Ulft, Netherlands

Kerktoren kleurt geel-blauw voor Oekraïne

De Catherinakerk in het centrum van Doetinchem kleurt vanaf dinsdag elke avond geel-blauw als steunbetuiging aan Oekraïne. De gemeente wil zich inzitten voor de opvang van vluchtelingen en merkt ook dat er veel steun uit de samenleving komt.
Jasper Hazelaar | 18 maart 2022 10:41 | Aangepast op 18 maart 2022 10:41
“De oorlog in Oekraïne is uiterst zorgwekkend”, schrijft de Gemeente Doetinchem in een verklaring op de website. “Inmiddels zijn al honderdduizenden mensen het land ontvlucht. Het is aan Europa, aan Nederland en daarmee ook aan Doetinchem om deze mensen op te vangen en een veilige plek te bieden.” De gemeente richt zich op verschillende soorten opvang, zoals privé-opvang en het eventueel huren van locaties. Na overleg met het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers verwacht Doetinchem op korte termijn meer informatie te geven.

Het uitlichten van de Catharinatoren is een manier om solidariteit met de bevolking van Oekraïne te tonen in oorlogstijd. Volgens de gemeente komen er vanuit de bevolking veel initiatieven: “Van mensen die zichzelf aanbieden als tolk tot en met kledinginzamelacties. Hartverwarmende acties die aantonen dat we met zijn allen meeleven met de Oekraïners.” Doetinchem geeft aan initiatieven vanuit de samenleving te ondersteunen en waar mogelijk te koppelen.

Wehl vlagt ondersteboven
Ook in het dorp Wehl zijn verschillende steunbetuigingen in gang gezet voor het Oost-Europese land. De silo nabij het station in het dorp kleurt evenals de Catharinakerk 's avonds geel-blauw. Ook worden inwoners van Wehl en Nieuw-Wehl opgeroepen om de vlag van het dorp, die dezelfde kleuren heeft als de vlag van Oekraïne, ondersteboven uit te hangen.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Oekraïne|

Meest gelezen

Jonge ondernemers Julia en Quinten stappen in Café Baan in Geesteren

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | 28 sep 2023 11:07

Tranen bij afscheid van geliefde marktkoopman in 's-Heerenberg

Jasper Hazelaar | Nick Hermsen | 28 sep 2023 16:59

Lees ook

Waterschap schiet te hulp na verwoesting dam in Oekraïne

Het Waterschap Rijn en IJssel schiet Oekraïne te hulp na de verwoesting van een dam in de rivier de ...

Oekraïners klaargestoomd voor technisch werk in de Achterhoek

Op een bedrijventerrein in Doetinchem worden Oekraïners klaargestoomd voor technisch werk bij Achter...

Bronckhorst gaat meer Oekraïense vluchtelingen opvangen

Bronckhorst wil extra opvangplekken voor Oekraïense vluchtelingen realiseren. Als reactie op de opdr...

Grote kledingactie voor Oekraïners in Hengelo

Bennie Wisselink en Marion Verhoef willen dat vluchtelingen uit Oekraïne in de Achterhoek toegang he...

Oekraïners komen al een jaar samen in Doetinchemse kapel

Het is inmiddels een vertrouwd beeld in Doetinchem: drie keer per week de inloopochtend in de Drieko...

Twee nieuwe opvanglocaties voor Oekraïners in Bronckhorst

In Bronckhorst worden twee nieuwe opvanglocaties voor Oekraïense vluchtelingen geopend. In Vorden wo...