Ulft, Netherlands

Seuntjens betreurt einde van Brigata Tifosi: ‘Zelfs in Japan wisten ze van de Graafschap af’

Foto: REGIO8
Het nieuws dat de supportersgroep Brigata Tifosi (BT) stopt, is hard binnengekomen bij de spelers van De Graafschap. De groep, bekend om haar indrukwekkende sfeeracties, gaf woensdag aan na dit seizoen te stoppen door meerdere interne en externe factoren.
Tim Rondeel | 2 mei 2025 11:43 | Aangepast op 2 mei 2025 11:43
“Dat is wel een gespreksonderwerp onder de spelers”, aldus Seuntjens donderdag na afloop van de laatste training voor het thuisduel met Telstar. “Als je ziet wat voor ‘effort’ ze erin steken met sfeeracties en alles. Ze blijven zingen en na de wedstrijd blijven ze staan tot wij die ronde hebben afgelopen.” Volgens de spits heeft de BT ook voor internationale faam van de club gezorgd: “Zelfs in Japan (Seuntjens speelde daar voor FC Imabari, TR) wisten ze van De Graafschap af, dus dat zegt genoeg.”

Seuntjens heeft zelf nog geen contact gehad met de harde kern van de club, maar wil nog wel met de sfeermakers in gesprek. “Dat zoiets wordt afgepakt van een club vind ik zonde. En wat er aan de grondslag ligt, dat weet ik niet precies, maar dat wij het betreuren als spelersgroep is wel een feit”, aldus de 36-jarige goalgetter. In het statement van de BT valt het volgende te lezen: 'Helaas zijn er, zowel binnen als buiten de groep, een aantal factoren die het onmogelijk maken nog langer onze club te supporten zoals we dat al die jaren hebben gedaan.'
2021, BT eert de overleden Kistemaker Foto: REGIO8
Belonen met promotie
De aanvaller kreeg in 2021 een
'enkele reis' van de supportersgroep toen bekend werd dat hij naar NAC zou vertrekken. Toen hij in het seizoen 2023-2024 weer terugkeerde in Doetinchem, werd hij in de armen geslagen door de supporters van De Graafschap. Seuntjens hoopt de supportersgroep dit jaar de mooiste beloning te geven: “Ze zijn ons altijd goedgezind, dus we moeten nu eens proberen wat terug te geven. Tenminste dat wil ikzelf ook na twee mislukte promoties, dan zou dit een mooie kers op te taart zijn.”

2018, misschien wel de bekendste actie van de BT, The Joker. Foto: REGIO8

Meest gelezen

Na vijftig jaar stopt 'dreamteam' met buurtsuper in Kilder

Remco Geurts | Bart Sollman | 15 jan 2026 10:56

Lees ook

Pover De Graafschap start 2026 met nederlaag

De Graafschap is de tweede seizoenshelft met een nederlaag begonnen. In Flevoland won Almere City me...

Gewilde Boersma klaar voor Almere: ‘Ik geniet heel erg hier in Doetinchem’

De Graafschap trapt zondagmiddag hun tweede seizoenshelft af in Almere. De Doetinchemmers willen de ...

'Nieuwsgierige' Dijkhuizen kijkt uit naar aftrap tweede seizoenshelft in Almere

De Graafschap treft zondagmiddag in de eerste competitiewedstrijd van het jaar de huidige nummer zes...

Spits Theodoridis verlaat De Graafschap al na half jaar

De Griekse spits Dimitrios Theodoridis laat de Achterhoek na slechts een half seizoen weer achter zi...

Geen voetbal op de Vijverberg: streep door De Graafschap-FC Den Bosch

Er wordt zondag niet gevoetbald op stadion De Vijverberg. De KNVB heeft de hele speelronde in de eer...

Invaller Kwint redt De Graafschap: late overwinning in Oss

De Graafschap heeft zaterdag in de slotfase weten te winnen in Oss van TOP. De Doetinchemmers wisten...