gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kerstartikelen blijven populair bij tuincentrum ondanks crises

6fa9abfe77098c2f4dddb341a5fdd30f

Ondanks de inflatie en de energiecrisis, verkoopt tuincentrum GroenRijk aan de lopende band kerstartikelen. Met name de kerstbomen vliegen over de toonbank bij de winkel langs de weg van Zelhem naar Doetinchem. Maar ook de lampjes, ballen en kerststallen zijn nog altijd populair.

Nick Hermsen | Rens van Schip |
“De kerst leeft best wel”, vertelt Gerben Steentjes, eigenaar van het tuincentrum GroenRijk. Hij is blij dat de klanten, ondanks de oplopende inflatie en de huidige energiecrisis, nog steeds zijn winkel weten te vinden: “Ik was er wel bang voor, maar het valt eigenlijk best wel mee. De klanten komen nog steeds hun kerstballen, kerstbomen en kerstartikeltjes halen. Het enige verschil wat wij kunnen merken met andere jaren is dat de klanten iets later beginnen.” Volgens Steentjes komt dit vooral door de afgelopen coronajaren: “Toen wouden ze toch graag het huis versieren en daar begonnen ze wel eerder mee. En nu is het toch ietsje later.”

Eén van de klanten in de winkel is Marion Verlangen, die samen met haar pasgeboren baby al bezig is met het inslaan van de nodige kerstartikelen. “We zijn een beetje kleurtjes bij elkaar aan het zoeken, wat een beetje past bij ons binnen", vertelt de kersverse moeder. "De kerstboom zelf hebben we al, een neppe, dus dat is heel makkelijk in elkaar te zetten.” Bij haar inkopen houdt ze dit jaar extra rekening met haar kleine. “We hadden eerst gewone kerstballen, maar dat gaat nu niet", vertelt Marion. "En het is nog afwachten hoe hij überhaupt op de kerstboom gaat reageren, maar dat komt volgens mij best wel goed.”

Zuinig
Naast kerstbomen en andere kerstartikelen, loopt ook de verkoop van lampjes goed. Met name de ledverlichting, is door de huidige energiecrisis erg in trek bij het tuincentrum. “Je ziet nu echt dat het een hot item is”, vertelt André Gerritsen, die als verkoo medemerker bij de lampjesafdeling actief is. Hij heeft advies hoe mensen zuiniger met hun versieringen kunnen omgaan, om zo kosten te besparen: “Door middel van een timer, die heb je er tegenwoordig op zitten. Die kun je inschakelen, zodat de lampjes acht uur per dag branden en dan weer zestien uur uitstaan. Dat scheelt heel veel energie.”

Topdrukte
Steentjes is positief gestemd over de aankomende weken richting Kerstmis: “Ik verwacht de komende weken nog echt wel topdrukte.” Daarna hoopt de eigenaar van het tuincentrum zelf in alle rust kerst te vieren: “Ik ga lekker onder de boom zitten met een hapje en een drankje erbij."

Foto: REGIO8

Lees ook

05829181-f3a0-4ee0-b918-9d75b200b9e3

Optocht Varsseveldse Volksfeesten donderdag live te zien op REGIO8

REGIO8 zendt donderdag in samenwerking met de Varsseveldse Volksfeesten live de optocht door het dorp uit. Vanuit het centrum van Varsseveld brengt de streekomroep de optocht met tientallen bloemenwagens, loopgroepen, allegorische wagens en muziekkorpsen in beeld.

112Achtheoek

Auto op de kant na aanrijding in Winterswijk

Bij een aanrijding in het Winterswijkse buurtschap Miste zijn donderdagmiddag meerdere personen gewond geraakt. Een van de betrokken voertuigen belandde op de zijkant.

WhatsApp Image 2026-08-13 at 15.59.50

Weiland in brand achter boerderij in Beek

Op een veld achter een boerderij aan de Den Hamweg in Beek is donderdagmiddag tegen 15.30 uur brand uitgebroken. Accuraat optreden van de brandweer kon erger doen voorkomen.

LandfortToneel0

Theatergroep Smeedwerk opnieuw op Landfort Megchelen met verhaal over Willem II

Theatergroep Smeedwerk staat komend weekend opnieuw bij historische buitenplaats Landfort in Megchelen. De groep brengt daar het tweede deel van een trilogie over Nederlandse koningen. Na een voorstelling over Willem I staat nu zijn opvolger Willem II centraal.

hitte0

Nationaal Hitteplan weer van kracht: code geel in Achterhoek vanwege hitte

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de Achterhoek. Donderdag, vrijdag en zaterdag worden er temperaturen boven de 30°C verwacht. Ook is het Nationaal Hitteplan van kracht. Het is belangrijk om goed op de kwetsbare mensen in je omgeving te letten.

KoningBergh

Koning Willem-Alexander opent gerestaureerd Kasteel Huis Bergh

Niemand minder dan koning Willem-Alexander opent het gerestaureerde Kasteel huis Bergh in ’s-Heerenberg op donderdag 17 september. Directeur Floris de Gelder heeft donderdagochtend de vrijwilligers het ‘grote geheim’ vertelt. “Dit is echt enorm eervol.”