Ulft, Netherlands

 

Negentienjarige bewaart tachtig kilo vuurwerk in schuur in achtertuin

In een woning in Lichtenvoorde heeft de politie vorige week tachtig kilo aan verboden vuurwerk in beslag genomen. Het ging onder meer om vuurwerkpotten en lawinepijlen die in het dorp lagen opgeslagen.
Redactie REGIO8 | 27 december 2022 09:38 | Aangepast op 27 december 2022 09:38
Een negentienjarige verdachte is aangehouden voor het bezit van de tientallen kilo’s vuurwerk. Naast potten en lawinepijlen, lagen er ook meerdere honderdduizendklappers opgeslagen in een schuur in de achtertuin. Toen agenten ter plaatse kwamen, bleken in dezelfde ruimte onder meer een frituurpan en een gasfles te staan. Vermoedelijk deed de verdachte bestellingen voor andere personen, die vervolgens bij hem thuis konden worden opgehaald. De politie was de locatie op het spoor gekomen door een anonieme tip via Meld Misdaad Anoniem.

De gemeente Oost Gelre bekijkt wel verdere maatregelen kunnen worden getroffen. Burgemeester Bronsvoort stoort zich aan de manier van opslag: “Mensen denken dat het zo wel kan. Maar dat kan dus niet. Het is verboden, omdat het van groot gevaar is vanwege een instabiele lading flitspoeder en het feit, dat het een massaexplosief is. Gaat er één af, dan gaat álles in één keer af. De gevolgen zijn veelal desastreus voor de directe omgeving.”

Foto: REGIO8 (archief)

Meest gelezen

Vier doden na ernstig ongeval op snelweg A3 bij Emmerik

Redactie REGIO8 | 26 mrt 2023 18:00

Vrachtwagen vol met aardappelen kantelt in Ruurlo

Redactie REGIO8 | 27 mrt 2023 14:15

Lees ook

Geen gewonden na aanrijding in Doetinchem

Twee auto's zijn dinsdagavond op elkaar gebotst op de kruising van de Oostelijke Randweg met de Vars...

Steen door ruit van woning in Varsseveld

Onbekenden hebben tijdens de jaarwisseling met een steen een ruit ingegooid in Varsseveld en hierbij...

Botsing op drukke kruising in Doetinchem

Twee automobilisten zijn maandagmiddag op elkaar gebotst op een drukke kruising in Doetinchem. Een v...

Doorzoeking bij uitzendbureau in 's-Heerenberg

De opsporingsdienst van de Arbeidsinspectie heeft woensdag verschillende locaties van uitzendbureau ...

Man laat zijn geslachtsdeel zien in Zelhem

De politie zoekt een man die uit het niets zijn geslachtsdeel heeft laten zien aan in ieder geval tw...

Geen gewonden bij aanrijding in Aalten

Twee auto’s zijn vrijdagmiddag op elkaar gebotst in Aalten. Bij het ongeval raakte niemand gewond.