gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Leerling Metzo College wint fotowedstrijd

17336cc8cab5978853af42988559cbb4.jpg

De 13-jarige Marijn Beretta uit Doetinchem, leerling van het Metzo College, heeft een landelijke fotowedstrijd van de Onderwijsraad gewonnen. Zijn winnende foto hangt deze maand in de hal van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap in Den Haag.

Redactie REGIO8 |
"Als school zijn we trots, dat is vanzelfsprekend", aldus teamleider Camiel Steverink. “We zijn vooral verrast door de creativiteit die er onder onze leerlingen te vinden is." Op de foto van Beretta zijn drie medeleerlingen scherp te zien door een paar brillenglazen. "We hebben pas achteraf nagedacht over het verhaal van de foto", aldus de fotograaf. "We wilden iets laten zien van 'samen pauze houden', dat is zo ongeveer het verhaal." De winnende foto wordt geëxposeerd tijdens de tentoonstelling ‘wijze raad’, waar honderd jaar onderwijsgeschiedenis in beeld is gebracht.

Als prijs krijgt Marijn, samen met veertien andere leerlingen van het Metzo College een masterclass fotografie. De kans dat Marijn beroepsfotograaf wordt is echter klein. "Ik wil automonteur worden", stelt hij zelfverzekerd, maar fotograferen zal hij blijven doen. "Al vanaf een jaar of zeven ben ik met fotograferen bezig", aldus de 13-jarige mavo-leerling. "Ik ben nu aan het sparen voor een nieuwe camera, een Nikon D7500."

Foto: Marijn Beretta

Lees ook

Fristivoordeschapen0.jpg

Het houdt niet op bij kinderboerderij Didam: lammetje krijgt drinkyoghurt

Na beschimmeld eten, hondenpoep en zelfs gedumpte dieren binnen de hekken van kinderboerderij Didam, is er nu een nieuw dieptepunt bereikt. Op camerabeelden is te zien hoe een ouder en een kind drinkyoghurt aan een lammetje geven. In dit geval kon er nog ingegrepen worden.

__2.jpg

Doetinchem wil Spoorzone transformeren tot groen stadsdistrict met duizenden woningen

De Spoorzone in Doetinchem moet een compleet nieuw stadsdeel met duizenden woningen en werkplekken worden. Als het aan gemeente Doetinchem ligt, verandert het gebied in de komende jaren in ‘het nieuwe visitekaartje’ van de stadsgemeente.

Verkeersbord wegafsluting.jpeg

Gemeente Lochem start herinrichting Ampsenseweg: 'Ook verkeersveiligheid verbeteren'

De gemeente Lochem start vanaf volgende week aan de herinrichting van de Ampsenseweg in Lochem. De weg wordt in delen afgesloten.

ICER IJzer.png

Oude IJsselstreek trekt portemonnee voor opslag collectie IJzermuseum Ulft

De gemeente Oude IJsselstreek springt financieel bij om te voorkomen dat de collectie van het Nederlands IJzermuseum tussen wal en schip raakt. Het college trekt 20.000 euro uit voor de opslag van de collectie én een onderzoek naar welke stukken echt museumwaardig zijn.

WhatsApp Image 2026-05-23 at 15.00.16.jpeg

De Graafschap Vrouwen gehuldigd op festival Achterland

Onder luid applaus betraden de speelsters en staf van De Graafschap Vrouwen zaterdagmiddag het podium van Festival Achterland. Daar werd het team feestelijk gehuldigd na het historische seizoen waarin promotie naar de eredivisie werd afgedwongen.

Screenshot 2026-05-23 09.29.02.png

Festival Achterland viert 15 jaar feest in Doetinchem

Achterland viert van donderdag tot en met maandag de vijftiende editie van het festival aan de Oude IJssel in Doetinchem. Dit jaar is er voor het eerst een brug over het water en die valt volgens de organisatie in de smaak. De vrijdagavond was bomvol.