Ulft, Netherlands

Nog altijd zorgen over drinkwater in Achterhoek, kookadvies geldt tot woensdag

Foto: REGIO8
Ruim twintigduizend inwoners van de Achterhoek moeten in ieder geval tot woensdagavond hun kraanwater koken voordat ze het drinken, zo waarschuwt Vitens. De verontreiniging is nog niet opgelost, het kookadvies voor Oude IJsselstreek en delen van de gemeentes Doetinchem en Aalten is verlengd.
Jasper Hazelaar | 26 mei 2024 09:31 | Aangepast op 26 mei 2024 09:31
"In eerste instantie hoopten we het kookadvies vandaag op te kunnen heffen", laat het drinkwaterbedrijf Vitens zaterdagavond weten. "Helaas is dat niet mogelijk. Er wordt nog volop onderzoek gedaan naar de bron van de besmetting." Het kookadvies geldt voor ongeveer 25.000 inwoners, onder meer in de plaatsen Dinxperlo, Ulft, Terborg, Aalten, Varsseveld, Silvolde en Gaaderen. De waarschuwing in een deel van de Achterhoek is sinds dinsdagavond van kracht. Toen werd de verontreiniging gevonden bij het drinkwaterreservoir in Dinxperlo.

Vitens blijft zoeken naar de bron van de verontreiniging met de enterococcenbacterie. Het drinkwaterbedrijf meldt dat er dagelijks op meerdere plekken tests worden uitgevoerd. Ook wordt geprobeerd de overlast voor inwoners minder te maken. Het anders inrichten van de aanlevering van drinkwater moet zorgen dat er minder inwoners hun water moeten koken. "Ook bereiden we technische aanpassingen aan de installatie voor om met UV-licht de lichte verontreiniging weg te nemen", meldt Vitens. "Het inbouwen en testen daarvan kost enkele dagen."

Na Liemers kwam Achterhoek
Opvallend is dat de verontreiniging in de Achterhoek bekend werd gemaakt op de dag dat de waarschuwing voor tienduizenden inwoners van de Liemers werd ingetrokken. Mensen die het kraanwater toch drinken kunnen last krijgen van maag- en darmklachten. Supermarkten kunnen sinds de waarschuwing van kracht is drinkwater nauwelijks aanslepen. Ondertussen blijven de meeste Achterhoekers relatief nuchter onder de situatie.

Meest gelezen

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Lees ook

Water drinken gestimuleerd in de Achterhoek: ‘Ik gun het iedereen dat zij lekker in hun vel zitten’

Van 10 juni tot en met 16 juni is het de Achterhoekse Waterweek. Deze actieweek wordt voor het eerst...

Supers mogen straks over de grens inkopen, diploma’s sneller erkend

Supermarkten en drogisterijen mogen straks producten inkopen in Duitsland als die daar goedkoper zij...

Huntenpop haalt hardcoreheld en songfestivalinzending naar Ulft

De organisatie van Huntenpop heeft vrijdagmiddag nieuwe namen voor de 34e editie van het festival be...

31ste editie van Huntenkunst mogelijk de laatste in Ulft

Huntenkunst opent dit jaar voor de 31e keer de deuren van de SSP-hal in Ulft voor het kunstevenement...

Grensregio viert met hulp van Dinxperlo 80e verjaarsdag bevrijding met een bijzondere vrijheidstocht

In de dagen van eind maart en beginapril is de Achterhoek bevrijd. Er zijn veel activiteiten waarond...

Kostenstijging zet streep door 44e editie Terborg Toernooi

Het Terborg Toernooi gaat dit jaar niet door. De organisatie heeft bekendgemaakt dat de 44e editie g...