gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Keijenborg schiet weinig op met versoepeling geitenregel

Geiten
Foto: REGIO8 (archief)

In de gemeente Bronckhorst kunnen vanaf het najaar weer vergunningaanvragen voor woningbouw worden ingediend buiten een straal van 500 meter van geitenhouderijen. Eerder gold hiervoor een afstand van 1.000 meter. Volgens Willem-Jan van Vijfeyken, voorzitter van dorpsraad Keijenborg is dit een goede stap, maar lost dit nog niet de bouwproblemen in het dorp op.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op

“Met 500 meter ligt weliswaar de meest voor de hand liggende ontwikkellocatie nog steeds in die zone. Dus per saldo schieten we in Keijenborg hier nog niet echt wat mee op”, zegt de voorzitter over de woningplannen om iets meer dan dertig woningen te realiseren in het Bronckhorster dorp. De regel werd ingesteld vanwege zorgen over mogelijke gezondheidsrisico’s voor omwonenden van geitenhouderijen, nadat onderzoeken een verband lieten zien tussen wonen in de buurt van geitenhouderijen en een verhoogde kans op longontsteking.

“Wij zien echt de oplossing in samenwerken en in communicatie. Daar blijven wij ook de gemeente voor aanmoedigen, en wij merken ook dat dat werkt. We hebben er ook vertrouwen in dat in die richting de oplossing ligt”, zegt de voorzitter, die helaas ziet dat in het dorp soms ‘negatief’ over de desbetreffende Keijenborgse geitenhouder gepraat wordt. “Er wordt soms heel makkelijk van gezegd: ‘Nou, dan moet die maar verdwijnen.’ Daar ben ik als betrokkene bij de dorpsraad ook niet zo gelukkig mee, omdat dat een soort splijtzwam vormt in de gemeenschap. Hij werkt met een geldige vergunning.”

Onderzoeken
Bronckhorst neemt dit besluit op basis van hoe het kabinet met de geitenhouderijen om gaat, zij maakten op 10 juli bekend dat zij landelijk een minimale afstand van 500 meter tussen geitenhouderijen en gevoelige functies vast wil leggen. ‘Het kabinet neemt dit besluit op basis van de meest recente onderzoeken. Een afstand van 1 kilometer is volgens het kabinet niet proportioneel, mede vanwege de gevolgen voor woningbouw en de agrarische sector’, laat de gemeente op hun website weten.

In Keijenborg lijken hierdoor de plannen voor zo’n 33 woningen en één tiny house dus nog niet een stap dichterbij. In de hele gemeente lijken de plannen van zo’n tachtig woningen hun doorgang wel weer te kunnen vinden. Naar verwachting duurt het nog 2,5 tot 3 jaar voordat alle landelijke maatregelen zijn uitgewerkt.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-04 at 23.02.17

De Graafschap opnieuw hard onderuit

De Graafschap heeft opnieuw een flinke nederlaag geleden. Koploper Heracles Almelo legde de Superboeren met 5-0 over de knie. Daarmee blijft de ploeg van Thomas Duivenvoorden steken op één punt.

Bahia rechtvoor entree

Bahia in Bocholt week dicht voor groot onderhoud

Zwemparadijs en saunacomplex Bahia in Bocholt is sinds vrijdag 4 september een week gesloten. In het complex vinden grondige schoonmaak-, onderhouds- en renovatiewerkzaamheden plaats. Hoewel de tijdelijke sluiting vooraf in Duitsland was aangekondigd, waren niet alle bezoekers uit de Nederlandse grensstreek daarvan op de hoogte.

WhatsApp Image 2026-09-04 at 10.55.09

Van lawinepijlen tot sterretjes: inleveractie Lochem drukbezocht ondanks Achterhoekse blinde vlek

Vuurwerk is nu echt verboden in Nederland. Maar juist in de Achterhoek is nog maar weinig mogelijkheid om dat vuurwerk in te leveren. Om de laatste restjes vuurwerk binnen te krijgen, rijdt er daarom een vuurwerkbus door Nederland. Vrijdagochtend staat hij in Lochem, later nog in Zutphen en Enschede. Daarmee is de Achterhoek een blinde vlek op die kaart.

Stadhuis doetinchem

Inwoners delen zorgen over sociale veiligheid in Doetinchem: 'Sommige plekken liever vermijden'

Donkere fietspaden, overlast door drugsgebruikers, verwarde of verkeerd begrepen personen en intimidatie op straat. Dat kwam naar boven tijdens drie gespreksavonden over sociale veiligheid in de gemeente Doetinchem. Inwoners deelden uiteenlopende situaties en plekken waar zij zich niet veilig voelen.

SluisEefde0

Sluis bij Eefde kan vaker worden gebruikt: van vijf naar tien doorvaarmomenten

Rijkswaterstaat verhoogt vanaf maandag het aantal momenten waarop schepen door de sluis bij Eefde kunnen varen. Het aantal schuttingen wordt uitgebreid van vijf naar tien per dag. De verruiming is mogelijk doordat het waterpeil van de IJssel de afgelopen week verder is gestegen.

Gerrits Weerpraot0

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een weekend met ideaal terrasweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij Landwinkel Luemers in Ulft voorspelt de weerboer een ideaal weekend om het terras op te gaan.