gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Montferland plant corona herdenkingsbomen in verschillende kernen

6210ac6d7409dc1aeb264057972907aa.jpg

Gemeente Montferland gaat herdenkingsbomen plaatsen in verschillende kernen om de coronaperiode te herdenken. In totaal hebben zeven kernen aangegeven belangstelling te hebben.

Charlotte van de Kant |
In de raadsvergadering van 8 juli in 2021 heeft de gemeenteraad van Montferland de 'Motie Herdenken Corona’ aangenomen. Daarna is er geïnventariseerd welke kernen in de gemeente behoefte hebben aan het planten van een corona herdenkingsboom. De kernen Azewijn, Beek/Loerbeek, Braamt, Kilder, Lengel, Stokkum en Zeddam hebben daarbij aangegeven interesse te hebben in zo’n boom. In Braamt en Beek/Loerbeek zijn de bomen inmiddels al geplant. Bij de andere kernen wordt de boom geplant bij een renovatie of herinrichting. De gemeente geeft aan dat dit nog enkele tot meerdere jaren kan duren.

Bij de herdenkingsbomen worden ook bordjes geplaatst met daarop de tekst: 'Er is niets wat voorgoed verdwijnt als men de herinnering bewaart. Coronaperiode 2020-2022.' Deze bordjes komen ook nog bij de bomen in Braamt en Beek/Loerbeek te liggen.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-01 at 16.04.55.jpeg

Flexflitser ingezet op drie wegen in Doetinchem tegen hardrijders

Weggebruikers in de gemeente Doetinchem moeten nog beter op hun snelheid letten. Op drie wegen is sinds kort een flexflitser actief, bedoeld om hard rijden terug te dringen en de verkeersveiligheid te verbeteren. De flexflitser wordt ingezet op de Liemersweg in Doetinchem, de Gaanderenseweg en de Rijksweg in Gaanderen.

Bodembrand Barlo Bocholt.jpg

Bosbrand vlak over de grens bij Bocholt onderstreept hoe droog de grond is

Vlak over de grens met Nederland heeft de brandweer vrijdagmiddag een natuurbrand geblust in een bosgebied bij Barlo, een buurtschap van de Duitse stad Bocholt. De brand ontstond aan de Kotts Stegge en besloeg volgens de brandweer een oppervlakte van ongeveer 400 vierkante meter.

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.