gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Montferland plant corona herdenkingsbomen in verschillende kernen

6210ac6d7409dc1aeb264057972907aa.jpg

Gemeente Montferland gaat herdenkingsbomen plaatsen in verschillende kernen om de coronaperiode te herdenken. In totaal hebben zeven kernen aangegeven belangstelling te hebben.

Charlotte van de Kant |
In de raadsvergadering van 8 juli in 2021 heeft de gemeenteraad van Montferland de 'Motie Herdenken Corona’ aangenomen. Daarna is er geïnventariseerd welke kernen in de gemeente behoefte hebben aan het planten van een corona herdenkingsboom. De kernen Azewijn, Beek/Loerbeek, Braamt, Kilder, Lengel, Stokkum en Zeddam hebben daarbij aangegeven interesse te hebben in zo’n boom. In Braamt en Beek/Loerbeek zijn de bomen inmiddels al geplant. Bij de andere kernen wordt de boom geplant bij een renovatie of herinrichting. De gemeente geeft aan dat dit nog enkele tot meerdere jaren kan duren.

Bij de herdenkingsbomen worden ook bordjes geplaatst met daarop de tekst: 'Er is niets wat voorgoed verdwijnt als men de herinnering bewaart. Coronaperiode 2020-2022.' Deze bordjes komen ook nog bij de bomen in Braamt en Beek/Loerbeek te liggen.

Foto: REGIO8

Lees ook

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.

ettenkerk.jpg

Kerk Etten noemt regels onhaalbaar, gemeente: ‘Dat is vooraf besproken’

De gemeente Oude IJsselstreek kan zich op een aantal vlakken niet vinden in de noodkreet die de Martinuskerk in Etten doet. Volgens de stichting zijn de geluidnsnormen onhaalbaar en beperkt de vergunning de activiteiten. De gemeente bedrukt dat er vooraf veel overleg is geweest, en dat de stichting op de hoogte is geweest.

bliksem1.jpeg

Code geel zaterdag van kracht in de Achterhoek: stevig onweer verwacht

Het KNMI heeft voor zaterdag code geel afgeven voor de Achterhoek vanwege stevige regen- en onweersbuien. De weerswaarschuwing geldt tussen 17.00 en 22.00 uur.

Gemeentehuis.JPG

Montferland wil één azc met 250 mensen voor tien jaar

De gemeente Montferland wil 250 mensen opvangen in één azc-locatie voor de duur van maximaal tien jaar. Dat aantal komt voort uit regionale afspraken en een landelijke taakstelling. Het college vraagt de raad nu om in te stemmen met onder andere deze kaders en het vernieuwde communicatie en participatieplan. Het college is teruggegaan naar de tekentafel na een burgerinitiatief en nadat er in Didam geen geschikte locatie werd gevonden.

72cfbcb8-b183-40c5-950f-e888ac8907a2.jpg

Brand in bouwcontainer in Lengel: brandweer laat bak vollopen

De brandweer heeft donderdagavond een brandje in een bouwcontainer in Lengel snel weten te blussen. Hoe de brand is ontstaan, is niet bekend.