Ulft, Nederland
Terug

Seuntjens betreurt einde van Brigata Tifosi: ‘Zelfs in Japan wisten ze van de Graafschap af’

491a1dd52fd86928d57b5a31b4091e78.jpg

Het nieuws dat de supportersgroep Brigata Tifosi (BT) stopt, is hard binnengekomen bij de spelers van De Graafschap. De groep, bekend om haar indrukwekkende sfeeracties, gaf woensdag aan na dit seizoen te stoppen door meerdere interne en externe factoren.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
“Dat is wel een gespreksonderwerp onder de spelers”, aldus Seuntjens donderdag na afloop van de laatste training voor het thuisduel met Telstar. “Als je ziet wat voor ‘effort’ ze erin steken met sfeeracties en alles. Ze blijven zingen en na de wedstrijd blijven ze staan tot wij die ronde hebben afgelopen.” Volgens de spits heeft de BT ook voor internationale faam van de club gezorgd: “Zelfs in Japan (Seuntjens speelde daar voor FC Imabari, TR) wisten ze van De Graafschap af, dus dat zegt genoeg.”

Seuntjens heeft zelf nog geen contact gehad met de harde kern van de club, maar wil nog wel met de sfeermakers in gesprek. “Dat zoiets wordt afgepakt van een club vind ik zonde. En wat er aan de grondslag ligt, dat weet ik niet precies, maar dat wij het betreuren als spelersgroep is wel een feit”, aldus de 36-jarige goalgetter. In het statement van de BT valt het volgende te lezen: 'Helaas zijn er, zowel binnen als buiten de groep, een aantal factoren die het onmogelijk maken nog langer onze club te supporten zoals we dat al die jaren hebben gedaan.'
961773524472dfc0fffa50286c15c31d.jpg
Belonen met promotie
De aanvaller kreeg in 2021 een
'enkele reis' van de supportersgroep toen bekend werd dat hij naar NAC zou vertrekken. Toen hij in het seizoen 2023-2024 weer terugkeerde in Doetinchem, werd hij in de armen geslagen door de supporters van De Graafschap. Seuntjens hoopt de supportersgroep dit jaar de mooiste beloning te geven: “Ze zijn ons altijd goedgezind, dus we moeten nu eens proberen wat terug te geven. Tenminste dat wil ikzelf ook na twee mislukte promoties, dan zou dit een mooie kers op te taart zijn.”

2fcebb8750309742b1535740ab4ab4db.jpg

Lees ook

Lasergun0.png

Politie Oost-Nederland wijst N319 aan als projectweg na groot aantal ongevallen

De politie Oost-Nederland heeft de N319 tussen Warnsveld en Kotten in de Achterhoek bestempeld als een zogenaamde ‘Projectweg’ en gaat hier de komende tijd meer controleren, zoals langs de Zutphenseweg bij Vorden. Dit betekent dat deze weg een stuk meer verkeersongevallen heeft dan soortgelijke wegen, en dit komt door meerdere factoren.

Sporthal de Kamp Hengelo

Verduurzaamde Hengelose sporthal geopend: ‘Bouw je dit nieuw, ben je 25 miljoen euro kwijt’

De gemeente Bronckhorst wil in 2030 energieneutraal zijn. Met de verduurzaming van sporthal de Kamp in Hengelo is een nieuwe stap in die ambitie gezet. Met energielabel A+++ op zak moet het complex uit de jaren 70 nog zeker twintig jaar mee.

FransBauer0.png

Van Koningsweekend tot concert op De Vijverberg: volle evenementenagenda in Doetinchem

Muziek vanaf de kade langs de Oude IJssel, foodtrucks aan het water en een stadionconcert op De Vijverberg: Doetinchem maakt zich op voor een nieuw jaar vol evenementen. De stadsgemeente wil daarbij niet alleen vernieuwen, maar ook bijvoorbeeld het vertrouwde en feestelijke gevoel van het Koningsweekend van vorig jaar opnieuw laten herleven. Daarnaast verschijnen er sommige evenementen in een nieuw jasje.

Zwembad30.jpg

Zwembad(en) Berkelland wordt onderwerp van verkiezingsstrijd

ANALYSE | De jarenlange discussie over één, twee of zelfs vijf zwembaden wordt in Berkelland over de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart getild. Maar daarmee is voor een deel van de zittende raadsleden de kous niet af: het wordt een verkiezingsitem!

Politie handboeien 4.JPG

'Gevoelloos monster' Mark S. uit Borculo hoort jarenlange celstraf en tbs tegen zich eisen

Het Openbaar Ministerie (OM) eist een straf van 12 jaar cel en tbs met dwang voor Mark S., de 32-jarige man uit Borculo die verdacht wordt van grootschalige en jarenlange sextortion van jonge vrouwen. De officier van justitie stelde de eis op de vierde dag van de rechtszaak in Groningen.

ToerismeCampingCaravanTent0.png

Bronckhorst wil investeren in recreatie en toerisme: toeristenbelasting moet omhoog

De gemeente Bronckhorst wil meer investeren in recreatie en toerisme, blijkt uit een door hun gepresenteerde visie. Zij willen dat toeristen vaker terugkomen, langer blijven en meer besteden in de gemeente.