gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Koenders in Gaanderen bestaat honderd jaar: ‘We kunnen hier niet zomaar afscheid van nemen’

WhatsApp Image 2026-09-02 at 14.06.47

Foto: REGIO8

Familiebedrijf en warenwinkel Koenders in Gaanderen viert donderdag het honderdjarig bestaan. Al drie generaties lang staat de familie Koenders aan het roer van de winkel. Dat de zaak na al die jaren nog altijd een begrip is in Gaanderen, maakt eigenaren Wilbert en Tiny Koenders trots.

Hidde Vinkenvleugel | Remco Geurts |  | Aangepast op

“Honderd jaar Koenders, dat is voor ons natuurlijk een enorme belevenis”, vertelt Wilbert Koenders. “Dat wij dit al honderd jaar, in deze tijden waarin we verkeren als winkel, hebben kunnen volhouden, is natuurlijk wel heel bijzonder.” Wilbert en zijn vrouw Tiny staan inmiddels al veertig jaar aan het roer. “Dan denk ik: waar zijn al die jaren gebleven? Het is ontzettend snel gegaan”, aldus Tiny Koenders.

‘Dan wordt er ook weleens geknuffeld’
Dat de winkel wordt gewaardeerd door klanten, blijkt volgens Wilbert en Tiny uit de vele bijzondere ervaringen die ze in de afgelopen veertig jaar hebben meegemaakt. Sommige trouwe bezoekers komen al tientallen jaren over de vloer. “Wij hebben klanten die ons gewoon heel dierbaar zijn en heel trouw zijn”, vertelt Tiny. “Als zij binnenkomen, dan wordt er ook weleens geknuffeld hier in de winkel. Zo gaat dat hier.”

De waardering voor de winkel werd ook duidelijk tijdens de coronaperiode. Net als veel andere ondernemers had Koenders het destijds moeilijk, maar trouwe klanten staken de eigenaren een hart onder de riem.

“Op een dag lag er in onze brievenbus een envelop met daarin een groot geldbedrag. Daarbij zat een briefje waarop stond: jullie hebben het moeilijk, koop er wat leuks voor. Ik ben er nooit achter gekomen wie het is geweest. Maar dat zijn van die bijzondere dingen die ons in de jaren zijn overkomen.”

Concurrentie flink veranderd
De manier waarop mensen winkelen, is in de afgelopen honderd jaar flink veranderd. Daarmee veranderde ook de positie van de traditionele winkel. Met name de afgelopen decennia zag Koenders de concurrentie sterk toenemen.

“Tegenwoordig hebben we te maken met verkoopkanalen die er toen niet waren”, vertelt Wilbert. “Grote discounters en ketens die vroeger alleen voedingswaren verkochten en nu ook huis-, tuin- en keukenartikelen verkopen.”

Ook de opkomst van het internet heeft volgens de eigenaar veel veranderd. “Vroeger had je fysieke concurrentie van andere winkels en nu heb je daar ook onzichtbare concurrentie bij gekregen."

Op zoek naar opvolging
Wilbert en Tiny gaan inmiddels richting de pensioengerechtigde leeftijd en daarmee dient zich ook een probleem aan. De volgende generatie lijkt de winkel niet over te nemen. Daarom zoeken de eigenaren naar een manier om het voortbestaan van Koenders te verzekeren. “We zijn op zoek naar bedrijven die ons misschien willen overnemen, maar dat is in deze tijd gewoon heel lastig”, zegt Wilbert.

Van stoppen willen beide eigenaren voorlopig echter nog niets weten. “Er komt echt een moment dat we met pensioen gaan en stoppen, maar we zullen zeker doorgaan na mijn pensioengerechtigde leeftijd. We kunnen hier niet zomaar afscheid van nemen”, aldus Koenders.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-04 at 23.02.17

De Graafschap opnieuw hard onderuit

De Graafschap heeft opnieuw een flinke nederlaag geleden. Koploper Heracles Almelo legde de Superboeren met 5-0 over de knie. Daarmee blijft de ploeg van Thomas Duivenvoorden steken op één punt.

Bahia rechtvoor entree

Bahia in Bocholt week dicht voor groot onderhoud

Zwemparadijs en saunacomplex Bahia in Bocholt is sinds vrijdag 4 september een week gesloten. In het complex vinden grondige schoonmaak-, onderhouds- en renovatiewerkzaamheden plaats. Hoewel de tijdelijke sluiting vooraf in Duitsland was aangekondigd, waren niet alle bezoekers uit de Nederlandse grensstreek daarvan op de hoogte.

WhatsApp Image 2026-09-04 at 10.55.09

Van lawinepijlen tot sterretjes: inleveractie Lochem drukbezocht ondanks Achterhoekse blinde vlek

Vuurwerk is nu echt verboden in Nederland. Maar juist in de Achterhoek is nog maar weinig mogelijkheid om dat vuurwerk in te leveren. Om de laatste restjes vuurwerk binnen te krijgen, rijdt er daarom een vuurwerkbus door Nederland. Vrijdagochtend staat hij in Lochem, later nog in Zutphen en Enschede. Daarmee is de Achterhoek een blinde vlek op die kaart.

Stadhuis doetinchem

Inwoners delen zorgen over sociale veiligheid in Doetinchem: 'Sommige plekken liever vermijden'

Donkere fietspaden, overlast door drugsgebruikers, verwarde of verkeerd begrepen personen en intimidatie op straat. Dat kwam naar boven tijdens drie gespreksavonden over sociale veiligheid in de gemeente Doetinchem. Inwoners deelden uiteenlopende situaties en plekken waar zij zich niet veilig voelen.

SluisEefde0

Sluis bij Eefde kan vaker worden gebruikt: van vijf naar tien doorvaarmomenten

Rijkswaterstaat verhoogt vanaf maandag het aantal momenten waarop schepen door de sluis bij Eefde kunnen varen. Het aantal schuttingen wordt uitgebreid van vijf naar tien per dag. De verruiming is mogelijk doordat het waterpeil van de IJssel de afgelopen week verder is gestegen.

Gerrits Weerpraot0

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een weekend met ideaal terrasweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij Landwinkel Luemers in Ulft voorspelt de weerboer een ideaal weekend om het terras op te gaan.