gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Lof over omgang statushouders in Varsseveld

c6cf448af608dcb9ba430dfce519fe57.jpg
Redactie REGIO8 |

‘’Het was een prachtig bezoek. Het zijn natuurlijk schrijnende verhalen die je hoort, maar ze leren heel snel de taal en willen graag in contact komen met omwonenden. Er wordt dan ook buurt gemaakt, zoals ze dat hier zo mooi zeggen’’, vertelt Cornielje, die de gemeente Oude IJsselstreek en inwoners van Varsseveld graag complimenteert met de omgang met statushouders. ‘’Ze voelen zich hier welkom en dat is een goede basis.’’

Technische toekomst
Ook de jonge statushouders zijn enthousiast na het bezoek. ‘’Ik vond het heel interessant en leuk. Ik ben blij, want we hebben gesproken over verschillende dingen. Over hoe het met ons gaat, ons leven hier en de toekomst’’, vertelt statushouder Zerit Elias in het Nederlands. Elias werkt nog altijd hard aan de Nederlandse taal en wil graag op korte termijn zijn technische studie vervolgen. ‘’Eerst wil ik de taal leren, maar er is veel technisch werk hier en met die opleiding kan ik een goede baan vinden.’’
Oude IJsselstreek maakt veel werk van de integratie van statushouders. Zo is er een Social Lounge opgezet en is er een zomerschool voor kinderen om sneller wegwijs te worden op het gebied van de Nederlandse taal en cultuur.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-08 at 14.51.36.jpeg

Lamlendig De Graafschap verliest van effectief Vitesse

De Graafschap is er niet in geslaagd om voor het eerst in 41 jaar twee keer in één seizoen te winnen van Vitesse. Het werd zelfs een oorwassing in de Gelderse kraker op De Vijverberg: de Arnhemmers wonnen met liefst 1-4.

groep foto.jpg

Achterhoekse actie 'Ren je rot in Rome' voor dierenartskosten: ''Diertjes lijden onnodig''

Zes fanatieke werknemers van de Achterhoekse zorgorganisatie Doezorg gaan de marathon van Rome lopen om geld in te zamelen voor ’t Krappaalpotje. Deze stichting biedt hulp bij het betalen van dierenartskosten voor Achterhoekers die minder te besteden hebben. Onder de actie genaamd ‘Ren je Rot in Rome’ hopen de sportievelingen op 22 maart een geldbedrag van 3500 euro op te halen voor de stichting.

NormaalLochem0.png

Concert Normaal in Openluchttheater Lochem binnen enkele minuten uitverkocht

Het concert van Normaal in Lochem was binnen enkele minuten uitverkocht. De Achterhoekse band speelt op Hemelvaartsdag 14 mei in het openluchttheater. De reguliere kaartverkoop ging vrijdagochtend van start.

Bijna 3.200 euro opgehaald met sponsorloop voor afgebrande sporthal Lochem

Basisschool De Vennegötte in Lochem heeft woensdagochtend bijna 3.200 euro ingezameld voor de afgebrande sporthal van tafeltennisvereniging LTTC De Toekomst. Het bedrag werd opgehaald met een sponsorloop die door de school werd georganiseerd.

Hummelink0.png

Hummelink over komst Henk Kuipers naar businessclub De Graafschap: 'Klap in gezicht van ondernemers'

De businessclub van De Graafschap organiseert maandelijks een bijeenkomst met een gastspreker. Voor de maand maart is voormalig captain van motorclub No Surrender, Henk Kuipers, uitgenodigd. Die keuze leidt tot grote verbazing bij onder meer de lijsttrekker van de VVD Doetinchem Robbert Hummelink.

VBGRAVIT0.png

De Graafschap klaar voor Gelderse kraker op volle Vijverberg: 'De krenten in de pap'

De Graafschap is de laatste zes wedstrijden ongeslagen en die reeks wil trainer Marinus Dijkhuizen zondag, uiteraard met een overwinning, voortzetten tegen Vitesse. De oefenmeester merkt dat de Gelderse kraker leeft binnen de club.