gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Komst van kleinschalig azc in Eibergen een stap dichterbij

d08d35d2f0a3a358d8ed2ce97d2bb6b6

Gemeente Berkelland en Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) hebben een overeenkomst getekend voor een Kleinschalige Opvang (KSO) in Eibergen. Deze overeenkomst geldt voor een periode van tien jaar en biedt ruimte aan honderd asielzoekers, waaronder vijftig alleenstaande minderjarige vreemdelingen en vijftig reguliere asielzoekers.

Caitlin Sturris |  | Aangepast op
Het college van burgemeester en wethouders is verantwoordelijk voor het aangaan van de overeenkomsten en stemde op 14 februari 2024 in met het plan van het COA voor de opvang. Na een locatiekeuzeonderzoek is een gemeentelijke plek aan de oude N18 gekozen, tussen de Winterswijkseweg en de Groenloseweg. Deze locatie voldoet aan de kaders van de gemeente. 

Het COA kreeg in februari 2024 akkoord van de gemeente om de opvanglocatie te bouwen. De gemeente gaf toen aan het samen met buurtbewoners te willen doen: "We willen het vanaf nul opbouwen, dus we betrekken de bevolking erbij", vertelde de burgemeester van Berkelland Joost van Oostrum vorig jaar. Op die manier hoopt de gemeente draagvlak te verdienen.

De gemeente en COA hebben daarnaast extra afspraken gemaakt om de veiligheid en leefbaarheid in de omgeving te waarborgen. Dit begint met een risicoanalyse, gevolgd door duidelijke regels en beheermaatregelen. Deze regels en maatregelen worden in de gaten gehouden door onder meer politie en buurtbewoners.

Voor de opvanglocatie ontvangt de gemeente een financiële bijdrage van het Rijk, gebaseerd op het aantal opvangplekken en asielzoekers.

Deze video maakten wij vorig jaar over dit onderwerp:

Lees ook

Gasseling20

Na 44 jaar sluiten de deuren van Resto Gasseling: ‘Merken nu pas hoeveel het betekent’

Na 44 jaar komt er een einde aan een begrip in de Doetinchemse horeca. Toon en Irma Gasseling sluiten deze week voor het laatst de deuren van Resto Gasseling aan de Keppelseweg. Dat het restaurant door de jaren heen geliefd is geraakt, merken de eigenaren juist nu maar al te goed.

Bord Doetinchem

Dwangsom dreigt voor zorgaanbieder CuraCo in Doetinchem en Aalten

De zorgaanbieder CuraCo met locaties in Doetinchem en Aalten moet een dwangsom betalen als zij voor eind oktober niet al hun cliënten hebben overgedragen. Dit laat de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) weten. De zorgaanbieder kwam in juli ook al in het nieuws nadat de inspectie hen had opgedragen hun cliënten over te dragen naar andere zorgverleners, dit is volgens de inspectie niet gelukt.

Sten Kremers (2)

Voormalig Superboer Sten Kremers tekent bij Heerenveen

Doelman Sten Kremers uit Lichtenvoorde heeft een contract voor een jaar getekend bij eredivisionist sc Heerenveen. De 22-jarige Achterhoeker kwam afgelopen seizoen nog uit voor De Graafschap, maar zijn contract in Doetinchem liep af en werd niet verlengd.

weth bland

Benoeming Versteeg lijkt geen appeltje-eitje in Berkelland

Wordt Erwin Versteeg de opvolger van Ton Koenderink als wethouder namens Samen voor Berkelland (SvB) in de gemeente Berkelland? Vanavond hakken de 27 raadsleden – geheim en op persoonlijke titel – de knoop door over de ook al omstreden kandidaat uit Enschede.

WhatsApp Image 2026-09-21 at 22.39.25

Grote brand bij afvalverwerker in Dinxperlo, bluswerkzaamheden nog bezig

Bij een afvalverwerkingsbedrijf aan de Helmkamp in Dinxperlo is maandagavond een grote brand uitgebroken in een berg afval. De brandweer is de hele nacht bezig geweest met het bestrijden van het vuur.

DRULogo0

DRU ziet tekort verder oplopen: begroting 2026 niet meer realistisch

De begroting van het DRU Industriepark voor 2026 is niet meer realistisch. Dat zegt interim-directeur Cleo Sissingh tijdens de commissievergadering van maandagavond. De horeca kan dit jaar in het slechtste geval bijna een half miljoen euro achterlopen op de begroting. Geld om dat tekort op te vangen is er niet: de financiële buffer van de stichting is volledig opgebruikt. De gemeente Oude IJsselstreek verwacht bovendien dat er nog ongeveer 300.000 euro nodig is om DRU dit jaar financieel te overbruggen.