gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Seuntjens betreurt einde van Brigata Tifosi: ‘Zelfs in Japan wisten ze van de Graafschap af’

491a1dd52fd86928d57b5a31b4091e78

Het nieuws dat de supportersgroep Brigata Tifosi (BT) stopt, is hard binnengekomen bij de spelers van De Graafschap. De groep, bekend om haar indrukwekkende sfeeracties, gaf woensdag aan na dit seizoen te stoppen door meerdere interne en externe factoren.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
“Dat is wel een gespreksonderwerp onder de spelers”, aldus Seuntjens donderdag na afloop van de laatste training voor het thuisduel met Telstar. “Als je ziet wat voor ‘effort’ ze erin steken met sfeeracties en alles. Ze blijven zingen en na de wedstrijd blijven ze staan tot wij die ronde hebben afgelopen.” Volgens de spits heeft de BT ook voor internationale faam van de club gezorgd: “Zelfs in Japan (Seuntjens speelde daar voor FC Imabari, TR) wisten ze van De Graafschap af, dus dat zegt genoeg.”

Seuntjens heeft zelf nog geen contact gehad met de harde kern van de club, maar wil nog wel met de sfeermakers in gesprek. “Dat zoiets wordt afgepakt van een club vind ik zonde. En wat er aan de grondslag ligt, dat weet ik niet precies, maar dat wij het betreuren als spelersgroep is wel een feit”, aldus de 36-jarige goalgetter. In het statement van de BT valt het volgende te lezen: 'Helaas zijn er, zowel binnen als buiten de groep, een aantal factoren die het onmogelijk maken nog langer onze club te supporten zoals we dat al die jaren hebben gedaan.'
961773524472dfc0fffa50286c15c31d
Belonen met promotie
De aanvaller kreeg in 2021 een
'enkele reis' van de supportersgroep toen bekend werd dat hij naar NAC zou vertrekken. Toen hij in het seizoen 2023-2024 weer terugkeerde in Doetinchem, werd hij in de armen geslagen door de supporters van De Graafschap. Seuntjens hoopt de supportersgroep dit jaar de mooiste beloning te geven: “Ze zijn ons altijd goedgezind, dus we moeten nu eens proberen wat terug te geven. Tenminste dat wil ikzelf ook na twee mislukte promoties, dan zou dit een mooie kers op te taart zijn.”

2fcebb8750309742b1535740ab4ab4db

Lees ook

Brand in auto op parkeerplaats in Doetinchem snel onder controle

Een personenauto op een parkeerplaats in Doetinchem heeft dinsdagmiddag brand gevat. De brandweer had de brand snel onder controle.

GRASHIRT0

De Graafschap brengt ode aan geuzennaam en Normaal met nieuwe tenues

In het officieuze clublied van De Graafschap uit 1998 zingen Normaal-frontman Bennie Jolink en de toenmalige selectie: 'De zebra's in het blauw en wit, dat bunt keals waor pit in zit'. Aankomend seizoen brengen de Doetinchemmers een ode aan deze geuzennaam en de Achterhoekse band. De nieuwe tenues met het eerbetoon zijn dinsdag op stadion De Vijverberg gepresenteerd.

elektrische step blur

Man op elektrische step gewond na aanrijding met auto in Beek

Een man is dinsdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding in Beek. Volgens ooggetuigen reed de step te hard.

Dutch Scorpions Kampioen

Doetinchemse Dutch Scorpions kroont zich na twee jaar zilver tot Nederlands kampioen

De Doetinchemse beachsoccerclub BS Dutch Scorpions heeft zich zondag gekroond tot Nederlands kampioen beachsoccer. Na twee seizoenen op rij genoegen te hebben moeten nemen met de tweede plaats, wist de ploeg dit jaar wél de titel te veroveren. In de finale in Scheveningen werd BS Leal Deportivo overtuigend met 5-1 verslagen.

weth bland

Wethouder? 27 paar ogen kijken vragend Ton Koenderink aan

ACHTERGROND / Van één naar vijf zetels, van oppositie naar meebesturen. Dus ook een wethouder nodig, maar hoe dan? Een kaartenbak op het bureau, een digitale databank met kandidaten of iemand uit het eigen netwerk? Hoe komt een relatief nieuwe, géén doorsnee partij als Samen voor Berkelland (SvB) aan Ton Koenderink als wethouder?

WhatsApp Image 2026-07-07 at 13.36.13

Scooter flink beschadigd na botsing met fietser in Doetinchem

Een scooter en fietser zijn dinsdagmiddag met elkaar in botsing gekomen in Doetinchem. De scooterrijder wordt door het ambulancepersoneel nagekeken.