gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Seuntjens betreurt einde van Brigata Tifosi: ‘Zelfs in Japan wisten ze van de Graafschap af’

491a1dd52fd86928d57b5a31b4091e78

Het nieuws dat de supportersgroep Brigata Tifosi (BT) stopt, is hard binnengekomen bij de spelers van De Graafschap. De groep, bekend om haar indrukwekkende sfeeracties, gaf woensdag aan na dit seizoen te stoppen door meerdere interne en externe factoren.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
“Dat is wel een gespreksonderwerp onder de spelers”, aldus Seuntjens donderdag na afloop van de laatste training voor het thuisduel met Telstar. “Als je ziet wat voor ‘effort’ ze erin steken met sfeeracties en alles. Ze blijven zingen en na de wedstrijd blijven ze staan tot wij die ronde hebben afgelopen.” Volgens de spits heeft de BT ook voor internationale faam van de club gezorgd: “Zelfs in Japan (Seuntjens speelde daar voor FC Imabari, TR) wisten ze van De Graafschap af, dus dat zegt genoeg.”

Seuntjens heeft zelf nog geen contact gehad met de harde kern van de club, maar wil nog wel met de sfeermakers in gesprek. “Dat zoiets wordt afgepakt van een club vind ik zonde. En wat er aan de grondslag ligt, dat weet ik niet precies, maar dat wij het betreuren als spelersgroep is wel een feit”, aldus de 36-jarige goalgetter. In het statement van de BT valt het volgende te lezen: 'Helaas zijn er, zowel binnen als buiten de groep, een aantal factoren die het onmogelijk maken nog langer onze club te supporten zoals we dat al die jaren hebben gedaan.'
961773524472dfc0fffa50286c15c31d
Belonen met promotie
De aanvaller kreeg in 2021 een
'enkele reis' van de supportersgroep toen bekend werd dat hij naar NAC zou vertrekken. Toen hij in het seizoen 2023-2024 weer terugkeerde in Doetinchem, werd hij in de armen geslagen door de supporters van De Graafschap. Seuntjens hoopt de supportersgroep dit jaar de mooiste beloning te geven: “Ze zijn ons altijd goedgezind, dus we moeten nu eens proberen wat terug te geven. Tenminste dat wil ikzelf ook na twee mislukte promoties, dan zou dit een mooie kers op te taart zijn.”

2fcebb8750309742b1535740ab4ab4db

Lees ook

Politie handboeien 4

Agenten vragen tweetal om ID, dan gaat het verschrikkelijk mis

Omstanders en een stroomstootwapen moesten er aan te pas komen om agenten te ontzetten: het liep in april vorig jaar in Lochem helemaal uit de hand toen om een identiteitsbewijs werd gevraagd. De rechtbank boog zich vrijdag over de zaak tegen twee mannen, die geprobeerd zouden hebben twee politiemensen te wurgen.

Coffeeshop0

Coffeeshop Magic verhoogt beloning gouden tip explosies naar 25.000 euro

Coffeeshop Magic in Doetinchem heeft de beloning voor de tip die leidt tot de aanhouding van de verdachte achter de explosies bij het pand verhoogd naar 25.000 euro. De cannabiszaak hoopt daarmee nieuwe informatie los te krijgen over de dader of daders van de aanslagen, die eind vorig jaar grote schade veroorzaakten aan de coffeeshop aan de Veemarkt.

WhatsApp Image 2026-08-24 at 11.28.49

Gewonde bij kop- staartbotsing bij Silvolde

Bij een kop- staartbotsing in Silvolde is een gewonde gevallen. De botsing ontstond toen een automobilist niet zag dat een andere automobilist al enige tijd stilstond. Hij wachtte op een vrachtwagen die de weg op wilde draaien vanuit een inrit waar hij in moest.

WhatsApp Image 2026-08-24 at 09.38.06

Kruising vol brokstukken na ongeval op N18, geen gewonden

Bij een ongeval tussen een bedrijfsbus met aanhanger en een auto bij Varsseveld zijn maandagochtend geen gewonden gevallen. Het ongeval leverde een flink ravage op, de bedrijfsbus belandde op de kop in de middenberm.

232aa5c1-0cf8-366f-9beb-0a19a8110ecd

Eerste eredivisiewinst vrouwen De Graafschap valt in de smaak bij fans

De 1-0 overwinning van De Graafschap op Heerenveen zorgt voor veel blije gezichten in Doetinchem. Fans zijn trots op de eerste eredivisiezege van het Achterhoekse vrouwenelftal: "Hier zijn we heel blij mee."

IMG_8781.JPG

Geklungel kost De Graafschap de wedstrijd in Venlo

De Graafschap wacht na drie speelronden nog op de eerste zege in de Keuken Kampioen Divisie. Ondanks een snelle voorsprong gaf de ploeg van Thomas Duivenvoorden de wedstrijd door geklungel uit handen in Venlo. VVV - van oud-trainer Marinus Dijkhuizen - won met 2-1 in De Koel.