Een mannelijke capibara is donderdag in dierenpark Hof van Eckberge in Eibergen overleden. Na een introductie met het andere geslacht is er een confrontatie geweest, die het mannetje helaas niet heeft overleefd.
“Wij hadden ook echt het idee dat dat gewoon heel goed ging. Daarom kwam voor ons dit eigenlijk ook uit het niets”, zegt bioloog bij Hof van Eckberge Tim Reimes. “Ze waren veel samen aan het grazen, lagen bij elkaar in de buurt. Daardoor kwam het voor ons ook heel onverwacht. Het personeel is natuurlijk aangeslagen omdat ze het niet aan zagen komen.” Na de confrontatie zag het personeel dat de mannelijke capibara verwondingen had. Een dierenarts had het dier behandeld, maar deze hulp mocht niet meer baten. Donderdag vonden verzorgers het diertje levenloos in zijn verblijf. Het vrouwtje had geen verwondingen.
Dat de vrouwelijke capibara het mannetje aanviel is niet een zeldzaamheid. Volgens Reimes kunnen de dieren behoorlijk fel zijn, ondanks dat ze er in het wild om bekend staan rustige dieren te zijn die vaak goed samenleven met andere diersoorten. “Onderling zijn capibara's gewoon heel fel als het gaat om dieren buiten hun familie, daarom is het ook best moeilijk om ze aan elkaar te koppelen in dierentuinen”, vertelt de bioloog.
Hoe nu verder?
Hoe het nu verder gaat met de capibara’s in Hof van Eckberge is nog niet duidelijk. De dierentuin had net een groot verblijf gerealiseerd voor de knaagdiertjes. “We zijn nu eigenlijk aan het kijken met een aantal andere dierentuinen over wat er nu mogelijk is”, zegt Reimes. “Daarbij wordt onder meer gekeken of er opnieuw een mannetje aan het vrouwtje wordt gekoppeld of dat voor een andere oplossing wordt gekozen.” De bioloog vertelt dat de vrouwelijke capibara ook naar een andere dierentuin kan worden gebracht en dat er twee nieuwe capibara’s hun intrede maken in de Eibergse dierentuin.