhorst. Hij geniet in de rol als leidinggevende. “Het mooiste is dat je iets neer kan zetten en dat je gewoon met z'n allen echt lol hebt”, zegt hij. “Het is ook mooi om de kinderen te zien groeien. Je kan daar echt energie en motivatie uithalen.”
Boekhorst werd onlangs verrast met de 'Gouden Vos'. Dit is een waarderingsteken van Scouting Nederland om vrijwilligers die zich jarenlang ingezet hebben voor de vereniging te bedanken. “Een hele eer”, zegt Boekhorst met een brede glimlach op zijn gezicht. “Het had even nodig om te moeten landen, maar het is toch wel een dingetje.”
Van welp tot welpenleider
Bij ScoGa zijn veel welpenleiders ooit begonnen als welpje. Anne Overbeek ziet het wel zitten om over een paar jaar zelf leidingevende te zijn: Dat lijkt mij wel heel leuk, want je kunt kinderen helpen om wat te leren en te begrijpen over de natuur. En je ziet eigenlijk gewoon dat kinderen het heel leuk vinden. En dat is zelf ook fijn.”
Droom
Kato Scheepers is sinds twee jaar aangesloten bij de leiding en dat bevalt goed: “Als kind zei ik zelf ook altijd al, toen ik al bij de welpen zat, dat ik later wel leiding zou willen worden. En nu ben ik al twee jaar lang leiding.”
Ze hoopt dit nog jaren te doen, dus heeft ze een duidelijke oproep: “Vooral inschrijven eigenlijk. Ja, word lid en ook vrijwilliger. Wij hebben ze hard nodig.”